Ūkio ministras E. Gustas Filadelfijoje pristatė Lietuvos gyvybės mokslų potencialą

Per darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose ūkio ministras Evaldas Gustas susitiko su Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministru Kevinu Chiefu. Per susitikimą buvo aptarta dvišalė Lietuvos ir Kanados prekyba, bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje, pristatytas Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialas, sutarta pradėti derybas dėl Lietuvos verslo misijos į Manitobos provinciją organizavimo. Ūkio ministras E. Gustas Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministrą pakvietė į Lietuvoje vyksiantį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics 2016“.
„Ūkio ministerija įvairiomis priemonėmis skatina inovacijas, aukštos pridėtinės vertės produkcijos gamybą ir paslaugų teikimą, siekdama padidinti Lietuvos konkurencingumą. Mūsų tikslas – diegti inovacijas gyvybės mokslų srityje, kuri yra viena iš perspektyviausių aukštą pridėtinę vertę kuriančių pramonės šakų, svariai prisidedančių didinant Lietuvos bendrąjį vidaus produktą“, – susitikime su Kanados Manitobos provincijos ekonomikos ministru kalbėjo E. Gustas.
Pasak ūkio ministro, šiuo metu gyvybės mokslų srityje Lietuvoje veikia apie 200 įmonių. Pagrindinės gyvybės mokslų sritys, į kurias sutelktos investicijos, – farmacijos baltymų, chemijos, biocheminių fermentų ir nukleorūgščių, prokariotų ir eukariotų molekulinės biologijos. Lietuva taip pat garsėja aukščiausios kokybės klinikiniais tyrimais.
Per vizitą ūkio ministro vadovaujama delegacija lankėsi gyvybės mokslų forume „Bio International Convention 2015“, į kurį atvyksta 15 000 dalyvių iš viso pasaulio, 2 500 įmonių vadovų, aukšto lygio vyriausybinės delegacijos iš Kanados, Ispanijos, Australijos, Brazilijos, Izraelio, Turkijos ir kitų valstybių. E. Gustas lankėsi renginio parodoje, kur Lietuvos gyvybės mokslų sektorių pristato mūsų šalies verslo įmonės ir mokslinių tyrimų institucijos, vėliau atidarė Lietuvos gyvybės mokslų sektoriaus potencialo pristatymo renginį, skirtą esamiems ir potencialiems užsienio partneriams iš JAV, Japonijos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių.
2014 metais Kanada buvo 37 svarbiausia importo ir 23 svarbiausia eksporto partnerė. Lietuva daugiausia į Kanadą eksportavo mineralinio kuro, baldų, mašinų ir mechaninių įrenginių, žaislų, optikos prietaisų, medicinos instrumentų. Iš Kanados Lietuva daugiausia importavo mašinų ir medicinos prietaisų, vaistų, transporto priemonių, plastikų.