birželio 15, 2020
Telšių kultūros centras
Bijūnais kvepiantis pasveikinimas Telšiams

Šventinis šeštadienis Telšiuose prasidėjo liaupsėmis, gražiais ir pagarbiais žodžiais įvairias erdves gausiai puošiančiam ir nuostabiai žydinčiam miesto simboliui – bijūno gėlei. Tradiciškai, antrąjį birželio savaitgalį, pasveikinta Žemaitijos sostinė – Telšiai. Įprastai šiuo metu vykdavo didžiulė vasaros šventė, šurmuliuodavo mugė, nuotaikingai būdavo švenčiamos Antaninės, vykdavo atlaidai, muzikuodavo atlikėjai, nuotaiką miestelėnams ir svečiams keldavo įvairios atrakcijos. Šiemet viskas kitaip, bet nuotaika ne mažiau puiki ir tas telšiškių kuriamas pozityvas ragino šypsotis bei sveikinti savo mylimą Žemaitijos sostinę. Renginį organizavo Telšių kultūros centras.

Du koncertai

Tam, kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų, miesto pasveikinimo šventė vyko dviejose vietose tuo pačiu metu: mažajame amfiteatre prie Zakso kalno susirinkusius sveikino suaugusiųjų kolektyvai (renginį vedė ir režisavo Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė), o Turgaus aikštėje prie miesto laikrodžio linkėjimus siuntė vaikai (renginį režisavo Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė, vedė – Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos abiturientė Gabija Zebleckytė).

Miestai, kaip ir žmonės, turi savo istoriją ir likimą. Ir mes: visi dideli ir maži gyventojai esame savo gimtojo miesto istorijos dalyviai, tai ir mūsų pačių istorija, kurią mes kuriame, keičiame… Ir šiandien skamba pasveikinimas Tau, kalvomis ir legendomis apipintas, mano mylimas mieste!“ – lygiai vidurdienį Turgaus aikštėje Telšius šiais žodžiais pasveikino renginio vedėja G. Zebleckytė ir pakvietė sveikinimo žodį tarti Telšių rajono savivaldybės merą Kęstutį Gusarovą.

„Brangūs telšiškiai, tvirti žemaičiai, džiaugiuosi visus čia matydamas – nedrąsius, besisaugančius, bet jau kartu. Miestas yra ne tik pastatai ar gatvės, miestas esate Jūs. Ir Jūs kaip ta gėlė bijūnas, kaip tikras žemaitis pražįsta iš lėto, bet ryškiai. Taip ir mes šiandien – dar šypsenas kartais slėpdami po kauke, tačiau po truputį grįžtame į normalų gyvenimą. Sveikinu ir džiaugiuosi, kad šventės grįžta į mūsų gretas. Sekite skelbimus, lankykite visus renginius, kad kuo daugiau būtume kartu. Su švente!“ – nuoširdžius linkėjimus siuntė rajono vadovas.

Ypatinga proga žemaičius taip pat atvyko pasveikinti du LR Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas. „Išlaukėme didžiausią laiką, susitvarkėme su didžiausiom bėdom. Manau, kad žemaičiai visada buvo, yra ir bus stiprūs. LR Seime turime 26 žemaičių grupę, aptariame ir sakome, kad Žemaitija gražiausia, o taip pat daug kas pritaria, kad Telšiai gražiausi iš visų Žemaitijos miestų. Linkiu būti stipriems, drąsiems, ištvermingiems ir vaišingiems“, – sveikinimo žodį tardama kalbėjo R. Šalaševičiūtė.

Sakydamas sveikinimą kraštiečiams, V. Bukauskas sakė: „Šiandien mes gyvename kitaip negu vakar, bet tikėkimės, kad mes gyvensime taip kaip gyvenome vakar. Džiaugiuosi, kad Telšių apskritis vienintelė, kur nebuvo susirgęs nė vienas medikas. Tai rodo mūsų susitelkimą, kad galime įveikti pandemiją. Šiandien mūsų šventė, mūsų miesto diena. Ją švenčiame truputėlį kitaip negu vakar, bet vis tiek švenčiame. Tai pagarba mūsų miesto simboliams, mūsų kartų kartoms, kurie čia kūrė. Tokie koncertai, kaip šiandien, yra prasmingi ir perspektyvūs. Sveikinu visas Antaninas ir Antanus su vardadieniu. Būkite sveiki, linksmi, drūti, tokie, kokie esate šiandien susirinkę“.

Padėkos dalyviams

Prieš koncertą meras K. Gusarovas įteikė saldžias padėkas visiems Turgaus aikštėje vykusio renginio mažiesiems dalyviams: solistui Mykolui Ulkštinui, Telšių kultūros centro dainavimo studijai „Šaltinis“ (vad. Ernesta Dargužienė), šiuolaikinio šokio kolektyvui „Žingsniai“ (vad. Ina Levickienė), vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė), sportinių šokių kolektyvui „Vėlunga“ (vad. Daina Butkienė), Ryškėnų kultūros centro dainavimo studijai „Ryškučiai“ (vad. Nijolė Činskienė), Telšių YAMAHA muzikos mokyklos mokiniams (mok. Valdereza Laurinavičienė ir Raimondas Margalikas), šokių studijai „Divain“ (vad. Deivydas Račkauskas).

„Kai jų žiedai atsisuka į saulę, kuri lyg baikšti pasimetėlė budina mus po žiemos, vadinasi, atėjo vasara. Su šių žiedlapių trapumu auga stiprybė, pasitikėjimas savimi ir troškimas gyventi. Jų tiek daug, jog užtektų pasiekti tai, kas nepasiekiama, ir nugalėti tai, kas nenugalima. Šie gražūs žodžiai apie bijūno žiedą, kuris jau gerą dešimtmetį simbolizuoja Telšių miesto šventės pradžią ir savo žydėjimu į mūsų širdis šaukia prasidedančios vasaros džiaugsmus“, – koncertą mažajame amfiteatre, Zakso kalno papėdėje, pradėjo režisierė Agnė Jakavičiutė.

Susirinkusius sveikino Telšių kultūros centro meno kolektyvai: politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremties aidai“ (vad. Milda Ulkštinaitė), vokalinė instrumentinė grupė „Gramofonas“ (vad. Robertas Tekorius), vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad. Milda Ulkštinaitė), pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“ (vad. Janina Reinienė) ir folkloro ansamblis „Spigėns“.

Negausiai susirinkusius miestelėnus ypatinga proga sveikino ir Telšių rajono savivaldybės mero linkėjimus kartu su bijūnų žiedais perdavė vicemeras Kazys Lečkauskas: „Šiandien išdalinsime 219 bijūnų, kad jie sušildytų visų Jūsų širdis. Šventė turi būti artima kaip ir pats miestas kaip gerbiamam Robertui Tekoriui, kuris tiek daug prikūrė dainų apie Telšius. Pamenu, 2012 m. miesto šventę, kuri baigėsi R. Tekoriaus sukurtu himnu Telšiams (žodžiai Birutės Juozapavičienės, – red.). Šventė buvo labai iškilminga ir kaip žemaičiai sako, buvo be proto daug žmonių. Labai daug šiukšlių buvo, bet visi buvo laimingi. Sveikindamas linkiu kuo geriausios kloties, stiprybės ir vilties, kad ateinantys metai bus geresni, o šiuos metus baigsime gražiais pasiekimais“.

Abiejuose renginiuose miestui kolektyvai sukūrė ypatingą aurą, visi Telšių gyventojai ir šventės žiūrovai pakviesti išmokti džiaugtis miestu, kuriame gyvename, didžiuotis juo ir jo ambicingais, išradingais bei kūrybingais žmonėmis, šiandien dovanojusiais Žemaitijos sostinės pasveikinimo šventę.

Dovana miestui

Telšių orientacininkai vis suko galvą, ką galėtų padovanoti gimtajam miestui. Ilgai svarstė ir sugalvojo – dovanų jie kartu su Lietuvos orientavimosi sporto federacija įteikė stacionarią orientavimosi sporto trasą „Pažink Telšius“. Kas tai, paklausite? Šios trasos unikalumas slypi tame, kad ji įrengta senamiestyje, kuris yra vienas iš 7 saugomų senamiesčių. Telšių mieste ant tam tikrų pastatų sienų, suoliukų, kažkur ežero pakrantėje yra pritvirtintos metalinės plokštelės (keliose vietose mediniai kuoliukai), kurie yra orientavimosi sporto punktai. Žemaitijos turizmo centre galima gauti žemėlapį, kuriame sužymėti tie vadinamieji punktai. O jų net 19! Startas ir finišas – Žemaitijos turizmo informacijos centras. Tai tarsi lobio ieškojimas su žemėlapiu. Trasa suplanuota taip, kad būtų apžiūrėtas visas miesto centras, senamiestis, atrasti nematyti kampeliai. Projekto idėjos autorius ir finansavimo šaltinis – Lietuvos orientavimosi sporto federacija, įgyvendintojas – orientavimosi sporto klubas „Telšiai“.

Turgaus aikštėje vykusiame renginyje buvo perkirpta simbolinė orientavimosi sporto trasos atidarymo juostelė. Atlikti svarbų darbą patikėta Telšių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Gusarovui, Telšių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės pavaduotojui Tomui Lekavičiui ir Orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ pirmininkui, stacionarios orientavimosi sporto trasos idėjos autoriui Telšiuose Regimantui Kavaliauskui.

„Džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais orientacininkai yra vis labiau pastebimi rajone ne tik kaip sportininkai. Jie aktyviai įtraukia visuomenę, daro gražius didelius renginius. Ir dabartinis įgyvendintas projektas yra ne tik jiems, bet visiems miesto gyventojams ir svečiams, mėgstantiems orientavimosi sportą. Sveikinu su švente, su šia idėja visus klubo narius!“ – kalbėjo T. Lekavičius.

Sėkmingu projektu džiaugėsi R. Kavaliauskas: „Kartu su Lietuvos orientavimosi sporto federacija ir Telšių orientavimosi sporto klubu džiaugiamės galėdami padovanoti unikalią, vienintelę Žemaitijoje esančią stacionarią orientavimosi sporto trasą. Ją galės įveikti ir jaunas, ir didesnis, ir vyresnis, ir mažesnis pagal savo galimybes. Tikimės, kad su šia trasa bus įdomiau pamatyti mūsų miestą. Yra labai daug įdomių ir nematytų kampelių. Ačiū Žemaitijos turizmo informacijos centrui už iniciatyvos palaikymą. Tikimės, kad ši trasa pasitarnaus ir turizmui, o turistai galės pamatyti mūsų miestą kitaip“.

Pirmasis simbolinis žemėlapis perduotas merui, kuris atsidėkodamas kvietė visus naujai pažinti savo miestą ir sveikindamas su švente miestelėnams padovanojo po bijūno žiedą. O jų buvo net 219 – tiek, kiek šiemet sueis metų nuo įteiktų Magdeburgo teisių Telšiams.

Share Button

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


rugpjūčio 12, 2020

Nejučia prabėgo dar vieni Telšių moterų LIONS klubo gyvavimo metai. Nepaisant viruso mesto iššūkio, prabėgęs Telšių moterų LIONS klubo veiklos […]

rugpjūčio 12, 2020

Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių sėkmingai tęsia kultūrinės edukacijos – teatrinio veiksmo […]

liepos 29, 2020

Telšiuose liepos mėnesį jau penktąjį kartą surengtas gyvos muzikos koncertų ciklas „Vandens muzika“. Muzikiniame pasaulyje yra tiek visokiausių stilių, krypčių […]

liepos 28, 2020

Nuskambėjo, nuaidėjo dešimtosios žemaičių tradicinio etnomuzikavimo kūrybinės dirbtuvės ,,Kumykštielis-2020“, sukvietusios nemažą būrį jaunųjų tradicinės kultūros puoselėtojų ir padovanodamos gausybę nuostabių […]

liepos 16, 2020

Liepos 1 d. Plungės kultūros centre lankėsi LR Kultūros ministro sudaryta kultūros centrų veiklos vertinimo komisija vadovaujama Kultūros ministerijos Edukacijos […]

liepos 15, 2020

Respublikinės Šiaulių ligoninės Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelyje antradienį apdovanoti Šiaulių ir Telšių regionų medikai, prisidėję prie sėkmingo COVID-19 pandemijos suvaldymo. […]

liepos 14, 2020

Prieš 760 metų, 1260-ųjų liepos 13 dieną kuršių žemėje, prie Durbės ežero, žemaičiai ir iš Ordino kariuomenės persimetę kuršiai ir […]

liepos 1, 2020

Plungės rajono savivaldybės administracijos vadovai atsižvelgė į UAB „Plungės autobusų parkas“ valdybos siūlymą ir įpareigojo šios bendrovės direktorių organizuoti nemokamą […]

birželio 22, 2020

Birželio 12 dieną medžiotojų klubo „Šateikiai“ nariai Mišėnų kaime (Šateikių sen., Plungės r. sav.) sumedžiojo šerną, kuriam nustatytas afrikinis kiaulių […]

birželio 15, 2020

Plungės kultūros centras birželio 8-14 dienomis organizavo renginius, skirtus Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Kiekvieną dieną plungiškiai ir miesto svečiai […]

birželio 11, 2020

Šiemet Plungės rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų skirta kunigaikščio M. Oginskio rūmų parko vertingųjų teritorijų sutvarkymo darbams. Per […]

birželio 10, 2020

Pavasarį pasaulis buvo sustojęs dėl kovos su grėsmingu virusu ir visi grįžome į savo šeimas, į skirtingus namus, kupinus įvairiausių […]

birželio 8, 2020

Plungės rajone esanti Žlibinų bendruomenė baigė vykdyti 2018 metų rudenį pradėtą vykdyti projektą „Žlibinų kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ pagal VPS priemonę […]

birželio 2, 2020

Telšių kultūros centro puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ surengta virtuali 2020 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Telšių regioninio […]

gegužės 25, 2020

Praėjusį šeštadienį Telšiuose suorganizuota „Gatvės muzikos diena“ kitaip – net aštuoniuose Telšių miesto daugiabučių namų kiemuose trumpus koncertus surengė Telšių […]

gegužės 21, 2020

Telšių kultūros centro puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ eksponuojama virtuali 2020 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Telšių regioninio […]

gegužės 18, 2020

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdyba 2019 Metų muziejininko vardą suteikė ir premiją skyrė Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotojai dr. Jolantai […]

gegužės 17, 2020

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose. Nuo šiol prie vandens telkinių lankytis bus galima nebe po […]

gegužės 13, 2020

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad jau aiškūs visų gegužės 9–10 d. prevenciškai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) išsityrusių 1629 žmonių […]

gegužės 7, 2020

Pasiruošimas ilgai planuotiems projektams mūsų savivaldybėje nesustojo ir pasaulinės pandemijos, kurią sukėlė koronavirusas, metu. Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas […]