Vilniuje dega automobilių sąvartynas: dėl padidėjusios taršos gyventojus ragina užsidaryti langus
Vilniuje užsidegė automobilių sąvartynas, Eltai patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba (PAGD).
Informuojama, kad gaisras kilo Panerių g. 56 esančiame sąvartyne. Įvykio vietoje matosi gausūs juodų dūmų debesys.
PAGD teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas 18 val. 32 min.
„Šiuo metu vyksta gesinimo darbai, dega automobilių laužynas“, – Eltai teigė PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus vyresnysis specialistas Konradas Liekis.
PAGD atstovo teigimu, aplink įvykio vietą yra fiksuojama padidėjusi tarša.
Ugniagesiai informuoja, kad šiuo metu atvira liepsna dega apie 5 tūkst. kvadratinių metrų plotas. PAGD teigimu, įvykio vietoje šiuo metu dirba 8 autocisternos ir kita reikalinga technika.
Dėl kilusio gaisro Vilniaus miesto savivaldybė ragina gyventojus užsidaryti langus.
„Gyventojams rekomenduojame užsidaryti langus ir išjungti rekuperacines sistemas. Situaciją stebime ir informuosime apie tolimesnę eigą“, – rašoma Vilniaus miesto savivaldybės feisbuko paskyroje.
Gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas Eltai patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje.
„Galiu patvirtinti, kad teritorija yra mūsų, bet tai nėra susiję su mūsų geležinkelio infrastruktūra. Gaisras įsiplieskė nuomininko teritorijoje, dega mažareikšmiai daiktai, galimai šiukšlės“, – sakė A. Zubriakovas.
Jo teigimu, teritorija, kurioje kilo gaisras, priklauso įmonei UAB „Ruvis“, jos vadovai įvykio vietoje bendradarbiauja su specialistais.
„Preliminariais duomenimis, kiek pavyko per valandą išsiaiškinti, teritorija priklauso UAB „Ruvis“. Su įmonės vadovais yra operatyviai susisiekta. Kiek žinau, jie jau irgi yra įvykio vietoje, bendradarbiauja su specialistais“, – sakė jis.
A. Zubriakovas pažymėjo, kad nustačius visas gaisro kilimo priežastis bus sprendžiama, kokia atsakomybė bus taikoma nuomininkui.
„Kas konkrečiai buvo sandėliuojama išsiaiškinsime, o dėl ko kilo gaisras nustatys specialistai. Tai bendradarbiaudami su specialistais nustatysim visas priežastis ir nuo to priklausys kokia atsakomybė bus taikoma nuomininkui“, – nurodė LTG grupės korporatyvinių reikalų direktorius.
Gyventojai gavo įspėjamuosius pranešimus apie padidėjusią taršą
Gyventojai į mobiliuosius telefonus gavo įspėjamuosius pranešimus apie padidėjusią taršą.
„Dėl gaisro, kilusio Vilniuje Panerių g. esančiame autolaužyne galima oro tarša. Prašome vengti buvimo gryname ore, rekomenduojame užsidaryti namų langus“, – rašoma gyventojams išplatintame pranešime.
Išsamesnėmis rekomendacijomis pasidalino ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Jei esate lauke ir matote tamsius dūmus, užuodžiate specifinį kvapą, pasitraukite į priešvėjinę pusę – t. y. kad vėjas nenenštų dūmų į jus. Arčiau gaisro gyvenantiems gyventojams patariama neiti į lauką, likus namuose – neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų. Jei namuose yra mechaninės vėdinimo sistemos, rekuperacija ar kondicionierius, rekomenduojame sistemas išjungti. Jei turite šulinius, juos uždenkite ir nenaudokite jų vandens maistui. Nepalikite lauke gyvūnų. Pasijutus prastai, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į medikus“, – rašoma NVSC pranešime.
Centras taip pat akcentuoja, kad važiuojant pro gaisro vietą, rekomenduojama sandariai uždaryti automobilių langus.
„Primename – teršalų ūmaus poveikio simptomai: akių, nosies ir gerklės dirginimas, dusulys, kosulys, susilpnėjusi plaučių funkcija (ypač sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga), padidėjęs kvėpavimo takų imlumas kvėpavimo takų infekcijoms (ypač vaikų), paūmėjusios kvėpavimo takų alerginės uždegiminės reakcijos“, – įspėja NVSC.