Jau suplanuota visa šalies teritorija – ir sausuma, ir jūra

Seimui praėjusią savaitę patvirtinus Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano papildymą jūrinių teritorijų dalimi, baigta planuoti visa šalies teritorija. Mūsų šalis – antroji Baltijos regiono valstybė po Vokietijos, suplanavusi savo jūrines teritorijas ir numačiusi jų vystymo perspektyvas.
2002 metais patvirtintas šalies teritorijos bendrasis planas apėmė tik dalį teritorinės jūros. Todėl jo papildymas jūrine dalimi turės svarios įtakos mūsų jūrinių teritorijų ateičiai. Suplanuotas rajonas – išskirtinė ekonominė zona ir visa teritorinė jūra – apima vandenį, jūros dugną ir žemės gelmes, įvertinus ir virš jūros vykstančius procesus.
Plane išnagrinėta dabartinė jūrinių teritorijų būklė, įvertinta gamtinė aplinka, saugomos teritorijos ir kultūros vertybės, gamtos ištekliai, ūkinė veikla jūroje, jos naudojimo interesai, regioninė politika ir kt. Pagrindinė plano dalis skirta šių teritorijų plėtrai, pateikti konkretūs sprendiniai. Numatytos ir bendrosios, ir specializuotos jūros teritorijos struktūros – uostai, bendrojo naudojimo vandens keliai, techninė infrastruktūra, taip pat išteklių gavybai ir panaudojimui, rekreacijai ir turizmui skirtos struktūros.
Jūrinių teritorijų plano sprendiniai sudaro sklandžias jungtis tarp žemyninės ir jūrinės dalių, nuosekliai pratęsia šalies teritorijos bendrojo plano nuostatas ir sprendinius, atsižvelgus į Baltijos jūroje nustatytas ir besiformuojančias funkcines jungtis, ekologinius, kultūrinius, ūkinius ir kitus interesus.