A. Bilotaitė: šiemet bus stiprinama sienos su Rusija apsauga, į tarnybą papildomai ateis dirbti 244 pasieniečiai
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad šiemet bus stiprinama sienos su Rusija apsauga. Siekiant šio tikslo, anot jos, bus atnaujinama sienos apsaugos infrastruktūra, stebėjimo sistemos, taip pat bus pasitelkta daugiau pasieniečių.
„Šių metų mūsų prioritetas yra stiprinti sieną su Rusijos Federacija. Taip, turime fizinį barjerą, taip pat turime ir stebėjimo sistemą, bet mes kalbame apie atnaujinimą infrastruktūros, stebėjimo sistemų, dronų, pareigūnų skaičiaus didinimą. Šiais metais esame nusimatę papildomai 244 pareigūnus, kurie ateis dirbti į pasienio tarnybą“, – ketvirtadienį l Klaipėdoje sakė A. Bilotaitė.
Vidaus reikalų ministrė ketvirtadienį lankėsi nuo sausio 1 d. atkurtoje ir pradėjusioje veikti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje (PAPR).
Pasak A. Bilotaitės, minėtos rinktinės atkūrimas yra vienas iš sienos Rusijos stiprinimo elementas.
„Jūrinė siena turi savo specifiką, ji reikalauja atitinkamos technikos, pavyzdžiui, laivų, katerių, atitinkamo pareigūnų pasirengimo“, – atkreipė dėmesį A. Bilotaitė.
Anot ministrės, PAPR tampriai bendradarbiaus su Lietuvos kariuomene, padės saugoti strateginius objektus. A. Biloitaitė užsiminė, kad PAPR sudėtį planuojama papildyti naujais pasieniečiais.
„Tai yra numatyta, žinoma. Mes dėliojamės savo resursus“, – aiškino ji.
Rinktinės vadas: planuose – plaukiojimo priemonių atnaujinimas
VSAT PAPR vadas pulkininkas Juozas Rinkevičius žurnalistams pasakojo, kad rinktinėje pastaruoju metu daug dėmesio skirta techninių valstybės sienos stebėjimo sistemų ir jos komponentų atnaujinimui.
„Iš tikrųjų nepilni metai, kaip esame absoliučiai atnaujinę techninių stebėjimų priemonių sistemą, tai yra mūsų elektroninė akis. Ir visas mūsų pajūris, priekrantė, tą, ką mums reikia šiandien dienai užtikrinti pavestoms funkcijoms, bendroms pasienio funkcijoms, bendroms specifinės, būtent šitos rinktinės funkcijoms, jūrinės dalies ir pakrantės apsaugai, tai būtent akcentuotume techninių stebėjimų priemonių sistemą ir jos atnaujintus komponentus“, – dėstė J. Rinkevičius.
Jis teigė, kad artimiausiu metu rinktinėje planuojama investuoti į vandens transporto priemonių atnaujinimą.
„Toliau yra planuose vis su kiekvienais metais atnaujinti turimą plaukiojimo priemonių bazę. Dabar vykdomas projektas, darbo grupė sudaryta, įvertinta yra dėl laivo su pagalvėmis, kuris mums labai reikalingas tiek sienos apsaugai Kuršių mariose, tiek žmonių paieškai ir gelbėjimui, ypač žiemos metu“, – pasakojo J. Rinkevičius.
Atkurta Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė
Nuo sausio 1 d. veiklą pradėjusi atkurta VSAT PAPR veikė iki 2019 m., kai buvo sujungta su VSAT Pagėgių pasienio rinktine.
Kaip anksčiau pranešė Vidaus reikalų ministerija, atkurtasis VSAT padalinys veikia pasienio ruože prie valstybės sienos su Rusija ir Latvija, teritorinėje jūroje, jos priekrantėje, jūrų uoste ir veiklos teritorijoje esančiame Palangos oro uoste, Kuršių mariose. Visa tai sudaro galimybę operatyviau valdyti rizikas, padidinti reagavimo į valstybės sienos pažeidimus spartą, užtikrinti efektyvesnį paieškos ir gelbėjimo darbų valdymą nelaimės vietoje.
Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės (PAPR) struktūra yra tokia: vadovybė, Kriminalinės žvalgybos, Sienos kontrolės ir Migracijos skyriai bei trys rinktinei pavaldžios užkardos – Neringos, Uosto bei Palangos.