V. Šeškus: po nesėkmingų varžybų ant psichologo sofutės pasėdėti krepšininkams neužtenka

Lietuvos sporto užkulisiuose vis dar galima sutikti nemažai manančių, kad psichologo konsultacijos yra tik „silpnų“ sportininkų reikalas. „Prienų-Birštono Vytauto“ krepšinio komandos vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus teigimu, šia tema būtina kalbėti kuo garsiau, kadangi tinkamas psichologinis pasirengimas – viena iš sąlygų, atnešančių pergales. Pasak trenerio, aktyvus darbas šioje srityje būtinas nuolat. Todėl naujai suburta V. Šeškaus komanda prieš naująjį sezoną buvo pakviesta pirmoji išbandyti sveikatingumo ir poilsio komplekse „Vytautas Mineral SPA“ terapines mineralų procedūras, kuris duris atveria rugsėjo 16 d.
V. Šeškus teigia, jog sportininkų psichologija – ypatingai platus laukas, aprėpiantis beveik visus žaidimo aspektus, todėl dauguma žaidėjų klaidų įvyksta būtent dėl nesusitvarkymo su įtampa, tad psichologinės terapijos būtinos nuolat – vienokia ar kitokia forma.
„Sezono startą pasitinkame nauja komandos sudėtimi. Mano kaip trenerio pirmoji užduotis, kad tarp žaidėjų atsirastų ryšys, jie apsiprastų tarpusavyje ir būtų energingi, be nereikalingų minčių, tačiau pasikaustę mineralais“. Taip treneris apibūdino „Prienų-Birštono Vytauto“ komandos išskirtinį apsilankymą Birštone įsikūrusiame „Vytautas Mineral SPA“.
Šis unikalus, 20 mln. eurų investicijų pritraukęs ir išskirtines sveikatinimo procedūras mineralais siūlysiantis kompleksas lankytojams duris atvers rugsėjo 16 dieną. „Geri žaidėjų ir trenerių tarpusavio santykiai ir atviras bendravimas tėra tik dalis tinkamo psichologinio pasiruošimo varžyboms“, – teigė V. Šeškus, – „Būtina, kad žaidėjai tinkamai pailsėtų, o kokybiškam poilsiui skiriame tikrai daug dėmesio – puikus to pavyzdys – savaitgalį aplankytas „Vytautas Mineral SPA“, kuris komandos nariams prieš sezono pradžią leido pasimėgauti pirtimis, atsipalaiduoti masažistų rankose ir paplaukioti mineralizuoto vandens baseinuose“.
V. Šeškus teigia, jog patyręs sportininkas nuo pradedančiojo skiriasi būtent tuo, kad dažniausiai sugeba išlikti ramus net tuomet, kai situacija aikštelėje pasiekia aukščiausią įtampos tašką, kitaip tariant – patirtis pasireiškia stipriu psichologiniu sportininko pasirengimu. „Kad žaidėjas tinkamai susitvarkytų su įtampa, turi dirbti ir krepšininkas, ir jo kolegos, ir treneris, ir savo srities specialistai. Juk būtent sportininko nusiteikimas prieš rungtynes gali tapti jungtimi, leidžiančia atsiskleisti žaidėjo talentui ir fiziniam pasirengimui. Kitas svarbus dalykas – varžybų metu įvykus net lemtingai klaidai, negalima kaltinti tik žaidėjo, savimi nepasitikintis krepšininkas daug naudos neatneš. Klaidas reikia analizuoti ir iš jų mokytis“, – teigia V. Šeškus.
„Aikštelėje neretai emocijos išreiškiamos kaip per stiprintuvą, tad žiūrovai gali pamanyti, jog žaidėjai už padarytas klaidas užsitraukia trenerio nemalonę. Tačiau tai nėra tiesa. Krepšininko darbas palikus aikštelę nesibaigia. Tam, kad komanda būtų stipri kaip kumštis, būtina ne tik bendrauti tarpusavyje, bet ir gerai sutarti. Po varžybų, nuslūgus emocijoms, bendravimas tęsiasi ir jis turi būti abipusis bei atviras. Darbas su psichologiniu pasirengimu taip pat turi būti atliekamas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Dėl šios priežasties, visuomet stengiamės kuo daugiau laisvalaikio praleisti kartu – kartu pietauti ar net poilsiauti“, – pasakojo „Prienų-Birštono Vytauto“ krepšinio komandos vyr. treneris.
Paklaustas, kaip pats tvarkosi su psichologine įtampa, V. Šeškus teigė, kad daugiausia pasitikėjimo suteikia tai, kai matai tobulėjančius savo auklėtinius. „Labai malonu žinoti, kad mano įdėtas darbas leidžia krepšininkams tobulėti asmeniškai, siekti karjeros didžiuosiuose Europos klubuose ir varžytis tarptautinėse lygose. Kai suvoki, kad pastangos nenueina perniek – jautiesi stiprus ir psichologiškai“, – pasakojo V. Šeškus.