kovo 20, 2017
Plungės rajono savivaldybės informacija
Plungė Ūkio viceministrui paliko gerą įspūdį

Kovo 17 dieną į Plungę atvyko Ūkio viceministras Ramūnas Burokas ir ministerijos vyr. specialistė ES paramos koordinavimui Algė Strolytė. Savivaldybėje surengtame susitikime su verslo, bankų, Darbo biržos, savivaldybės įstaigų atstovais, seniūnais ir Savivaldybės administacijos darbuotojais kalbėta apie galimybes pasinaudoti 2014-2020 metų periodui skirta ES parama. Po įvairių priemonių pristatymo ir diskusijų Ūkio viceministras, lydimas mero Audriaus Klišonio, jo patarėjo Gintauto Vaitkevičiaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Alberto Krauleidžio, lankėsi vinis gaminančioje bendrovėje „Litnaglis“ ir minkštus baldus gaminančioje įmonėje „Hovden“, o vakare dalyvavo Plungės atviro jaunimo centro patalpų įkurtuvėse.

Meras A. Klišonis pasveikino pirmą kartą į Plungę atvykusį Ūkio viceministrą R. Buroką, taip pat pažymėjo, jog pasitarime malonu matyti ir buvusį Vyriausybės vicekanclerį Rimantą Vaitkų, kuriam, naudodamasis proga, padėkojo už visokeriopą pagalbą.

Viceministras kalbėjo, jog kartą per savaitę išvažiuoja už Gedimimo prospekto Vilniuje ribų ir kas kartą aplanko vis kitą Lietuvos rajoną. Vizito į Plungę tikslas – susipažinti su savivaldybe ir paakinti vietos valdžios ir verslo atstovus pasinaudoti 2014-2020 metų ES parama.

ES fondų investicijų priemones susirinkusiesiems pristatė A. Strolytė.Šio finansavimo periodo prioritetai yra parama moksliniams tyrimams, smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumui skatinti, priemonėms įmonių energetiniam efektyvumui didinti, taip pat – turizmui ir žmogiškųjų išteklių kompetencijoms ugdyti.

A. Strolytė detaliai apibūdino kiekvienos paramos priemonės skiltis ir pristatė šiuo metu galiojančius kvietimus teikti paraiškas („InoKlaster LT“ – iki gegužės 24 d., „DPT pramonei LT+“ – iki birželio 21 d., „Inoconnect“, „Dalinis palūkanų kompensavimas SVV subjektų verslumui didinti“, „Dalinis palūkanų kompensavimas pramonės įmonėms efektyvumui didinti“ – iki lapkričio 30 d.).

Naudodamasi proga A. Strolytė atkreipė plungiškių dėmesį į tokius kvietimus, kaip ikiprekybiniai pirkimai, ecoinovacijos LT, auditas pramonei bei kompetencijų vaučeris.

Ūkio ministerijos atstovai taip pat pateikė duomenis apie Plungės savivaldybei ir jos įmonėms suteiktą ES paramą: jau įgyvendinta 15 projektų, kuriems buvo skirti 1,394 mln. eurų. Verslui (4 projektai) skirta 839,5 tūkst. eurų, turizmui (1 projektas) – 216 tūkst. eurų, finansų inžinerijos priemonėms (10 projektų) – 330 tūkst. eurų paramos.

Didžiausią finansavimą gavo UAB „Palterna“, kuri Plungėje ruošiasi gaminti gofruotą skardą.

Prasidėjus diskusijoms UAB „Litnaglis“ direktorius Mindaugas Bondauskis atkreipė dėmesį, kad šiuo laikotarpiu parama labiau teikiama naujai įsikūrusioms įmonėms, mokslui, inovacijoms. Jo vadovaujama įmonė norėtų pasinaudoti „Verslios Lietuvos“ teikiamų paslaugų spektru, tačiau jau kuris laikas Plungėje „Verslios Lietuvos“ atstovo nėra, todėl tenka darbuotojų mokymui kviestis specialistus iš Vokietijos, Danijos, kitų šalių. Į šią problemą viceministro dėmesį atkreipė ir meras A. Klišonis – gal Ūkio ministerija kokį specialistą Plungei skirtų?

R. Burokas atsižvelgė į pastabą ir sakė pasiaiškinsiąs galimybę atsiųsti į Plungę tam tikromis mėnesio dienomis specialistą su atitinkamomis kompetencijomis, kuris galėtų padėti vietos verslininkams.

M. Bondauskis taip pat atkreipė viceministro dėmesį į užsienyje vykstančių verslo parodų sąrašą. Pasirodo, Ūkio ministerija yra sudariusi sąrašą parodų, kurių dalyviams taiko tam tikrą finansavimą. Apmaudu, tačiau į tarptautinę rinką įsiliejęs „Litnaglis“ ta parama negali pasinaudoti, nors sąraše – 42 šalys.

„Per septyniolika „Litnaglio“ veiklos metų pirmą kartą rašėme projektą ir tai atlikti buvo gana sudėtinga. Iš pradžių mums sakė, kad projekto vertinimas poveikio aplinkai požiūriu nebus privalomas, po to paaiškėjo, kad procedūros vis dėlto reikės. Toks vertinimas gali užtrukti iki pusės metų, tiek laiko nebeturėjome, todėl paraiškos pateikti nebesuspėjome“, – atkreipė dėmesį į reikalavimų neatitikimus M. Bondauskis.

Meras A. Klišonis atkreipė viceministro dėmesį, jo miesto pramonės rajone esančiais žemės sklypais domisi potencialūs investuotojai, kurie svarsto galimybę Plungėje pradėti veslą, tačiau susiduriama su problema, kaip jie galėtų naudotis laisva valstybine žeme. Procedūra tokia, kad iš pradžių reikia kreiptisį Regiono tarybą bei Nacionalinę žemės tarnybą, kuri pasiūlo įsigyti laisvą žemę aukciono būdu. Procedūros dėl žemės – labai ilgos, o investuotojai nori veiklą pradėti kuo greičiau.

„Kalbant apie žemės naudojimą sėdim toj pačioj valty“, – pripažino problemą R. Burokas.

Susitikime su Ūkio viceministru dalyvavusi Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė prašė atsižvelgti į būtinybę tęsti pradėtus darbus ir skirti finansavimą atskiriems projektams užbaigti. Ž. Piepalienė sakė, jog plungiškiai pageidauja Platelių ežerą apjuosusį dviračių taką sujungti su Plungės miestu bei užbaigti visus Oginskio dvaro sodyboje numatytus darbus. Apmaudu, kad būtent pastarasis projektas iškrito iš VIP, todėl Savivaldybė nebegauna finansavimo stambiems dvaro ansamblio sutvarkymo darbams pabaigti.

Viešnagei Plungėje atminti meras A. Klišonis viceministrui R. Burokui įteikė suvenyrų su mūsų miesto simbolika. Svečiai iš Vilniaus savo ruožtu paragino sekti Ūkio ministerijos teikiamą informaciją ir nebijoti klausti ministerijos specialistų paaiškinimo.

Išvykstant R. Burokas pažymėjo, kad Plungė jam paliko gerą įspūdį. Ypatingai viceministras mūsų savivaldybę įvertino už tai, kad joje veikia nemažai įmonių, kurios užsiima gamyba.

Share Button

liepos 22, 2019

Ar Šiaurės Korėja gali smogti Amerikai? Ar Iranas jau turi bombą ir ar mes ją ant Izraelio? Ar…? Apie branduolinius […]

liepos 19, 2019

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininku Arvydu Urbanavičiumi, į […]

liepos 19, 2019

Kam Lietuvoje rūpi aplinkos tausojimas? Visuomenė, įvairios organizacijos, ir svarbiausiai – pavieniai atsakingi piliečiai, skiria labai daug dėmesio aplinkos tausojimui. […]

liepos 17, 2019

Seime, kaip žinia, man teko pakeisti šviesios atminties Roką Žilinską, kuris daug metų buvo politinis sodininkų „advokatas“. Tad ir man […]

liepos 17, 2019

Turkija Faktas: Europos Sąjunga baudžia Turkiją už naftos ir dujų paieškas Viduržemio jūroje. JAV ketina nubausti ją už rusiškos oro […]

liepos 10, 2019

Iranas-Sirija Faktas: Netoli Gibraltaro sulaikytas Irano naftą gabenantis supertanklaivis Grace 1. Diagnozė: Tanklaivių karas tęsiasi. Laivo arešto aplinkybės painios, savotiškai […]

liepos 3, 2019

TS-LKD Priežiūros komitetas per pastaruosius metus garsėja pakankamai griežtai sprendimais, svarsto ir skiria nuobaudas ne tik eiliniams partijos nariams, bet […]

liepos 3, 2019

Europos Sąjunga Faktas: Europos Parlamentas pradėjo darbą šalių vadovams pagaliau sutarus dėl svarbiausių postų Europos Sąjungos vadovybėje. Diagnozė: Nauja Europos […]

liepos 2, 2019

Netylant kalboms apie planuojamą Vilniaus Kalnų parko pertvarką ir galimą 1000 medžių iškirtimą, Seimo narys Mindaugas Puidokas kreipėsi su klausimais […]

birželio 26, 2019

Europos Sąjunga Faktas: ES Bendrųjų Reikalų Taryboje nutarta nepradėti derybų dėl narystės ES su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Diagnozė: Formalių […]