Ministrė A. Pabedinskienė prie globos pertvarkos efektyvesnio įgyvendinimo pakvietė prisijungti ir teisėjus

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Teisėjų tarybos pirmininku Egidijumi Laužiku, Lietuvos Aukščiausio teismo pirmininku Rimvydu Norkumi, Nacionalinės teismų administracijos direktore Reda Moliene, aptarė Civilinio proceso taikymo lankstumą bei galimų terminų globos klausimais sutrumpinimą.
„Lankantis regionuose mane pasiekė signalai iš rajoninių vaiko teisių apsaugos skyrių, kad globos, įvaikinimo klausimai teismuose užtrunka iki 2,5 metų. Dažnu atveju dėl proceso dalyvių – atsakovų – neaktyvumo, bet, manyčiau, turime rasti galimybę, kad procesai vyktų spartesniu keliu“, – susitikimo metu sakė ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Pasak ministrės, jei Seimas priims siūlomas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, teismų vaidmuo didės, todėl būtinas glaudesnis bendradarbiavimas tarp teismų ir vaiko teisių apsaugos specialistų.
Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas pabrėžė, kad vaiko globos, įvaikinimo klausimai yra socialiai jautrūs ir diskusija būtina. Teisėjų taryba yra išsiuntusi teismams gerosios patirties pavyzdžius ir pasiruošusi bendradarbiaudama su vaiko teisių apsaugos specialistais, parengti atnaujintą gerosios praktikos teismuose apibendrinimą, teisėjus supažindinti su naujovėmis.
Taip pat ministrė pakvietė Teisėjų tarybą prisijungti prie Globos pertvarkos memorandumo ir įsijungti į sudėtingą, bet svarbų globos pertvarkos procesą.
„Teisėjai yra aktyvūs proceso dalyviai, jie yra gerbiami žmonės, nuomonės formuotojai rajonuose, todėl jų dalyvavimas, aktyvus pertvarkos palaikymas yra labai svarbus visuomenės šviečiamojoje veikloje“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.
Tikimasi, kad iki 2020 m. globos įstaigose vaikų neliks, jie gyvens šeimose, šeimynose, bendruomenėse. Tikslui pasiekti papildomai planuojama skirti iki 50 mln. eurų.