7 gegužės, 2021

Lietuvos kurortų naujienos: nuo neregėtų pramogų iki darbostogų

Šiandien Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos pirmą kartą turizmo sezono naujienas pristatė bendrame virtualiame renginyje. Jame buvo aptarti pandemijos keliami iššūkiai turizmo sektoriui, lūkesčiai šių metų turizmo sezonui ir pristatyta, kokios naujos erdvės, paslaugos ir pramogos lauks poilsiautojų, pasirinkusių atostogauti Lietuvoje. 

Pasak Lietuvos kurortų asociacijos direktorės Kristinos Citvarienės, kurortai patys pirmieji prisitaikė prie naujos – pandeminės – realybės ir ėmėsi visų priemonių, siekiant užtikrinti saugaus poilsio galimybes: prie naujų reikalavimų buvo pritaikytos apgyvendinimo, maitinimo, SPA paslaugos, atsirado daugiau galimybių keliauti savarankiškai, naudojantis interaktyviais maršrutais, individualizuotomis paslaugomis. 

„Lietuvos kurortai turizmo sezoną pasitinka pasirengę užtikrinti saugų, kokybišką ir itin turiningą poilsį“, – teigia ji.

Nepaisant vis dar sudėtingų aplinkybių, Lietuvos kurortams 2021-ieji – šventiniai metai: Birštonas švenčia – 175-ąjį, o Ignalina – 155-ąjį jubiliejų, minima Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmečio sukaktis, o Neringa karūnuota Lietuvos kultūros sostine. Druskininkai, Palanga, Anykščiai ir Trakai kvies ne tik pramogauti ir ilsėtis, bet ir išbandyti darbostogas. Visi kurortai ir kurortinės teritorijos turistus pasitiks atsinaujinusios ir paruošusios ne vieną staigmeną lankytojams. 

Birštonas: nuo verslo susitikimų vaikštant iki pirmojo viešbučio „tūkstantmečio“ kartos atstovams.

175-ąjį Birštono jubiliejui skirtos iniciatyvos vyks visus metus, o birželio 11-13 dienomis birštoniečiai ir miesto svečiai gimtadienį minės tradicinėje kurorto šventėje. Planuojaminedideli ir saugūs kultūriniai renginiai, kameriniai koncertaiviešose erdvėse, taip pat Lietuvos karšto oro balionų čempionatas.

Šiais metais Birštonas prisijungė prie pėsčiųjų maršruto E11, einančio per visas Baltijos šalis – „Miško takas“ ves per kurorto centrą ir didžiąją Nemuno kilpą. Kurorte galima rinktis net 19 maršrutų, skirtų kurorto gamtai, infrastruktūrai ir istorijai pažinti: „Mineralinio vandens“, „Fontanų“, „Geriausios asmenukės“ ir kitus maršrutus galima įveikti pėsčiomis, dviračiu ar baidarėmis. Atsitraukti nuo kompiuterių ekranų kvies nauji maršrutai verslo susitikimams. Norintys sustiprinti sveikatą kviečiami išbandyti grupinę gamtos terapiją, kurios metu patiriamas dėmesingas pasivaikščiojimas, meditacija, vyksta edukacija apie gydomuosius Birštono gamtos faktorius.

Birštone duris atvers pirmasis SPA viešbutis, pritaikytas „tūkstantmečio“ kartos atstovų gyvenimo būdui ir poreikiams.„Esė“ viešbutyje įdiegtos modernios technologijos: įsiregistravimas ir išsiregistravimas mobiliuoju telefonu, galimybė kambario televizoriaus ekrane arba telefone stebėti, kiek žmonių realiu laiku maudosi baseine ar leidžia laiką pirtyse, išmani apšvietimo sistema, leidžianti pasirinkti apšvietimą kambaryje pagal nuotaiką ir kiti savitarnos principai. Čia taip pat bus galima išbandyti pirmąją Baltijos šalyse daugiavietę hiperbarinę terapijos kamerą.

Druskininkai kviečia pasisemti sveikatos ir kultūros bei išbandyti darbostogas

Aukščiausios kokybės sveikatinimo ir poilsio paslaugas siūlantisDruskininkų kurortas nuo šiol sieks tapti ir laikina darbo vietaplanuojantiems darbostogas – gegužės pabaigoje duris atvers unikali bendradarbystės ir bendragyvenimo erdvė „Tech Spa“.Pasirūpinti savimi kvies sveikatingumo centras „Amberton Green SPA“ – vienintelis miego SPA visoje Šiaurės Europoje ir „Druskininkų Gydykloje“ startavusi unikali sveikatingumo programa „Sveikatos ratas“. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus nudžiungs ilgai lauktas veiklą pradėjęs LSC sporto kompleksas „Druskininkai“, pabaigtas atnaujinti K. Dineikos sveikatingumo parkas, rekonstruota didelė dalis dviračių tako „Žvaigždžių orbita“.

Druskininkai aktyviai vysto kultūrinio turizmo kryptį ir kurorto svečiams žada pasiūlyti inovatyvių kultūrinių renginių – lankytojų lauks didžausias lazerių šou, koncertai, mugės, parodos, edukacinės programos. Laukiama naujųjų Kultūros ir kongreso rūmų atidarymo, kuomet lankytojus bus galima pakviesti į aukšto kultūrinio lygio renginius: spektaklius, operą ar tarptautinių žvaigždžių koncertus.

Į Lietuvos kultūros sostinę Neringą – ir vandens keliais

Lietuvos kultūros sostinė Neringa, pristatanti ambicingą projektą „Kultūros sala“, 2021-aisiais kvies atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis. „Kultūros sala“ Neringa pristato plačią specialiųjų projektų ir auditorijos pamėgtų tradicinių renginių programą – iš viso daugiau kaip 100 įvykių, žadančių kultūrinio turinio kupinus metus.

Lankytojų Neringa lauks sutvarkyta ir pasipuošusi: Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje atnaujinta esama bei įrengta nauja rekreacinė infrastruktūra, Nidoje sutvarkytas dviračių takas einantis palei jūrą, Juodkrantėje poilsiautojai ir gyventojai gali mėgautis naujai sutvarkytu pėsčiųjų taku iki jūros. Ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje kvies Urbo kalnas, ant kurio stovi Nidos švyturys – apeiti aplink jį bus galima naujai įrengtais pasivaikščiojimo takais, papildytais informaciniais ženklais, stendais, regyklomis, suoleliais. Šią vasarą Nidoje duris atvers naujas Mizgirių gintaro muziejus, kur gintaras pristatomas meninėmis formomis, o mokslinės žinios apie jį – interaktyviomis priemonėmis. Poilsiautojus priimsnaujas viešbutis „SPA Nida“ ir atsinaujinusi „Nidos banga“.

Vasaros sezono metu Juodkrantę ir Nidą galima pasiekti ir vandens keliu. Į Juodkrantę galima plaukti iš Klaipėdos, Drevernos ir Nidos, o į Nidą – iš Klaipėdos, Juodkrantyės, Šilutės, Kauno (laivu „Raketa“), Mingės, Uostadvario ir Ventės rago. 

Palanga kviečia pažinti kultūrinį paveldą ir derinti darbą su poilsiu

Palanga šiemet mini visai šaliai svarbią sukaktį – Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį. Liepos 3-4 dienomis numatyti šiai progai skirti renginiai, bus atidaryta skulptūra tarptautinio arbitražo superarbitrui J. Simpsonui. 

Kurorte atnaujintas grafų Tiškevičių paveldas – restauruotos ir visuomenei lankyti pritaikytos senosios vilos, kurioms apžiūrėti siūloma rinktis maršrutą „Atrask senąsias Palangos vilas“. Tiškevičių rūmuose įkurtas Gintaro muziejus lankytojus pasitikssu atnaujinta ekspozicija, o restauruota medinė Kurhauzo dalissu teatro ir reprezentacine salėmis, kvies tuoktis palangiškius ir kitų miestų gyventojus. Nauju traukos objektu Šventojoje tampa rekonstruota centrinė aikštė – čia įrengta vaikų zona, vykstakoncertai ir rodomi kino filmai. 

Palangoje sukurtos galimybės ne tik atostogauti, bet ir derinti darbą ir poilsį. Kurorte įkurtą 3O (Out of Office) verslo bendradarbystės erdvė, nuotoliniam darbui puikiai pritaikyta ir atsinaujinusi Palangos vasaros skaitykla. Kurortas siūlo puikias konferencinio turizmo galimybes – viešbučiuose atnaujinamos konferencinės salės, pritaikomos erdvės nuotoliniams darbui, kuriami nuotolinį darbą ir poilsį derinantys paslaugų paketai.

Anykščiai – išplėstos SPA paslaugos, pramogos šeimai ir netikėta nakvynės vieta

Pandemijos išvargintus žmones Anykščiai šiais metais priims dar labiau praplėtę SPA paslaugų spektrą. Kuriasi maži, jaukūs ir kiekvieno asmeninius poreikius atliepiantys SPA centrai: Parko Viloje įsikūrė „Odorata Gamtos SPA“, teikianti masažo paslaugas su aliejais, pagamintais iš Anykščių pievose surinktų žolynų, „Barono Vila“ pasiūlys pirmąją Lietuvoje sertifikuotą patyrimų ir terapijos programą „Miško maudynės“, „SPA Vilnius Anykščiai“ sukūrė SPA programas vaikams ir jaunimui, rudeniop SPA centras atsidarys ir „Nykščio Namuose“.Anykščius galima rinktis ir darbostogoms – organizuojamaprograma „Darbas iš SPA Vilnius Anykščiai namų“.

Anykščiuose vis daugiau unikalių apgyvendinimo vietų – nakvoti galima namelyje medyje, ant upės, ežero kranto, o nuo šio sezono – net danielių aptvare. „Arčiau gamtos“ – namelis įkurtas aptvertoje teritorijoje, kurioje gyvena danielių šeimyna, o netoliese ganosi draugiški žmonėms ilgaplaukiai hailendo jaučiai. Atsidaro ir nauji svečių namai „Palaima“, kurių savininkai – pora iš Šveicarijos.

Gamtos objektus patogiai tyrinėti leis nuolat atnaujinama infrastruktūra – jau atidarytas kabantis Lynų tiltas per Šventąją bei dviračių takas link „Karalienės Liūno“ šaltinio. Aktyviai laisvalaikį leisti kviečia „Safari Parkas“ – čia galima pamatytikupranugarius ir zebrus bei aplankyti batutų ir „Ninja“ pramogų parką. Beveik 1000 kv. metrų parke atvykusieji ras naujus žaidimus – limpančią, interaktyvią ir laipiojimui skirtą sieną, krepšinį, profesionalių batutų sieną, kvadrato aikštelę ir, žinoma, „Ninja“ trasą su net aštuoniomis įvairaus sunkumo kliūtimis.Šalia Labirintų parko Apversto namo atsiras ir Kreivas namas, apsilankyti kvies atnaujintas „Angelų muziejus“ ir „Istorijų Dvarelis“, parengęs pluoštą naujų edukacijų mažiesiems. Be to, nuo šiol Anykščius bus galima pamatyti ir iš paukščio skrydžio – pradeda kilti karšto oro balionai.

Ignalina – gimtadienio renginiai ir geresnės sąlygos keliautojams

Ignalina liepos 17-18 dienomis kviečia į 155-ojo gimtadienio renginius. Miestas svečius pasitiks pasipuošęs naujomis meno erdvėmis – žinomų dailininkų paveikslais, perkeltais ant pastatų sienų. Aktyvių pramogų mėgėjų miesto paplūdimyje lauksatrakcionai ant vandens.  

Žygeiviams ir dviratininkams Ignaliną pažinti bus dar patogiau –atnaujinta Aukštaitijos nacionalinio parko informacinė sistema – žemėlapiai, poilsio stotelės, rodyklės ir trasų žymėjimai, o prie autobusų ir geležinkelių stočių įkurtas Ignalinos rajono turizmo informacijos centras lankytojams. Ignalina tapo patogesnė ir keliaujantiems elektromobiliais – mieste įrengtos dvi jų įkrovimo stotelės. Pasivaikščiojimams gamtoje įrengtas naujas,gražiuosius Meironų ir Palūšės kaimus jungiantis takas palei Lūšių ežerą. Žvejus pramoginei žvejybai kviečia Skudučio ežeras, kur galima išbandyti ir žvejybos su profesionaliu žveju paslaugą.

Pernai įrengtoje paplūdimio futbolo aikštelėje toliau vyks čempionatai ir kiti sporto renginiai. Tikimasi, kad vasarą Lūšių ežero pakrantėje vėl šurmuliuos Galapagų festivalio renginiai, o Paliesiaus dvaro mūruose skambės klasikinė muzika. 

Kauno rajonkurortinę teritoriją bus galima pažinti laivu

Kauno rajono kurortinę teritoriją sudaro trys Nemuno skalaujami miesteliai – Kulautuva, Kačerginė ir dalis Zapyškio. Šia kryptimi trauksiančių poilsiautojų lauks sezono naujiena – modernus laivas ,,Zapyškis“, kuris ne tik perkels per Nemuną, bet ir pasiūlys edukacinius maršrutus: „Literatūrinė Kačerginė“, „Gotikos stebuklas Zapyškyje“, „Bene populiariausias kurortas tarpukariu – Kulautuva“, „Kelionė į Raudoną dvarą prie Nevėžio“, „Pažintis su urbanistikos paveldu – Vilkija“.

Mėgstančių keliauti pėsčiomis laukia Kulautuvos sveikatingumo takas, netoli Kačerginės besidriekiantis Šaltinių pažintinis takas, o Zapyškio seniūnijoje – Jadagonių ekologinės trasos. Kauno rajono kurortinėje teritorijoje driekiasi net keli vaizdingi dviračių maršrutai: Šilelio kaimas–Kulautuva, Kaunas–Marvelė–Kačerginė–Zapyškis ir mažoji Jadagonių ekologinė trasa. Keliautojai, mėgstantys vandens pramogas, gali išbandyti vandenlenčių sportą Kulautuvos karjere ir pasilepinti saulės voniomis Kulautuvos paplūdimyje.

Kauno rajono kurortinė teritorija turtinga ir architektūros paminklų: tarpukario vilų, įspūdingų bažnyčių, iš kurių pati žinomiausia ir viena seniausių visoje Lietuvoje – Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Savo stiklinėmis sienomis, pro kurias atsiveria vaizdas į gamtą, unikali ir Kačerginės Šv. Onos koplyčia. 2021 m. vasarą duris atvers po gaisro atstatyta Kulautuvos Švč. Marijos Mergelės vardo bažnyčia.

Trakai siūlo pabėgimo planą iš didmiesčio šurmulio į gamtą 

Trakai pasirengę priimti poilsiautojus ne tik trumpiems savaitgalio vizitams, bet ir atostogoms – svečiai kviečiami išbandyti darbostogas ar atostogų planą šeimai, išmanius ir saugius turistinius maršrutus ir žaliojo transporto grandinę.  

Nauji išmanūs maršrutai leidžia keliauti bet kuriuo paros ir metų laiku. Prie kiekvieno lankytino objekto įrengtos informacinės lentelės su QR kodais – telefonu nuskaičius kodą ir pasirinkus vieną iš 6 kalbų bus galima išklausyti įdomaus 8-10 minučių trukmės pasakojimo. Net 60 pažintinių maršrutų įveikiami pėsčiomis, dviračiu, ekologiškomis plaukiojimo priemonėmis, automobiliu ar net oro balionu. „Keliauk ir Ragauk“, „Trakų sekretai“, „Galvės ežero salų legendos“, „Trakų krašto sakralaus paveldo lobynas“ ir daugybė kitų teminių maršrutų leis saugiai ir išmaniai pažinti Trakų kraštą iš naujo.

Trakai kviečia po miestą ir apylinkes judėti ekologiškai. „Žaliojo“ transporto grandinė – elektriniai traukinukai, elektriniai paspirtukai, traukiniai ir laiveliai, elektrinis dviratis-takelis („lopifit“) – leis tyrinėti kurortinę teritoriją be automobilio. Trakai šiemet pasiūlys išskirtinę įvairovę ekologiškų vandens pramogų: irklentės, mintlentės, saulės baterija varomi laiveliai, pramoginiai laivai, barbekiu plaustas, jachtos, vandens dviračiai, baidarės, kanojos – vandens entuziastams neteks nusivilti.

Zarasai  aktyvių pramogų mėgėjams ir gurmanams

Ežerų sostinė Zarasai pasiruošę sutikti poilsiautojus – atnaujinta daug svarbių turistinių vietų: kempingas, Zaraso ežero Didžiosios salos infrastruktūra su kultūrinių renginių zonomis, garsios Pliaterių giminės palikimas – Antazavės dvaras. 

Atnaujinamas kempingas ,,Zarasai“ su čia kuriamu „Sporto ir pramogų parku“ veiklą pradės birželio mėnesį. Parke bus įrengtas daugiau nei 90-ies kliūčių ruožas medžiuose su skrydžiu lynais į šalimais esančią Putinų salą, sporto ir žaidimų aikštelės, jaukios erdvės nakvynei, poilsiui ir pramogoms, takas medžiuose žmonėms, turintiems judumo negalią. 

Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiame vandenlenčių parke „WakeInn“ poilsiautojų laukia naujos aktyvios vandens pramogos – net 15 „Wake station“ figūrų, atnaujintos poilsio ir laisvalaikio erdvės ir 100 nakvynės vietų. 

Zarasų kraštą rekomenduojama aplankyti gurmanams. Čiagaminamas Sino vynas, Vasaknų dvaro ir Čižo alus. Jau 300 metų veikiantis garsus Šlyninkos malūnas puoselėja ir siūlo išbandyti platų kulinarinio paveldo sąraše esantį meniu.


4 liepos, 2022

Lentvario miesto biblioteka vykdo naują projektą – „Interaktyvus Lentvaris QR“, kurio tikslas – sukurti interaktyvų Lentvario miesto objektų žemėlapį, o […]

2 liepos, 2022

Lietuvos gyventojai ir verslai sugalvoja vis naujų ukrainiečių palaikymo būdų. Vienas pavyzdžių – Kauno „Akropolyje“ atidaryta pirmoji Lietuvoje ukrainietiškų prekių […]

2 liepos, 2022

Trakų viešosios bibliotekos kino vakarų projektas „Migruojantis kinas 2022“ birželio mėnesį kvietė burtis profesionalaus nekomercinio kino išsiilgusius Trakų miesto ir […]

Žvyro karjeras šalia Karklės
1 liepos, 2022

Ketvirtadienį posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba vienbalsiai priėmė kreipimąsi į Aplinkos ministeriją, prašydama pakeisti Pakarklės miško paskirtį iš ūkinės į […]

1 liepos, 2022

Druskininkai plečia sporto erdves – šią savaitę tarp Druskonio ir Vijūnėlės, prie naujų teniso kortų įrengtas išskirtinis profesionalių treniruoklių kompleksas. […]

1 liepos, 2022

Birželio 29–30 d.  Briuselyje vyko  Europos regionų komiteto plenarinė sesija. Vienu iš svarbiausių šios sesijos klausimų tapo Europos miestų ir […]

27 birželio, 2022

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) per šių metų vasarą atliks valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 167 […]

23 birželio, 2022

Birželio 21-28 d. Ignalinoje vieši iš tolimojo Sakartvelo atvykusi Tetrickaro savivaldybės administracijos ir tarybos narių delegacija, vadovaujama miesto mero Georgijaus […]

21 birželio, 2022

Birželio 17-ąją Ignalinos bibliotekoje sutikta rašytoja, Juozo Tumo-Vaižganto literatūrinės premijos laureatė Loreta Jastramskienė ir jos knygą apie tremtį ir baisias […]

21 birželio, 2022

Birželio 17 dieną oficialiai atidarytas visiškai atnaujintas Antazavės dvaras. Prie Zalvės ežero pastatyti neoklasicistinio stiliaus dvaro rūmai kadaise priklausė garsiajai […]

20 birželio, 2022

Birželio 18 dieną Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centre, vyko įspūdingas Baltijos galiūnų komandų dvejetų čempionatas. Galingiausi Lietuvos ir Latvijos sportininkai […]

20 birželio, 2022

Birželio 9 d. menu besidomintys ir atgaivos nuo kasdienybės rutinos ieškantys aukštadvariečiai traukė į Šv. Domininko namus. Juos čia pakvietė […]

17 birželio, 2022

Birželio 4 d. kraštietės Marytės Baubienės kvietimu Tiltų bibliotekos lankytojai ir asociacijos „Tiltų kelias“ nariai dalyvavo pažintinėje išvykoje į Lietuvos […]

17 birželio, 2022

Vasilijų Trusovą drąsiai galima vadinti legendine Zarasų krašto asmenybe. Todėl ir pristatyti jį nėra lengva: puikus mokytojas ir literatas, užsidegęs […]

16 birželio, 2022

Mažiau nei per dvejus metus Nemuno saloje pastatytas olimpinio dydžio baseinas su SPA zona ir sporto klubui skirta erdve oficialiai […]

G. Mičiūnienės nuotr.
15 birželio, 2022

Utenos kraštotyros muziejus gali didžiuotis turėdamas puikią A. ir M. Miškinių literatūrinę–etnografinę sodybą Juknėnuose. Besibaigiant mokslo metams, du kartus į […]

ESDK / BNS nuotr.
14 birželio, 2022

Ūmiai sutrikusi sveikata ar trauma keliaujant – įvykiai, nuo kurių niekas negali apsidrausti. Tačiau privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai gali […]

13 birželio, 2022

10-oji tarptautinė poezijos šventė ,,Aukštaitijos literatūrinė vasara“ su  Antano Miškinio žodžiais ,,…ir saulas diementas žėruos“ birželio 11 dieną užsuko į […]

13 birželio, 2022

Šeštadienį Ignalinoje vyko Lietuvos jaunimo, jaunių triatlono supersprinto čempionatas, kuriame jaunių vyrų ir merginų grupėje pirmos vietos atiteko Panevėžio Raimundo […]

Ričardas Šileika ir Nijolė Trinkūnienė rezidencijoje Po Ignalinos dangumi. Vlado Braziūno nuotr.
13 birželio, 2022

Birželio 15 dieną Ignalinoje susitiks grupė menininkų iš visos Lietuvos. Viešoji įstaiga MENO BANGOS pradeda rezidenciją ,,Ignalinos gelmės“, iš dalies […]