30 rugpjūčio, 2023
Vilniaus rajono savivaldybė

Prieš naujus mokslo metus – Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferencija

Antradienį, prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, Vilniaus r. Rudaminos meno mokykloje vyko kasmetinė Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferencija. Joje  dalyvavo ir su artėjančių naujų mokslo metų pradžia švietimo bendruomenę sveikino Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič.

„Į artėjančius mokslo metus drauge žengiame pirmą kartą. Galbūt dar nesame gerai pažįstami, tačiau tikiuosi, kad ir po šios konferencijos galėsime pabendrauti, ateinančiais mokslo metais kartu spręsime ne vieną klausimą, ne vieną jums rūpimą problemą, pažinsime vieni kitų lūkesčius. Manau, darbas kartu nebus iššūkiu, o labiau galimybėmis, kurias galime išnaudoti ir kartu eiti plačiu žingsniu pirmyn dėl mūsų vaikų, dėl mūsų švietimo įstaigų“, – į konferencijos dalyvius kreipėsi R. Duchnevič.

Pasak mero, eidamas šias pareigas jis įsipareigoja gerinti ir puoselėti švietimo aplinką, kurti saugias ir įkvepiančias erdves, kur stiprėtų ne tik vaikų ugdymas, bet ir būtų užtikrinamos palankios sąlygos mokyklos bendruomenei dirbti.

„Man, kaip naujai išrinktam merui, yra labai didelė garbė šiandien stovėti prieš jus ir būti jūsų kolega savivaldoje, taip pat atstovu nacionalinėje politikoje. Neretai tenka matyti ir girdėti, kad mokytojai, mokyklų vadovai vietoj savo pagrindinių funkcijų yra „užkrauti“ pertekliniu dokumentų pildymu, ataskaitų rengimu, taip pat palikti kone vieni užtikrinti jau minėtų pokyčių įgyvendinimą savo mokyklose. Kone kasmet mokyklos turi pradėti mokslo metus su tam tikrais pokyčiais, naujovėmis ir būtent jums mokyklose ir tenka spręsti, kaip tas naujoves įgyvendinti praktikoje“, – savo kalboje pažymėjo R. Duchnevič.

Jo teigimu, dažniausiai mokyklų vadovai tampa pėstininkais, kurie turi atlaikyti visą tą krūvį, nepasiklysti biurokratiniuose aparatuose ir spėti dirbti tiesioginį darbą. 

„Todėl mes, kaip savivaldybė, esame ir būsime kartu su jumis ir palaikysime jus. Girdėdami jūsų prašymus, priimame ir priimsime atitinkamus sprendimus“, – pabrėžė R. Duchnevič.

Meras taip pat pasidžiaugė, kad yra stiprinamas įtraukusis ugdymas rajono švietimo įstaigose, steigiami papildomi mokytojo padėjėjų etatai, pasirašomos bendradarbiavimo sutartys su Vilniaus Gedimino technikos ir Mykolo Romerio universitetais, plečiamas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumas, vykdomi įvairūs investiciniai švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo bei plėtros projektai, taikomos įvairios finansinio skatinimo priemones ir kt.

„Planuojame pirmą kartą kompensuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų lankymą privačiuose darželiuose, jeigu valstybiniuose nebūtų vietos. Taip pat taryboje svarstomas klausimas dėl piniginių premijų puikiai besimokantiems ir šimtukais egzaminus išlaikiusiems mokiniams“, – apie artimiausius planus, tiesiogiai paliečiančius visą švietimo bendruomenę sakė meras R. Duchnevič.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė ir vicemerė Edita Tamošiūnaitė, kuri pažymėjo, kad visur ir visada turi būti darnus bendradarbiavimas, atvirumas ir pasitikėjimas.

„Labai džiaugiuosi, kad galiu grįžti į Jūsų būrį ir kartu su Jumis tobulinti mūsų rajono švietimo sistemą, diegti naujoves, stiprinti pasitikėjimą mokykla, ikimokykline įstaiga. Mes tikrai kartu galime daug, todėl pirmiausiai linkiu Jums stiprybės, nes dirbdami šį darbą atliekate kilnią misiją. Nuo Jūsų priklauso, koks bus po keliasdešimties metų Vilniaus rajonas, kokia bus mūsų šalis, kokius ugdysime jaunus žmones, kokiu keliu jie eis“, – sveikindama konferencijos dalyvius tarė vicemerė E. Tamošiūnaitė.

Pasak jos, mokykla – tai žinių akademija, emocinė ir psichinė aplinka, o švietimo įstaigų vadovų misija yra ne tik ugdyti vaikus, bet ir sukurti gerą emocinę aplinką supantiems kolegoms, mokytojams. 

„Jūs esate psichologai, patarėjai ir teisininkai. Mokyklos direktoriui tenka daug pareigų ir daug įvairiausių profesijų, kurias dirbate kiekvieną dieną. Jūs turite savo mokytojams suteikti stiprybės, o kad jūs būtumėte stiprūs, tam esame mes. Todėl kurdami bendrą, stiprią, darnią komandą, pirmiausiai kurkime pasitikėjimą tarpusavyje, nebijokime kalbėtis, mes visi turime skirtingas pozicijas, bet visi esame lygūs, visi vieni kitiems esame pagalbininkais ir mokytojais“, – kalbėjo E. Tamošiūnaitė.

Su artėjančia nauja mokslų metų pradžia švietimo bendruomenę taip pat sveikino ir savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič ir Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič.

Po sveikinimo žodžių ir Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos moksleivių surengto meninio pasirodymo, prasidėjo darbinė konferencijos dalis, kurios metu Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen pristatė šios savivaldybės 2022–2023 mokslo metų švietimo prioritetų įgyvendinimą bei veiklos kryptis 2023–2024 mokslo metams.

„Sveikinu susirinkusius tradicinėje rugpjūtinėje švietimo įstaigų vadovų konferencijoje, kuri šiemet vyksta naujame meno ir kultūros židinyje – Rudaminos meno mokykloje. Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį susirenkame apibendrinti praėjusius mokslo metus, apžvelgti nuveiktus darbus, pasidžiaugti pasiektais rezultatais ir įgyvendintais tikslais“, – tarė Švietimo skyriaus vedėja S. Segen.

Anot S. Segen, ji tikisi, kad po vasaros atostogų visi grįžta pailsėję, kupini energijos, nusiteikę naujiems darbams bei iššūkiams. 

„Ne už kalnų rugsėjo 1-oji – šviesi ir viltinga šventė, kuri suburia visą švietimo bendruomenę ir nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, įtempto darbo, naujų siekų bei tobulėjimo metai. Linkiu drąsiai žengti į naujus mokslo metus, neišsigąsti naujų iššūkių, nes kiekvienas iššūkis ar sukrėtimas didina mūsų atsparumą ir kartu padaro mus šiek tiek stipresniais ir geresniais“, – tęsė S. Segen.

Kasmetinė, rugpjūčio mėnesį organizuojama švietimo įstaigų vadovų konferencija šiemet įgavo naują formatą. Pirmą kartą organizuota panelinė diskusija „Mokyklos valdymas ir pozityvių santykių kūrimas“, kurios metu kviestiniai kalbėtojai dalijosi patirtimi ir atsakinėjo į kolegų klausimus.  

Panelinėje diskusijoje dalyvavo savivaldybės meras Robert Duchnevič, Švietimo skyriaus vedėja, vadybos ekspertė Sofija Segen, Švietimo tyrimų ir inovacijų instituto vadovė, Mykolo Romerio universiteto docentė, švietimo politikos ekspertė Barbara Stankiewicz, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė, vadybos ekspertė Daiva Losinskienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos tarybos narė, Vilniaus r. skyriaus mokyklų vadovų asociacijos pirmininkė, mentorė, Vilniaus r. Buivydiškių mokyklos-darželio direktorė Greta Baliul, Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos direktorė Malgožata Radevič, Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič, vadovaujanti išorės vertintoja, Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir visiems prisidėjusiems organizuojant kasmetinę Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferenciją.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija, dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems organizuojant kasmetinę Vilniaus rajono švietimo įstaigų vadovų konferenciją bei linki, kad ateinantys mokslo metai būtų kupini pasitikėjimo, pagarbos, šilto bendradarbiavimo ir visus jungia darnus darbas, bendri siekiai, atradimai.

Savivaldybėje veikia 34 bendrojo ugdymo mokyklos (iš jų: gimnazijų – 24, pagrindinių mokyklų – 7, mokyklų-darželių – 3) ir 18 neformaliojo ugdymo įstaigų (iš jų: ikimokyklinio ugdymo įstaigų – 14 (vaikų darželiai – 4, vaikų lopšeliai-darželiai – 10), neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų – 4 (meno mokyklos – 2, muzikos mokykla – 1, sporto mokykla – 1)). Taip pat veikia pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai įstaiga – Vilniaus rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba.   


2 gruodžio, 2023

Šeštadienį Vilniaus rotušėje atidaryta 21-ajį kartą vykstanti Tarptautinė kalėdinė labdaros mugė. Atidarydama renginį šios labdaringos iniciatyvos globėja Diana Nausėdienė, perėmusi […]

2 gruodžio, 2023

Šešias savaites sostinėje truksiantis žiemos festivalis vilniečiams ir miesto svečiams dovanos daug šviesos ir įspūdžių. Simboliškai jis prasidėjo šilumą ir […]

2 gruodžio, 2023

Vakar, lapkričio 30 d., Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko šventinė konkurso „Riešutas“ apdovanojimų ceremonija, kurioje už pasiekimus profesinėje […]

1 gruodžio, 2023

Tarptautinis arbitražo teismas Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) iš bendrovių „Veolia“ ir „Vilniaus energija“ priteisė daugiau nei […]

1 gruodžio, 2023

Nemenko populiarumo užsienyje sulaukusi technologijų bendrovės „Wolt“ kalėdinių eglučių pristatymo į namus paslauga nuo šiandien, gruodžio 1 dienos, teikiama ir […]

30 lapkričio, 2023

Nors rūšiuojančiųjų šalyje ir daugėja, antrinių žaliavų – perdirbti tinkamų atliekų – mišrių komunalinių atliekų konteineriuose vis dar yra tiek pat, […]

29 lapkričio, 2023

Vilniaus 700 metų sukakties proga UAB „Monetų namai“, bendradarbiaudami su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, J. K. Vilčinskio Vilniaus albumą išleido nauja […]

29 lapkričio, 2023

Trečiadienį, minint tarptautinę solidarumo su Palestinos žmonėmis dieną, vyksta „Palestina.lt“ atstovų organizuojama eisena Gedimino prospektu. Protestuotojai žygiuos nuo Katedros iki […]

29 lapkričio, 2023

Ankstyva intervencija yra labai svarbi sprendžiant vaikų psichikos sveikatos problemas. Vaikų psichinės sveikatos samprata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, […]

28 lapkričio, 2023

Žmogus, moteris, vienuolė, edukologė, studentė, vadovė – visi šie žodžiai apibūdina Viktoriją Voidogaitę, kuri tarp begalybės savo darbų dar sugeba […]

28 lapkričio, 2023

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą žmonių iš […]

Algimanto Pečiukaičio ir LGGRTC darbuotojų nuotr.
27 lapkričio, 2023

2023 m. lapkričio 24 d. Vilniuje vyko Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
27 lapkričio, 2023

Šią žiemą vilniečių ir miesto svečių vėl lauks ypatinga ledo čiuožykla – jau nuo gruodžio 2 d. ji visiems atvers […]

27 lapkričio, 2023

Pirmadienį (lapkričio 27 d.) advokatai ir jų padėjėjai visoje Lietuvoje pradeda nemokamai konsultuotis žmones. Lietuvos Caritui ir Lietuvos advokatūrai paskelbus […]

26 lapkričio, 2023

2023 m. lapkričio 24 d.Vilniuje, prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti, vyko Holodomoro – 1932–1933 metais sovietų režimo Ukrainoje sukelto […]

25 lapkričio, 2023

Nesulaukus gruodžio pradžios Kaune šeštadienį įžiebiama pirmoji Kalėdų eglė. Kiti didieji Lietuvos miestai taip pat pradedami puošti kalėdinėmis šviesų instaliacijomis […]

25 lapkričio, 2023

Šeštadienį Vilniuje, minint Lietuvos kariuomenės 105-ąsias atkūrimo metines, įvyko karių bei karinės technikos paradas. Minėjime dalyvavo tiek Lietuvos kariuomenė, tiek […]

24 lapkričio, 2023

Penktadienį Vilniuje po beveik metus trukusios rekonstrukcijos lankytojams atveriama geležinkelio stotis, nurodoma pranešime žiniasklaidai. „Per daugiau nei tris dešimtis metų, […]

23 lapkričio, 2023

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį su komanda dirbo Vilniaus rajone, praneša Prezidentūra. Susitikime su Vilniaus rajono meru Robertu Duchnevičiumi šalies vadovas […]

23 lapkričio, 2023

2023 m. minint šviesuolio, rašytojo, dramaturgo, filosofo, švietėjo, humanisto, chorvedžio, kultūros veikėjo Vydūno (tikr. Vilhelmas Storostas) 155-ąsias gimimo ir 70-ąsias […]