A. Pabedinskienė EPSCO taryboje su ministrais diskutavo apie socialinį valdymą ir pabėgėlių integraciją

Vakar Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų (EPSCO) taryboje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kartu su kitais ministrais tarėsi dėl klausimų, susijusių su Ekonominės ir pinigų sąjungos socialiniu matmeniu, darbuotojų sauga ir sveikata, pensijų adekvatumu, pabėgėlių integracija.
Politinių debatų metu ministrė A. Pabedinskienė pabrėžė, kad socialinis matmuo turi užimti svarbią vietą Europos semestro valdymo sistemoje, nes pastebimas vis ryškesnis poreikis koordinuoti ekonominės, užimtumo ir socialinės politikos sritis. Kartu reikia geriau išnaudoti visą turimų įrankių potencialą siekiant skatinti pertvarką, stebėti pažangą ir siekti bendrai nusibrėžtų tikslų.
Siekiant skatinti konvergenciją euro zonoje socialinėje ir užimtumo srityse ministrė pasiūlė išnaudoti tokias galimybes kaip didesnis užimtumo ir socialinės politikos koordinavimas, keitimasis gerąja praktika, analizė bei stebėsena.
Ministrų pietų metu tartasi dėl migrantų krizės, tapusios nemenku iššūkiu Europai, sprendimo. Ministrė A. Pabedinskienė pasiūlė ateityje EPSCO taryboje tartis pabėgėlių priėmimo ir integracijos klausimais bei dalintis gerosiomis patirtimis.
Bendradarbiavimas yra vienas kertinių momentų sprendžiant šiuos klausimus, todėl Lietuvoje aktyviai bendradarbiaujama su savivaldybių institucijomis, verslo, nevyriausybinių, savanoriškų organizacijų ir bendruomenių atstovais, kad jie visapusiškai prisidėtų prie pabėgėlių integracijos proceso.
EPSCO taryboje šiandien priimtos tarybos išvados „Nauja darbuotojų saugos ir sveikatos darbotvarkė siekiant skatinti geresnes darbo sąlygas“ bei Europos Komisijos pasiūlymas dėl tarybos sprendimo dėl valstybių narių užimtumo politikos gairių, kuriomis ne tik nustatoma valstybių narių politikos koordinavimo taikymo sritis ir kryptis, bet ir suteikiamas pagrindas konkrečioms šalims skirtoms rekomendacijoms atitinkamose srityse.
Taip pat pateiktos dvi Socialinės apsaugos komiteto ataskaitos – dėl socialinės politikos reformų siekiant ekonomikos augimo bei sanglaudos ir dėl deramų pensinių pajamų atsižvelgiant į visuomenių senėjimą.