rugpjūčio 17, 2019
Aviacijos intriga: lietuviai taikosi į Europos čempionato medalius

Lietuvoje, Ignalinos aerodrome rugpjūčio 7-17 dienomis pirmą kartą vyksta 15-asis Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas, kurio metu pilotai iš 9 valstybių varžosi lėktuvų, skraidyklių ir malūnsparnių klasėse. Pasak Ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos (ULOPF) prezidento Povilo Kalinausko, sudarinėjančio čempionato užduotis, lietuviai ne tik puikiai susitvarko su organizaciniu europinio renginio iššūkiu, bet ir pretenduoja į čempionato medalius.

Įspūdingas pirmas kartas

Paklaustas apie tai, ką jam reiškia šis čempionatas, P.Kalinauskas pirmiausiai džiaugiasi Lietuvos pirmu kartu.

„Mes užaugome tiek, kad mums leistų organizuoti šį čempionatą. Tai vadinamasis FAI (Tarptautinė aeronautikos federacija – aut. past.) pirmos klasės čempionatas, kuris yra mūsų organizacijos veiklos įprasminimas ir europinis bei pasaulinis įvertinimas.”

Tokio pasiekimo pagrindu tapo ir tinkamai susiklosčiusios sąlygos – čempionatui rengti tinkamas Ignalinos aerodromas ir stipri organizacinė komanda.

Svarbiausia, kad pagal reikalavimus buvo paruoštas ir čempionatą galėjo priimti Ignalinos aerodromas. Tiek dėl kilimo/leidimosi tako parengimo, tiek ir dėl oro erdvės užimtumo ne bet kur toks renginys įmanomas. Antras svarbiausias aspektas – geras pasidalinimas pareigomis: esu atsakingas už maršrutus, organizacinis variklis yra Ignalinos aerodromo direktorius Vytautas Rafanavičius, o su savanoriais ir darbo organizavimo procesais dirba Albertas Maciulevičius.”

ULOPF prezidentas taip pat pripažįsta, kad nepaisant įsibėgėjusio renginio sėkmės, tai yra ir gera pamoka, kur ir kaip reikia pasitempti.

„Iki šiol organizuoti nacionalinio lygio renginiai skiriasi nuo šio Europos čempionato ne tik masteliu, bet ir reikalavimais – dokumentų, taisyklių, griežtumo, protokolų, procedūrų, ginčų. Tvarkomės neblogai, tačiau kartais reikia ką nors perdaryti ir du kartus”.

Lietuviai pilotai išsikovoja dėmesio

Pasak P.Kalinausko, jau nuo varžybų pradžios aiškėja čempionato favoritai, o kartu su jais ir tikėtinos lietuvių pozicijos.

„Dabar lietuviai yra per vidurį. Tai stebėtinas rezultatas, kai lyginame kitų šalių, pavyzdžiui, Čekijos ar Ukrainos, ir lietuvių galimybes. Minėtais atvejais tai yra orlaivių gamintojų atstovai ar daugiau nei pakankamą valstybinį finansavimą gaunantys pilotai, o lietuviai daugiausiai remiasi tik savo asmeniniais ištekliais. Taip pat mūsų pilotai daug organizacinių darbų pasidaro patys, nes neturi asmeninės pagalbinės komandos – rezultatų fiksuotojų, vertintojų, žemėlapių tikrintojų“.

5 ultralengvųjų orlaivių klasėse varžantis pilotams iš 9 valstybių, lietuviai taikosi ne tik į aukštas pozicijas, bet ir į medalius.

„Prognozės tokiame čempionate yra keblus dalykas, nes daug ką lemia ne tik meistriškumas, bet ir sėkmė ar net vienas oro gūsis. Vertinant situaciją, lietuviai stabiliai išlaiko gerus rezultatus, todėl gali pretenduoti į medalius. Pavyzdžiui, ką tik gavome stebėtojų patvirtinimą, kad vienvietę skraidyklę pilotuojantis lietuvis Rytis Paliulis atlikdamas surinko maksimalų skaičių taškų ir už nugaros paliko favoritą“, – komentuoja P.Kalinauskas.

 

Pirminiai rezultatai

Savaitės viduryje buvo paskelbti ir svarbūs rugpjūčio 13 dienos rezultatai visose klasėse.

RAL1 klasė (vienviečiai lėktuvai): 1 vieta Jiri Krajca (CZE), 2 vieta Mieczyslav Szurgot (POL), 3 vieta Vaclav Puza (CZE).

RAL2 klasė (dviviečiai lėktuvai): 1 vieta Yuriy Yakovlyev ir Tymofii Iakovliev (UKR), 2 vieta Marek Velat ir Anna Zichova (CZE), 3 vieta Lukas Behounek ir Krystof Bobek (CZE).

RWL1 klasė (vienvietės skraidyklės): 1 vieta Henryk Orwat (POL), 2 vieta Andrey Shchekoldin (RUS), 3 vieta Petr Hynek (CZE).

RWL2 klasė (dvivietės skraidyklės): 1 vieta Maksim Semenov ir Alfiia Semenova (RUS), 2 vieta Artūras Laukys ir Linas Bružikas (LTU), 3 vieta Matous Adam ir Vladislav Teply (CZE).

RGL2 klasė (malūnsparniai): 1 vieta Marcin Majsterek ir Dominika Jurkiewich (POL), 2 vieta Alojzy Dernbach ir Klaudia Laskowska (POL), 3 vieta Vince Ferinc ir Zsolt Dömötör (HUN).

 

Share Button

spalio 21, 2019

Sekmadienį finišavo pirmą kartą naujajame Fabijoniškių baseine Vilniuje surengtas tarptautinis „Baltic Amadeus taurės“ jaunimo (iki 17 metų) vandensvydžio turnyras. Tradiciniame […]

rugsėjo 29, 2019

Penktadienį Vilniuje, net 19-oje mokymosi įstaigų, buvo galima pajausti sporto dvasią. Čia buvo aktyviai paminėta Europos mokyklų sporto diena. Europos […]

rugsėjo 4, 2019

Geras lenktynininkas teoriškai turėtų būti geru vairuotoju. Juk sportininkai puikiai jaučia automobilį, gerai suvokia fizikos dėsnius ir geba lėkti sunkiai […]

rugsėjo 3, 2019

Sekmadienį finišavo tris dienas Lietuvos sostinės centre – Lukiškių aikštėje – vykęs jau aštuntasis Vilniaus sporto festivalis. Kartu su „Sostinėmis […]

rugsėjo 2, 2019

Šeštadienį Vilniaus sporto festivalio metu praūžė įspūdingas „Lithuanian Fitness Challenge“ turnyras, kuriame varžėsi 100 stipriausių šalies jėgos ir ištvermės sportininkų. […]

rugpjūčio 19, 2019

Šeštadienį Ignalinos aerodrome pasibaigė savaitę trukęs 15-asis Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatas: auksą įvairiose rungtyse namo išsivežė Čekijos, Lenkijos ir Ukrainos […]

liepos 22, 2019

Sekmadienį Vilniuje vyko ilgų nuotolių bėgimo šventė. Vingio parke keli šimtai sportininkų varžėsi Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo renginyje, o […]

gegužės 27, 2019

Savaitgalį Prienuose buvo išdalinti pirmieji šio sezono Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato apdovanojimai. Penktadienio vakarą vykusiose sprinto varžybose greičiausias […]

gegužės 14, 2019

Geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys gali pamokyti, kaip startuoti baseine, kad pasiektum geriausią savo rezultatą. Tačiau prieš kelias dienas jam […]

balandžio 25, 2019

Jau kelis metus iš eilės, įsibėgėjus balandžio mėnesiui, gatvėse gausėja vis dailėjančių automobilių, kuriuos puošia patys įvairiausi paveiksliukai, užrašai, ant […]