30 rugpjūčio, 2023
Vilniaus rajono savivaldybė

Prieš naujus mokslo metus – Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferencija

Antradienį, prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, Vilniaus r. Rudaminos meno mokykloje vyko kasmetinė Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferencija. Joje  dalyvavo ir su artėjančių naujų mokslo metų pradžia švietimo bendruomenę sveikino Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.

„Į artėjančius mokslo metus drauge žengiame pirmą kartą. Galbūt dar nesame gerai pažįstami, tačiau tikiuosi, kad ir po šios konferencijos galėsime pabendrauti, ateinančiais mokslo metais kartu spręsime ne vieną klausimą, ne vieną jums rūpimą problemą, pažinsime vieni kitų lūkesčius. Manau, darbas kartu nebus iššūkiu, o labiau galimybėmis, kurias galime išnaudoti ir kartu eiti plačiu žingsniu pirmyn dėl mūsų vaikų, dėl mūsų švietimo įstaigų“, – į konferencijos dalyvius kreipėsi R. Duchnevič.

Pasak mero, eidamas šias pareigas jis įsipareigoja gerinti ir puoselėti švietimo aplinką, kurti saugias ir įkvepiančias erdves, kur stiprėtų ne tik vaikų ugdymas, bet ir būtų užtikrinamos palankios sąlygos mokyklos bendruomenei dirbti.

„Man, kaip naujai išrinktam merui, yra labai didelė garbė šiandien stovėti prieš jus ir būti jūsų kolega savivaldoje, taip pat atstovu nacionalinėje politikoje. Neretai tenka matyti ir girdėti, kad mokytojai, mokyklų vadovai vietoj savo pagrindinių funkcijų yra „užkrauti“ pertekliniu dokumentų pildymu, ataskaitų rengimu, taip pat palikti kone vieni užtikrinti jau minėtų pokyčių įgyvendinimą savo mokyklose. Kone kasmet mokyklos turi pradėti mokslo metus su tam tikrais pokyčiais, naujovėmis ir būtent jums mokyklose ir tenka spręsti, kaip tas naujoves įgyvendinti praktikoje“, – savo kalboje pažymėjo R. Duchnevič.

Jo teigimu, dažniausiai mokyklų vadovai tampa pėstininkais, kurie turi atlaikyti visą tą krūvį, nepasiklysti biurokratiniuose aparatuose ir spėti dirbti tiesioginį darbą. 

„Todėl mes, kaip savivaldybė, esame ir būsime kartu su jumis ir palaikysime jus. Girdėdami jūsų prašymus, priimame ir priimsime atitinkamus sprendimus“, – pabrėžė R. Duchnevič.

Meras taip pat pasidžiaugė, kad yra stiprinamas įtraukusis ugdymas rajono švietimo įstaigose, steigiami papildomi mokytojo padėjėjų etatai, pasirašomos bendradarbiavimo sutartys su Vilniaus Gedimino technikos ir Mykolo Romerio universitetais, plečiamas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumas, vykdomi įvairūs investiciniai švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo bei plėtros projektai, taikomos įvairios finansinio skatinimo priemones ir kt.

„Planuojame pirmą kartą kompensuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lankymą privačiuose darželiuose, jeigu valstybiniuose nebūtų vietos. Taip pat taryboje svarstomas klausimas dėl piniginių premijų puikiai besimokantiems ir šimtukais egzaminus išlaikiusiems mokiniams“, – apie artimiausius planus, tiesiogiai paliečiančius visą švietimo bendruomenę sakė meras R. Duchnevič.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė ir vicemerė Edita Tamošiūnaitė, kuri pažymėjo, kad visur ir visada turi būti darnus bendradarbiavimas, atvirumas ir pasitikėjimas.

„Labai džiaugiuosi, kad galiu grįžti į Jūsų būrį ir kartu su Jumis tobulinti mūsų rajono švietimo sistemą, diegti naujoves, stiprinti pasitikėjimą mokykla, ikimokykline įstaiga. Mes tikrai kartu galime daug, todėl pirmiausiai linkiu Jums stiprybės, nes dirbdami šį darbą atliekate kilnią misiją. Nuo Jūsų priklauso, koks bus po keliasdešimties metų Vilniaus rajonas, kokia bus mūsų šalis, kokius ugdysime jaunus žmones, kokiu keliu jie eis“, – sveikindama konferencijos dalyvius tarė vicemerė E. Tamošiūnaitė.

Pasak jos, mokykla – tai žinių akademija, emocinė ir psichinė aplinka, o švietimo įstaigų vadovų misija yra ne tik ugdyti vaikus, bet ir sukurti gerą emocinę aplinką supantiems kolegoms, mokytojams. 

„Jūs esate psichologai, patarėjai ir teisininkai. Mokyklos direktoriui tenka daug pareigų ir daug įvairiausių profesijų, kurias dirbate kiekvieną dieną. Jūs turite savo mokytojams suteikti stiprybės, o kad jūs būtumėte stiprūs, tam esame mes. Todėl kurdami bendrą, stiprią, darnią komandą, pirmiausiai kurkime pasitikėjimą tarpusavyje, nebijokime kalbėtis, mes visi turime skirtingas pozicijas, bet visi esame lygūs, visi vieni kitiems esame pagalbininkais ir mokytojais“, – kalbėjo E. Tamošiūnaitė.

Su artėjančia nauja mokslų metų pradžia švietimo bendruomenę taip pat sveikino ir savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič ir Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič.

Po sveikinimo žodžių ir Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos moksleivių surengto meninio pasirodymo, prasidėjo darbinė konferencijos dalis, kurios metu Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen pristatė šios savivaldybės 2022–2023 mokslo metų švietimo prioritetų įgyvendinimą bei veiklos kryptis 2023–2024 mokslo metams.

„Sveikinu susirinkusius tradicinėje rugpjūtinėje švietimo įstaigų vadovų konferencijoje, kuri šiemet vyksta naujame meno ir kultūros židinyje – Rudaminos meno mokykloje. Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį susirenkame apibendrinti praėjusius mokslo metus, apžvelgti nuveiktus darbus, pasidžiaugti pasiektais rezultatais ir įgyvendintais tikslais“, – tarė Švietimo skyriaus vedėja S. Segen.

Anot S. Segen, ji tikisi, kad po vasaros atostogų visi grįžta pailsėję, kupini energijos, nusiteikę naujiems darbams bei iššūkiams. 

„Ne už kalnų rugsėjo 1-oji – šviesi ir viltinga šventė, kuri suburia visą švietimo bendruomenę ir nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, įtempto darbo, naujų siekų bei tobulėjimo metai. Linkiu drąsiai žengti į naujus mokslo metus, neišsigąsti naujų iššūkių, nes kiekvienas iššūkis ar sukrėtimas didina mūsų atsparumą ir kartu padaro mus šiek tiek stipresniais ir geresniais“, – tęsė S. Segen.

Kasmetinė, rugpjūčio mėnesį organizuojama švietimo įstaigų vadovų konferencija šiemet įgavo naują formatą. Pirmą kartą organizuota panelinė diskusija „Mokyklos valdymas ir pozityvių santykių kūrimas“, kurios metu kviestiniai kalbėtojai dalijosi patirtimi ir atsakinėjo į kolegų klausimus.  

Panelinėje diskusijoje dalyvavo savivaldybės meras Robert Duchnevič, Švietimo skyriaus vedėja, vadybos ekspertė Sofija Segen, Švietimo tyrimų ir inovacijų instituto vadovė, Mykolo Romerio universiteto docentė, švietimo politikos ekspertė Barbara Stankiewicz, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė, vadybos ekspertė Daiva Losinskienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos tarybos narė, Vilniaus r. skyriaus mokyklų vadovų asociacijos pirmininkė, mentorė, Vilniaus r. Buivydiškių mokyklos-darželio direktorė Greta Baliul, Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos direktorė Malgožata Radevič, Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič, vadovaujanti išorės vertintoja, Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir visiems prisidėjusiems organizuojant kasmetinę Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferenciją.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija, dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems organizuojant kasmetinę Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferenciją bei linki, kad ateinantys mokslo metai būtų kupini pasitikėjimo, pagarbos, šilto bendradarbiavimo ir visus jungia darnus darbas, bendri siekiai, atradimai.

Savivaldybėje veikia 34 bendrojo ugdymo mokyklos (iš jų: gimnazijų – 24, pagrindinių mokyklų – 7, mokyklų-darželių – 3) ir 18 neformaliojo ugdymo įstaigų (iš jų: ikimokyklinio ugdymo įstaigų – 14 (vaikų darželiai – 4, vaikų lopšeliai-darželiai – 10), neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų – 4 (meno mokyklos – 2, muzikos mokykla – 1, sporto mokykla – 1)). Taip pat veikia pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai įstaiga – Vilniaus rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba.   


26 gegužės, 2024

Šeštadienį Vilniuje įvyko didžiausias sostinės pavasario bėgimas „If“ Vilniaus pusmaratonis. Paaiškėjo pusmaratonio, 10 ir 5 kilometrų distancijų nugalėtojai. Viso šiandienos […]

25 gegužės, 2024

Bevardžiai Vingio parko takai Vilniaus miesto tarybos sprendimu pavadinti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų vardais. Šalia takų įrengiami […]

24 gegužės, 2024

„Poezijos pavasariui“ artėjant į pabaigą, M. ir J. Šlapelių name-muziejuje už literatūrinę kūrybą Vilniui ir apie Vilnių įteiktos dvi piniginės […]

24 gegužės, 2024

Senosios areštinės kieme, Lietuvos nacionalinio muziejaus teritorijoje, šį pavasarį atrastas Vilniaus Kreivosios pilies papilys. Pasak tyrimo vadovo, archeologo Ato Žvirblio, […]

23 gegužės, 2024

Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik […]

Simono Lukoševičiaus nuotr.
23 gegužės, 2024

Lietuvoje oficialiai užfiksuotas rekordas – „Kartą Vilniuje“ tapo filmu, skaičiuojančiu didžiausią filmo autorių skaičių. Filmą kūrė ne tik profesionali kino kūrėjų komanda […]

20 gegužės, 2024

Pirmadienio vakarą Vilniuje Ukrainos vėliavomis, plakatais ir saulėgrąžų žiedais nešini miestiečiai surengė žygį už kalinius iš Azovstalio. Šia akcija siekta […]

Valdas Benkunskas. ELTA / Dainius Labutis
20 gegužės, 2024

Vilniuje, po Konstitucijos prospektu, atrastas slaptas tunelis. Apie tai pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė Vilniaus meras Valdas Benkunskas. „Senuose žemėlapiuose […]

20 gegužės, 2024

Sostinės tarybai nusprendus vykdyti Vilniaus muziejų tinklo pertvarką, visuomenininkai dėl muziejų uždarymo šalies piliečius ragina pasirašyti peticiją. Istoriko, buvusio kultūros […]

19 gegužės, 2024

Atšilus orams ir prasidėjus motociklų sezonui, dalis visuomenės neigiamai reaguoja į šių transporto priemonių keliamą garsą. Kaip Eltai pranešė Vilniaus […]

19 gegužės, 2024

Sostinės taryba imasi Vilniaus muziejų tinklo pertvarkos – nutarta likviduoti Vilniaus memorialinių muziejų direkciją bei Markučių dvaro muziejų. Tuo metu […]

18 gegužės, 2024

Vilniuje ir kituose šalies miestuose šeštadienį vyko tradicinė muzikos šventė Gatvės muzikos diena (GMD), kurios šūkis šiemet yra „Kviesk šokiui […]

17 gegužės, 2024

Kitą savaitę planuojama pradėti gaisro suniokoto daugiabučio Viršuliškėse atstatymo darbus, sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė. Viliamasi, jog metų pabaigoje gyventojai […]

17 gegužės, 2024

Gyventojai toliau dosniai dalija pinigus sukčiams – ketvirtadienį policija gavo dar kelis pranešimus apie dėl sukčių prarastas nemažas pinigų sumas. […]

Raimundo Kaminsko nuotr.
16 gegužės, 2024

Vilniuje prie buvusio Lukiškių kalėjimo vartų (Lukiškių skg. 6) buvo atidengta atminimo lenta, skirta  Lietuvos generolui Pranui Liatukui (1876-1945). Atminimo […]

16 gegužės, 2024

Prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) piketuoti susirinkę ugniagesiai gelbėtojai tikina, kad jų profesijos atstovams skiriamas nepakankamas finansavimas. Todėl, pasak ugniagesių […]

16 gegužės, 2024

Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo […]

15 gegužės, 2024

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar kartą pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte, į kurį įeina Nacionalinis stadionas. Nurodoma, kad […]

15 gegužės, 2024

Vilniaus miesto taryba pritarė Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos vardo keitimui. Nuo šiol ji vadinsis Vyčio vardu. Buvo pateiktas ir alternatyvus […]

14 gegužės, 2024

„Modernusis Vilnius yra toks, koks yra dėl to, ką prieš kelias dešimtis metų nuveikė disidentai, Helsinkio grupė, Sąjūdžio nariai ir […]