7 birželio, 2022

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas – Aukštaitijos mokslo centras: aktyvi bendruomenė ir į ateitį žvelgiančios specialybės

Design Thinking auditorija

Atsinaujinantis Panevėžio miestas tampa vis patrauklesnis jaunimui. Aukštaitijos sostinė sparčiai keičiasi: gražėja viešosios erdvės, kuriami pramoninio turizmo produktai, taip pat vystomos patrauklios galimybės investicijoms bei palankios sąlygos kurtis verslams. Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) neatsilieka ir atsinaujina kartu su miestu. Fakultete kuriamos naujos erdvės, inovatyviai atnaujinamos auditorijos, o siūlomos specialybės – itin perspektyvios.

Nuo seno kaip pramoninis miestas garsėjantis Panevėžys tampa unikaliu miestu, kuriame gera ne tik gyventi, bet ir dirbti bei keliauti. Panevėžyje puikiai išvystyta infrastruktūra, atnaujinti parkai ir skverai, kuriamos žaliosios erdvės, kurios yra didelis privalumas miesto kontekste. Aukštaitijos sostinėje taip pat sparčiai vystoma ,,Industry 4 Panevėžys“ platforma, sukurianti palankias galimybes verslo pradžiai. Čia puoselėjama miesto istorija, kultūra bei pramonės tradicijos, todėl aktyviai inicijuojamas pramoninis turizmas, suteikiantis galimybę visiems – tiek miesto gyventojams, tiek svečiams – iš arčiau pamatyti pramonės gyvenimą ir susipažinti su joje vykstančiais procesais.

Pernai metais paminėtas Aukštaitijos mokslo centro – KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto – 60-metis sulaukė ne tik bendruomenės sveikinimų gausos, bet ir suteikė galimybę pasidžiaugti, jog per šiuos šešis dešimtmečius į darbo rinką sėkmingai išleista daugiau nei 8 tūkstančiai absolventų!

Aukštaitijos mokslo centre ruošiami aukščiausios kvalifikacijos specialistai, o studijos pasižymi itin aukšta kokybe. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete suteikiama galimybė lanksčiai derinti savo laiką: atsižvelgiant į studentų poreikius, studijos čia vyksta vakarais ir savaitgaliais, todėl studijas suderinti su darbu ar kita veikla – daug paprasčiau.

Vadyba – išskirtinė bakalauro studijų programa KTU PTVF

Vadyba yra ypač plati ir universali studijų sritis. Šioje studijų programoje įgytos teorinės žinios, sprendžiamos praktinės užduotys bei produkto kūrimo patirtys leidžia baigus studijas įgytas kompetencijas pritaikyti įvairiose srityse – būtent tai užtikrina tolimesnės karjeros galimybes.

Šių dienų darbo rinkoje kompetentingų vadybininkų poreikis – ypač išaugęs. Tikėtina, kad jis ir toliau augs. Atsižvelgiant į trūkstamų specialistų poreikį, KTU PTVF siūloma Vadybos bakalauro studijų programa, kurioje studijos trunka tik 3 metus, todėl kvalifikacija įgyjama greičiau.  

Vadybos paskutiniojo kurso studentė Ilona Narkevičienė šią studijų programą vertina labai gerai. Ji įsitikinusi, kad šios studijos jos gyvenime atsirado laiku ir vietoje.

„Pirmųjų studijų neturėjau galimybės užbaigti, tačiau aukštasis mokslas man visada buvo siekiamybė. Kadangi esu trijų vaikų mama, vakarinė studijų forma ir studijos, trunkančios tik trejus metus, man buvo tikras atradimas. Todėl perskaičiusi apie šią studijų programą net nedvejodama nusprendžiau studijuoti“, – apie studijų pasirinkimą prisimena studentė.

Ilona neslepia džiaugsmo ir mano, kad studijų metu įgytos žinios ateityje bus labai naudingos.

,,Studijuojant vadybą išmokau labai daug: pradedant komunikaciniais aspektais, baigiant produkto vystymu ir pateikimu rinkai. Ši studijų programa yra ne tik įdomi, bet ir suteikia įvairių darbo rinkoje reikalingų žinių“, – teigia I. Narkevičienė.“

Norintiems gilintis į vadybos sritį – magistrantūros studijos

Vadyba, kaip ir daugelis kitų mokslų, kinta, todėl svarbu nuolat tobulinti savo žinias ir kompetencijas. KTU PTVF Vadybos magistrantūros studijų programa yra skirta tiems, kurie nori šią sritį išmanyti dar geriau: suprasti, kaip organizacijos gali tobulinti savo vadybinius išteklius, kaip dar geriau pasitelkti žmonių gebėjimus ir prisitaikyti prie globalėjančio verslo sąlygų.

Studijuodami šią studijų programą studentai gali rinktis tarp dviejų specializacijų – verslo vadybos ir švietimo vadybos. Abi specializacijos užtikrina puikias perspektyvas darbo rinkoje: baigus studijas galima tiek dirbti organizacijų vadovais, tiek  vystyti nuosavą verslą.

Rinka be valdymo technologijų – nebeįmanoma?

Valdymo technologijos ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje pripažinta programa, kurioje suteikiamos aktualios žinios bei reikalingos kompetencijos diegiant modernias valdymo sistemas. Šiuolaikinė rinka bėgant metams vis labiau nebeįsivaizduojama be robotizuotos įrangos, modernių valdymo technologijų. Ateityje įrenginių technologijų valdymo įgūdžiai bus itin svarbūs ir aktualūs.

Pasirinkę studijuoti Valdymo technologijų magistrantūros studijų programą KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete studentai sugebės analizuoti ir tirti sistemų ir technologijų procesus, spręsti su šiais procesais iškilusias problemas, suprasti, valdyti ir diegti modernias valdymo sistemas.

Programuojamos automatikos sistemos – neatsiejama modernėjančio pasaulio dalis

Programuojamos automatikos sistemos – viena iš geriausiai darbdavių vertinamų sričių. Inovacijos technologijų srityje, automatizuojami procesai kuria kitokį – modernų – pasaulį. Todėl KTU PTVF siūloma Programuojamų automatikos sistemų bakalauro studijų programa suteikia galimybę įgyti perspektyvią ateities specialybę. Studijuodami šioje studijų programoje studentai įgis reikalingų projektavimo ir programavimo įgūdžių bei žinių, susijusių su elektromechaninių ar kompiuterizuotų automatikos sistemų valdymu, kurie leis šį pasaulį paversti dar spartesniu, modernesniu ir patogesniu.

Programuojamos automatikos sistemų studijų programos sandara unikali – net tris semestrus iš eilės studentai atlieka išplėstinę praktiką gamybinėse įmonėse, dėl to įgyja ne tik daug teorinių, bet ir būtinų praktinių žinių.

2019 metais ši studijų programa pelnė „Investors Spotlight“ kokybės ženklą – tai užtikrina, kad studijų programa atitinta keliamus verslo lūkesčius.

Integruoto projektavimo ir statybos valdymo magistrantūros studijų programa – ne tik vyrams

Statybų sektorius bėgant metams taip pat nestovi vietoje –  darbo ir procesų organizavimas vystosi ir reikalauja papildomų, nuolat tobulinamų gebėjimų. KTU PTVF suteikia galimybę gilinti žinias apie statybų sektorių  Integruoto projektavimo ir statybos valdymo magistrantūros studijų programoje. Baigę šias studijas studentai tampa profesionalūs, plataus analitinio mąstymo specialistai, kurie šių dienų rinkoje yra ypatingai vertinami.

Integruotas projektavimas ir statybos valdymas – inžinerinės srities mokslas, kurį dažniausiai renkasi vyrai, tačiau vis dažniau inžinerija susidomi ir moterys. Viena jų – Ilona Sakavičienė – sėkmingai baigusių šios krypties bakalauro bei magistrantūros studijas ir savo gyvenimą susiejusi su inžinerija.

,,Baigusi statybos inžinerijos bakalauro studijas dirbau inžiniere įmonėje, todėl norėjau tęsti mokslus ir tobulinti kompetencijas šioje srityje“, – teigė I. Sakavičienė.

Anot jos, nors magistrantūros studijos buvo nelengvos, bet įdomios ir labai naudingos.

„Susipažinau su įvairiomis naujomis programomis, tokiomis kaip ,,Autodesk Revit 2017“, Geografine informacine sistema (GIS), kurios praktiškai labai padeda darbe“, – apie studijų programos privalumus pasakoja KTU PTVF alumnė.

Aktyvi ir kūrybinga KTU PTVF bendruomenė

KTU PTVF bendruomenė nuolat organizuoja įvairius projektus, veiklas, į kurias siekia įtraukti kuo daugiau žingeidžių visuomenės narių. Praėjusiais mokslo metais fakultetas pristatė į 9–12 klasių moksleivius orientuotą galvosūkių ir užduočių kambarį „(NE)paprasta praeitis“ , kurio pagrindinis tikslas – skatinti loginį mąstymą praktiškai pritaikant mokykloje įgytas žinias.

Siekiant atnaujinti fakulteto erdves, KTU PTVF bendruomenė pasitelkia inovatyvius sprendimus – studentai šiuos mokslo metus pradėjo naujoje ,,Design Thinking“ auditorijoje, kurioje dėl sukurtos kūrybiškos atmosferos paskaitos tampa daug įdomesnės.

Fakultetas aktyviai bendradarbiauja su užsienio universitetais. Čia sėkmingai vykdoma didžiausia pasaulyje akademinių mainų programa ,,ERASMUS+“. Šios programos metu tiek dėstytojai, tiek studentai turi puikią galimybę mokytis ir semtis tarptautinės patirties. Džiugu, jog KTU PTVF dėstytojai šiais mokslo metais jau tris kartus dėstyti paskaitų buvo išvykę į užsienio šalių universitetus.

2022 m. rugsėjo mėnesį KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete organizuojamas ketvirtasis tarptautinis forumas „Innovative Technologies and Management for Sustainability“.

„Forumas apjungs dvi tarptautines konferencijas: „Intelligent Technologies in Logistics and Mechatronics Systems“, skirtą technologinių mokslų atstovams, ir  „Changes in Social and Business Environment“, skirtą socialinių mokslų atstovams. Renginių metu bus pristatomi mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai, orientuoti į inovatyvių technologijų ir tvaraus valdymo galimybių vystymą“, – apie organizuojamą forumą pasakoja KTU PTVF mokslo prodekanė dr. Olga Strikulienė.

Pasak jos, tarptautinių santykių palaikymas ne tik sudaro galimybę įvairių šalių mokslininkams pristatyti atliktų tyrimų rezultatus, bet ir didina Panevėžio miesto žinomumą.

,,Tarptautinis forumas gali pritraukti į Panevėžio miestą ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių (Turkijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos ir kt.) įvairių mokslo sričių tyrėjus bei verslo atstovus. Manau, kad tokio formato mokslo renginys didina Panevėžio, kaip renginį globojančio miesto, žinomumą tarptautiniu mastu“, – įsitikinusi KTU PTVF mokslo prodekanė O. Strikulienė.


8 birželio, 2023

Trečiadienį LSMU Kauno klinikose išskirtinio dėmesio ir pripažinimo sulaukė pusketvirto šimto 3–11 klasių mokinių, dalyvavusių Kauno miesto savivaldybės projekte – […]

Seimo narys Tomas Bičiūnas. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
8 birželio, 2023

Švietimo sistemoje atsivėrė baugi smegduobė, įspėja socialdemokratai. Kaip pažymima pranešime žiniasklaidai, prieštaringos reputacijos ministrei atsistatydinus, strategiškai svarbi sritis liko be […]

Birutė Galdikas VDU, Jono Petronio nuotr.
7 birželio, 2023

„Tėtis išeidavo pro namų duris, ištiesdavo ranką, o laukiniai paukščiai sutūpdavo jam ant delno ir lesdavo duonos trupinius. Toks artimas […]

7 birželio, 2023

Šį pirmadienį prasidėjusioje „WWDC 2023“ konferencijoje „Apple“ pristatė tai, apie ką visas technologijų pasaulis pašnibždomis kalbėjo jau kurį laiką – […]

Ingrida Šimonytė. ELTA / Marius Morkevičius
6 birželio, 2023

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina atleidusi buvusią švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę ne dėl to, kad pastaroji įsivėlė į […]

Seimo narys Tomas Tomilinas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
4 birželio, 2023

Kitą savaitę Seimo Priklausomybių prevencijos komisija ketina tęsti parlamentinę kontrolę dėl nerimą keliančios informacijos apie tarp nepilnamečių paplitusį elektroninių cigarečių ir […]

2 birželio, 2023

Vasaros pradžia Butrimonyse trenksminga. Jau 8-ąjį kartą čia vyksta respublikinė sporto ir meno šventė „Adamkiada“, skirta p. Almos Adamkienės labdaros […]

1 birželio, 2023

Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena kasmet primena pareigą ginti mažųjų interesus ne tik realiame, bet ir virtualiame […]

31 gegužės, 2023

Saulėtą gegužės 24 dienos popietę Panevėžio gamtos mokykloje skambėjo dainos, kvepėjo kava, žolelių arbata, šurmuliavo jaunieji kūrėjai. Trisdešimt antrą kartą […]

30 gegužės, 2023

Gegužės 29 d. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Molėtų rajono savivaldybe. Universiteto rektorius prof. Romualdas […]

29 gegužės, 2023

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vykdoma kolegijų pertvarka sulaukė kritikos iš kolegijų pusės. Jų teigimu, siūlomi optimizavimo projektai neatitinka […]

Atminimo lenta A. Sniadeckiui / ŠMSM nuotr.
24 gegužės, 2023

Šiandien Vilniuje atidengta atminimo lenta, skirta pirmojo Lietuvoje ir Lenkijoje chemijos vadovėlio autoriui, biochemijos pagrindų pasaulyje kūrėjui, medikui, publicistui, švietėjui, […]

Ieva ir Kostas Knokneriai
23 gegužės, 2023

Susipažinus su Marijampolės rajone, Gudelių seniūnijoje, ūkį kuriančia jauna sutuoktinių pora Ieva ir Kostu Knokneriais, klausimų, ar ūkininkui šiandien reikalingas […]

22 gegužės, 2023

Gegužės 18-osios vakarą Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko progimnazijos gabiausiųjų mokinių apdovanojimų vakaras-koncertas  „Skrydis svajonės link“.  Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai 2022-2023 mokslo […]

LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas ir vyriausiasis VDI inspektorius Jonas Gricius, VDI nuotr.
22 gegužės, 2023

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vienijanti daugiau nei 11 tūkst. pedagogų, pradeda bendradarbiavimo projektą su Valstybine […]

Seimo narė Asta Kubilienė, Džojos Barysaitės nuotr.
22 gegužės, 2023

Pagaliau po beveik 5 metų diskusijų ir darbo Kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymosi įstatymas išvydo dienos šviesą. Buvau viena […]

16 gegužės, 2023

2021 m. tarp mokslininkų ir inžinierių Lietuvoje 52 proc. buvo moterys – tai didžiausias skaičius visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia […]

16 gegužės, 2023

Lietuva pagal ketvirtokų skaitymo gebėjimus patenka į sėkmingiausių šalių dešimtuką, rodo šiandien visame pasaulyje skelbiamo tarptautinio skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS […]

Smaragdinis blizgiavabalis
15 gegužės, 2023

Pastebėjote medyje ryškiai žalią objektą? Nelupkite, nenutraukite ir negadinkite – tai viso labo feromoninė gaudyklė, skirta uosiams pavojingo invazinio vabalo […]

11 gegužės, 2023

Ateinančiais mokslo metais 21 miškininkystės studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje pasirinkęs pirmakursis gaus skatinamąsias […]