Aptarė kryžių kelio klausimus

Rajono meras Algirdas Gricius su Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėju Armandu Mockumi ir Raseinių krašto istorijos muziejaus direktore Birute Kulpinskaite aptarė tolesnius darbus dėl Kryžių kelio. Kaip jau buvo ne kartą rašyta, kryžiai pakelyje nuo Raseinių į Šiluvą buvo pradėti statyti be projekto, be aiškios vizijos, neturėjo kryžiai nei šeimininko, nei teisinio statuso.
Prisiminsime, kad baigiantis 2012-ųjų vasarai kaip grybai po lietaus vienas po kito palei kelią, vedantį iš Raseinių į Šiluvą, pradėjo dygti kryžiai. Gražūs, meniški ir, be abejo, gana brangūs. Prieš Šilinių atlaidus pakelėse „išdygo“ apie tris dešimtis kryžių ir koplytstulpių. Prie anos valdančiosios daugumos, kurios „dvasinis lyderis“ buvo šiandienos Seimo narys Remigijus Ačas, buvo suorganizuotas menininkų pleneras ir net 13 meistrų ėmėsi darbo. Buvo sakoma, kad greta piligrimų kelio stovės tik profesionalių menininkų ar tautodailininkų sukurti mažosios architektūros darbai. Viešoje erdvėje tuo metu buvo skelbiama, kad kryžiai statomi vykdant „Šiluvos piligrimų kelio įrengimo“ projektą, kurio vertė – apie 150 tūkst. litų ir kad tai skirta Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui.
Tačiau neišbuvusi visos kadencijos, 2013 metų balandyje griuvo Raseinių rajono valdančioji dauguma, o naujieji rajono vadovai nusprendė peržiūrėti prioritetus. Ir tuomet paaiškėjo, kad nėra jokio oficialaus projekto, o tik žodiniai susitarimai, jokiuose dokumentuose Kryžių kelias neegzistuoja. Kalbama apie projektą, pagal kurį net visą penkmetį žadama statyti kryžius, o projekto… nėra. Nėra jokios vizijos nei kur, nei kiek tų kryžių reikėtų statyti. Kryžių kelias kilo stichiškai, be vizijos, be projekto, be dokumentų, be įteisinimo…
Rajono meras Algirdas Gricius nurodė pirmiausiai išspręsi kryžių teisinį statusą, po jais esančius žemės priklausomybės, pačių kryžių priežiūros ir aplinkos prie jų klausimus bei kt.
Šiandien pas merą atvykusi Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė merą informavo, kad visi kryžiai jau yra muziejaus žinioje, t. y. teisinis klausimas jau išspręstas. Kitas žingsnis – kryžių bei jų aplinkos priežiūros klausimas. Meras paprašė sudaryti sąrašą visų įvairiose vietose ir įvairiomis intencijomis pastatytų kryžių, kad būtų galima vėliau spręsti ir jų priežiūros klausimus bei kt.