Telšiuose paminėtas dviejų kūrėjų poetinio dialogo 170-metis

Gegužės 14 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Karolinos ir Antano poetinio dialogo 170-ies metų sukakties paminėjimas. Renginys skirtas poetų Karolinos Praniauskaitės ir Antano Baranausko draugystei atminti.
Bibliotekininkė Neringa Račkauskienė priminė poetinio dialogo istoriją, prasidėjusią 1855 m. gegužės viduryje. Karolina ir Antanas savo kūryboje palaikė dialogą tiek teminiu, tiek meniniu lygmeniu. Jie keitėsi mintimis apie kalbos svarbą, tautos likimą ir gamtos grožį, skatindami vienas kitą literatūriškai tobulėti. Jų poetinis bendravimas parodė, kaip lietuvių kalba gali būti įvairialypė ir meniškai turtinga. Karolina įžvelgė Antano talentą, paskatino jį rašyti gimtąja kalba, žadino aukštesnius jausmus, padėjo pasirinkti gyvenimo kelią. Poetinis dialogas su jaunuoju raštininku sustiprino ir Karolinos kūrybinę jėgą, praplėtė jos eilėraščių tematiką.
Dialogo pirmuosius eilėraščius „Jaunajam poetui“ ir „Panelei Karolinai Praniauskaitei“ skaitė Telšių Žemaitės gimnazijos moksleivė Marta Mitkevičiūtė, kuriai pasiruošti padėjo režisierė Laimutė Pocevičienė, bei Telšių Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas.
Apie poetės atminimo įamžinimą papasakojo bibliotekininkė Kristina Momkienė.
Karolinos Praniauskaitės kūryboje kartais pasirodo erškėčio, rožės simboliai. 2018 m. minint poetės 190-ąsias gimimo metines, šalia Telšių bibliotekos įkurtas rožynas. Apie rožės simbolį jos kūryboje kalbėta ir šiame renginyje.
O apie erškėčių ir rožių vaistines, botanines savybes pasakojo kraštietis vaistininkas Kęstutis Beržinis. Degustavome erškėčių vaisių, purpurinių rožių žiedų, kinrožių ir kitas arbatas, vaišinomės rožių džemu ir sūriu.
Įkvėpti rožių aromatų, susibūrėme į bibliotekos edukatorės Aušros Sirutienės knygų skirtuko kūrimo užsiėmimą.
Dėkojame visiems šventės dalyviams ir kviečiame aplankyti bibliotekoje eksponuojamą parodą, skirtą žemaičių krašto poetei Karolinai Praniauskaitei. Eksponuojama iki birželio 2 dienos.