3 birželio, 2023

Filharmonijos vasaros kelionės po Lietuvą: koncertai ir festivaliai

Rūta Prusevičienė ir Ieva Tamutytė, D.Matvejevo nuotr.

„Svarbiausias svertas pasirenkant regioną yra vietos žmonių suinteresuotumas. Ten, kur aktyvus vietos organizatorius, dažniau vyksta Lietuvos nacionalinės filharmonijos koncertai. Paprastai tokie partneriai gerai žino, ko reikia jų bendruomenei ir tiksliai suformuluoja mums užduotį programai parengti“, – teigia Lietuvos nacionalinės filharmonijos (toliau – Filharmonija) generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Ilgalaikės partnerystės rezultatas – koncertų gausa

„Filharmonijos kolektyvai – dažnas svečias regionuose. Pernai įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose surengėme daugiau kaip 150 renginių, – pabrėžia  generalinio direktoriaus pavaduotoja

Ieva Tamutytė. – Jau daug metų renginius organizuojame Vievyje, Žiežmariuose, Elektrėnuose, Alytuje, Varėnoje, Druskininkuose, Birštone, Vilkaviškyje, Tauragėje, Kelmėje, Šiauliuose, Plungėje, Tytuvėnuose, Mažeikiuose, Biržuose, Utenoje, Neringoje, Marijampolėje, Visagine,  Trakuose ir kitose vietovėse.“

Už bendradarbiavimą su regionais 2022 metais Filharmonija  kaip geriausias kultūros centrų partneris buvo apdovanota „Auksiniu Feniksu“. „Labai malonu, kad gražius atsiliepimus apie mus ir bendradarbiavimą su mumis rašė tiek Kultūros centrai, tiek Muzikos mokytojų asociacija, tiek bendrojo ugdymo mokyklos, – įvertinimu pasidžiaugia generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. –  Regionuose susiformuoja bendradarbiavimo tradicijos. Pavyzdžiui, Visagine  ne vienerius metus rengiami bendri koncertai, kuriuose dalyvauja Filharmonijos kolektyvas „Musica humana“ ir vietiniai kolektyvai.“

Aštuntus metus rengiamas festivalis „Muzika Jašiūnų dvare“ yra puikus Filharmonijos ir Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro bendradarbiavimo rezultatas. Ir šią vasarą, liepos – rugpjūčio mėnesiais, Jašiūnų dvare rengiamas septynių koncertų ciklas. Tradiciškai koncertai vyksta sekmadieniais, 15 valandą. Į šiuos koncertus suvažiuoja ne tik Šalčininkų rajono gyventojai, bet ir vilniečiai. „Jašiūnų dvare rengiami koncertai labai įvairūs – nuo kvarteto iki orkestro“, – festivalį pristato Ieva Tamutytė.

Gražia tradicija yra tapę ir koncertai Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčioje. „Joje tokia tobula akustika, kad kolektyvai visada mielai ten vyksta koncertuoti. Šie koncertai – abipusis malonumas tiek klausytojams, tiek koncertuojantiems kolektyvams. Ir šiemet, birželio mėnesį joje koncertuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, – susiklosčiusias tradicijas apžvelgia Rūta Prusevičienė. – Nuo 2002 metų rengiamas Alytaus Dainavos šalies muzikos festivalis. Jo iniciatorius ir puoselėtojas – ilgametis Filharmonijos partneris Alytaus miesto savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vadovas Vidas Simanauskas. Dabar jis savo įgaliojimus perdavė jaunajai kartai, tęsiančiai jo sukurtas tradicijas. Išpuoselėti klausytojų auditoriją, manau, padeda ir Alytuje sukurtas jaunimo simfoninis orkestras.

Ypatingai meną mylinčio ir puoselėjančio kunigo Pranciškaus Čivilio dėka Senosios Varėnos, kuri yra Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtinė, bažnyčioje rengiamas Palaimintojo Teofiliaus Matulionio festivalis. Tai vietos bendruomenės, vietinių, ypač vaikų, kolektyvų, Varėnos meno mokyklos ir Filharmonijos ansamblio „Musica humana“ sinergijos pavyzdys.

Ypatingas bendradarbiavimas Filharmoniją sieja su Plunge, nes tai mūsų mylimo maestro, garbės dirigento Juozo Domarko gimtinė ir čia dirba nuoširdūs mūsų partneriai. Kiekvienais metais rengiame koncertus Žemaičių dailės muziejuje. Filharmonijos kolektyvai  kiekvienais metais vyksta atidaryti ir uždaryti Mykolo Oginskio muzikos festivalio, rengiamo dvaro arklidėse, kuriose įrengta puiki tūkstančio vietų koncertų salė. Jos išskirtinumas – daug vietos orkestrui ir chorui. Todėl mūsų simfoninis orkestras kartu su Kauno ir Vilniaus chorais per festivalį tradiciškai atlieka  ir kokį nors didžiulį kūrinį, pavyzdžiui, G. Verdi „Requiem“.

Filharmonijai bendradarbiaujant su regionais tradiciniai festivaliai vyksta Pažaislyje, Tytuvėnuose, Neringoje, Marijampolėje ir kitose šalies vietovėse. Dalis renginių siejasi su konkrečiais atlikėjais – tai jų pagarba gimtajam miestui ar miesteliui. Tarp tokių – Marijampolės Švento Jurgio meno sezonas, kurio iniciatorius Edmundas Seilius. Šiemet šį festivalį praturtins opera „Jūratė ir Kastytis“. Kastyčio vaidmenį atliks Edmundas Seilius, o Jūratės – Kristina Zmailaitė-Seilienė. Tradiciškai šio festivalio koncertų ciklą atidaro ir uždaro  Filharmonijos orkestrai.

Rokiškyje muzikos festivalius inicijuoja pianistė Simona Zajančiauskaitė.

Lietuvos kamerinio orkestro ilgametis narys Eugenijus Paškevičius yra vienas Užutrakio vakarų, vykstančių liepos – rugpjūčio mėnesiais, organizatorių ir visada juose koncertuoja arba Filharmonijos kamerinis, arba simfoninis orkestras. Į Užutrakio vakarus Filharmonijos rūpesčiu atvyksta ir užsienio atlikėjai. „Dabar koncertai vyksta ne tik nuostabioje terasoje prie dvaro rūmų, bet ir renovuotose arklidėse. Jose įrengta puiki 500 vietų koncertų salė, kurią puošia marmurinės tikslios graikiškų ir romėniškų skulptūrų kopijos, sukurtos Nerijaus Kavaliausko.“

Sinergijos svarba kultūros plėtrai

Kaip pažymi Filharmonijos generalinė direktorė, pagrindinis įstaigos finansinis šaltinis yra valstybės dotacija. Ji sudaro apie 80–85 proc. veiklai reikalingų lėšų. Rūtos Prusevičienės teigimu, šios lėšos panaudojamos kolektyvų išlaikymui, patalpų ir pastato priežiūrai. „Filharmonijoje veikia Nacionalinis simfoninis ir Lietuvos kamerinis orkestrai, Vilniaus ir Čiurlionio kvartetai, ansamblis „Musica humana“. Šiuose kolektyvuose groja 160 muzikantų – tai patys žymiausi Lietuvos atlikėjai. Dalis jų sugrįžo į Vilnių po studijų užsienyje. Kadangi filharmonijoje vyksta daug renginių, nemažai žmonių rūpinasi patalpų priežiūra ir tvarkymu. Kartais šiems žmonėms tenka dirbti net trimis pamainomis. Be to, mes administruojame didžiulį, 9000 kv. m. istorinį pastatą (jame 1905 m. įvyko dr. Jono Basanavičiaus pirmininkaujamas Vilniaus Didysis Seimas), kuriam reikalinga nemaža priežiūra. Be dotacijos tas fabrikas nesisuktų“, – sako generalinė direktorė.

Likusios veiklai reikalingos lėšos – Filharmonijos uždarbis. „Pernai uždirbome rekordinę sumą – ji sudarė 160 proc. planuotų pajamų, bet visas ir išleidome, nes reikia ir instrumentus atnaujinti, grojantiems savais instrumentais dengiame amortizaciją. Brangiai kainuoja ir atlikėjų iš užsienio, nepaisant, ar tai užsienietis ar iš Lietuvos išvykęs ir užsienyje gyvenantis, pakvietimas. Kainuoja ir jų gyvenimas viešbutyje, ir autoriniai atlyginimai bei nuo jų sumokami mokesčiai. Palengvinimas buvo PVM sumažinimas, bet jei nuo liepos 1 dienos bus atstatytas 21 proc. tarifas, mūsų išlaidos labai šoktels“, – anapus scenos esančiais rūpesčiais dalijasi Rūta Prusevičienė.

Veiklai plėtoti, pasak Filharmonijos vadovių, labai svarbus partnerių indėlis. „Šį sezoną mūsų veiklą rėmė prekybos tinklas „Norfa“. Ši parama – įmonės vadovo Dainiaus Dundulio asmeninė iniciatyva, – akcentuoja Ieva Tamutytė. – Privataus rėmėjo dėka jau daugelį metų vyksta Dubingių festivalis. Ir, be abejo, koncertinę veiklą regionuose remia savivaldybės ir kultūros centrai.“

„Partneriai dengia faktines išlaidas: apmoka atvykstančių atlikėjų kelionės išlaidas, solistams ir dirigentui sumoka honorarą, orkestro muzikantams – dienpinigius, apmoka specialių programų parengimą. Kiekvieno koncerto sąmatos yra labai tiksliai apskaičiuojamos. Vieno koncerto sąmata svyruoja nuo kelių iki keliolikos tūkstančių, – apie partnerių indėlį rengiant koncertus regionuose pasakoja generalinė direktorė. – Kadangi Filharmonija turi senas koncertų regionuose organizavimo tradicijas ir didelį bendradarbiavimo įdirbį, ir dabar su koncertinėmis programomis vykstame pas tuos partnerius, kurie mus kviečia ir mūsų laukia, kurie sugeba prisidėti finansiškai, kurie gauna finansinę paramą šiems koncertams iš savivaldybių, iš Kultūros tarybos, iš vietinių rėmėjų, kurie aktyviai ieško filantropų tiems renginiams paremti. Ir nuoširdžiai džiaugiamės, kad visoje Lietuvoje turime labai sėkmingų bendrų projektų.“

Pamėgtos edukacinės programos

„Regionuose gyvena labai daug žmonių, mėgstančių ir klasikinę, ir šiuolaikinę muziką. Galima sakyti, kad išaugo tą pomėgį išsiugdžiusios kartos. Jau seneliai perduoda savo anūkams suvokimą, kad šios muzikos klausymas yra vertybė, nes tai yra lavinimasis, tai yra savišvieta, kultūrinio konteksto pažinimas. Turime programų, kurių klausydamas keliauji po pasaulį. Pavyzdžiui „Orkestro kelionė po Ameriką“, „Kvarteto kelionė po Japoniją“. Per muziką gali pažinti svetimus kraštus neišvažiuodamas iš savo miestelio“, – kalba Rūta Prusevičienė.

Išsiugdyti pomėgį muzikai padeda ir Filharmonijos rengiamos edukacinės programos, kurios regionus pasiekia taip pat partnerių dėka. Puikus bendradarbiavimas yra užsimezgęs su Šalčininkų rajono savivaldybė kultūros centru, kuris pavasarį ir rudenį Jašiūnų dvare mokiniams rengia edukacinius koncertus.

„Vienu metu mes labai dažnai rengdavome koncertus ir edukacines programas Žiežmariuose. Mūsų stiprybė – koncertai visai šeimai ir edukacija. Per pastarąsias kelias savaites Filharmonijoje sulaukėme šimtų mokinių iš Vilniaus mokyklų. Juk daliai per edukacijas pasėtas grūdas lieka visam gyvenimui, – edukacinės veiklos svarbą akcentuoja generalinė direktorė. – Per edukacines programas pristatome ir muzikos instrumentus, ir žanrus, ir kompozitorius. Esame parengę labai gražių programų. Tarp jų – „Šokiai su orkestru“ ar „Šokiai su kvartetu“, nes visų kompozitorių nuo pačių seniausių laikų vienas pagrindinių kūrybos impulsų ir žanrų buvo šokių muzika. Juk yra itališka, ispaniška, graikiška ir kitų tautų šokių muzika. Pagaliau ir lietuviški rateliai. Ritmas yra vienas jau kūdikystėje atsiskleidžiančių  žmogaus pajautimo pradų. Juk vaikai vos išgirdę muziką puola šokti. Tai nuostabūs impulsai. Vaikai ir instrumentus pažįsta per specialiąsias muzikos programas.  Pavyzdžiui, grojamas fragmentas iš G. Bizet operos „Karmen“ ir kalbama apie instrumentus. Vaikai kviečiami pagroti mušamaisiais instrumentais, o pats drąsiausias – net padiriguoti. Pastebėjome, kad labai dažnai vaikai po tokių edukacinių užsiėmimų prašo tėvus leisti juos į muzikos mokyklas.“

Generalinės direktorės teigimu, Filharmonijos edukacinės programos skirtos įvairaus amžiaus  vaikams ir suaugusiems – nuo esančių įsčiose iki artėjančių prie šimtmečio.

Filharmonija geranoriškai atsiliepia į visus kvietimus atvykti į bet kurį šalies regioną su edukacine programa. „Be abejo, pageidautina, kad programoje dalyvautų daugiau vaikų, nes išvažiavimas į regionus, ypač į tolimesnius, reikalauja daugiau išlaidų ir jėgų, nes mūsų atlikėjai bet kokiai programai pasirengia aukščiausiu lygiu. Geriausia, jei tą pačią dieną vyksta keli edukaciniai užsiėmimai. Žinoma, visa tai mes iš anksto deriname su kviečiančia organizacija, įstaiga ar savivaldybe“, – galimybes regionuose gyvenantiems vaikams dalyvauti edukacinėse programose ir gyvai pažinti muziką pristato generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Birželis Lietuvos regionuose

Prasidėjęs birželis puikių renginių žada Kaišiadorių, Akmens (Varėnos rajonas), Griškabūdžio, Marijampolės, Druskininkų, Pažaislio, Tytuvėnų gyventojams ir svečiams. Vilniaus kvarteto atliekama muzika skambės Žarėnų-Latvelių bažnyčioje. 

***

FILHARMONIJOS   KONCERTAI   ĮVAIRIUOSE   LIETUVOS  MIESTUOSE    

 

Birželio 6 d., antradienį, 18 val. Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje

Festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas 2023“ koncertas „Jis ir Ji“

ČIURLIONIO KVARTETAS

EDMUNDAS SEILIUS (tenoras) ir KRISTINA ZMAILAITĖ (sopranas)

Programoje – Roberto Schumanno ir Claros Schumann kūriniai

Renginio organizatorius: VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai“

 

Birželio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. Alytaus kultūros centre

XXI Tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Solistė IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS

Programoje – Georges Bizet, Manuel de Falla, José María Cano, Gerónimo Giménez, Arturo Márquez, Agustín Lara, Victor Herbert

Renginio organizatorius: Alytaus kultūros centras

 

Birželio 10 d., šeštadienį, 18 val. Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje

XIII muzikos festivalis „Beatričės vasaros“

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Solistė IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)

Dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS

Programoje – Georges Bizet, Manuel de Falla, José María Cano, Gerónimo Giménez, Arturo Márquez, Agustín Lara, Victor Herbert

Renginio organizatorius: asociacija „Zanavykų seimelis“

 

Birželio 10 d., šeštadienį, 20 val. Varputėnų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje

Projekto „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ pradžios koncertas

ČIURLIONIO KVARTETAS

Solistė ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas)

Programoje – Felix Mendelssohn, Franz Schubert, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Balys Dvarionas, Vidmantas Bartulis, Aleksandras Kačanauskas ir kt.

Renginio organizatorius: Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras

Daugiau informacijos: https://www.kursenukultura.lt/

 

Birželio 14 d., trečiadienį, 19 val. Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje (Šv. Mišios 18 val.)

III sakralinės muzikos festivalis „Su palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“

Koncertas „Šlovinkime Viešpatį“

Ansamblis MUSICA HUMANA. Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS

Solistai: RIMVYDAS SAVICKAS (klarnetas), ANIELIUS LUKOŠIŪNAS (klarnetas), MYKYTA NEKH (smuikas, Ukraina), GEDIMINAS KVIKLYS (vargonai)

Dalyvauja Senosios Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jungtinis choras (choro vadovės Daiva Selevičienė ir Loreta Tiškienė; koncertmeisteriai Darius Bachovas ir Laima Petruškevičienė)

Programoje – Johann Sebastian Bach, Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Michele Mangani, Myroslav Skoryk, Gioachino Rossini, Gintarė Jautakaitė

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Varėnos kultūros centras

Daugiau informacijos: https://varenoskultura.lt/

 

Birželio 18 d., sekmadienį, 12 val. Akmens Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje (Šv. Mišios 11 val.)

III sakralinės muzikos festivalis „Su palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“

Koncertas „Al Santo Sepolcro“

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS: KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ (I smuikas), AISTĖ MIKUTYTĖ (II smuikas), EGLĖ LAPINSKĖ (altas), KASPARAS ŠERPYTIS (violončelė)

Solistai: MARTYNAS BEINARIS (baritonas), VARVARA YAGODNITSKAYA (obojus)

Programoje – Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Henry Purcell, Bernhard Henrik Crusell, Tommaso Albinoni, Wolfgang Amadeus Mozart, Pranciškus Beinaris

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Varėnos kultūros centras

Daugiau informacijos: https://varenoskultura.lt/

 

Birželio 22 d., ketvirtadienį, 18 val. Marijampolės kultūros centre

Festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas 2023“ uždarymo koncertas

Kamerinė opera „Meilės legenda“

(pasaulinė premjera, pagal Vinco Mykolaičio-Putino poemą „Žilvinas ir Eglė“)

Kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė, choreografė ir režisierė Aušra Krasauskaitė, dailininkė-scenografė Giedrė Brazytė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis, idėjos autorius Edmundas Seilius

Atlikėjai: ansamblis MUSICA HUMANA. Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS

Solistai: Eglė – KRISTINA ZMAILAITĖ (sopranas) ir OLGA KONOŠENKO (baleto artistė); Žilvinas – EDMUNDAS SEILIUS (tenoras) ir AISTIS KAVALIAUSKAS (baleto artistas)

Renginio organizatorius: VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai“

 

Birželio 23 d., penktadienį, 19 val. Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje (Šv. Mišios 18 val.)

III sakralinės muzikos festivalis „Su palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“

Koncertas „Šv. Gabrieliaus obojus“

Ansamblis MUSICA HUMANA. Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS

Solistai: ROBERTAS BEINARIS, LAURYNAS BEINARIS, KRISTUPAS KAČIONAS, GIEDRIUS MALIKĖNAS, AIDAS VRUBLIAUSKAS (obojai), TADAS GIRČYS (meilės obojus)

Dalyvauja Senosios Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jungtinis choras (choro vadovės Daiva Selevičienė ir Loreta Tiškienė; koncertmeisteriai Darius Bachovas ir Laima Petruškevičienė)

Programoje – Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Theodor von Schacht, Ennio Morricone, Arcangelo Corelli–John Barbirolli

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Varėnos kultūros centras

Daugiau informacijos: https://varenoskultura.lt/

 

Birželio 23 d., penktadienį, 20 val. Žarėnų-Latvelių Šv. Mikalojaus bažnyčioje

Projekto „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ koncertas

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS

Solistė JOMANTĖ ŠLEŽAITĖ (sopranas)

Programoje – Dora Pejacevič, Franz Schubert

Renginio organizatorius: Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras

Daugiau informacijos: https://www.kursenukultura.lt/

 

Birželio 24 d., šeštadienį, 19.30 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje

Festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ atidarymo koncertas

ČIURLIONIO KVARTETAS

Solistė ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas)

Programoje – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Eugeniusz Morawski, Felix Mendelssohn

Renginio organizatorius: Druskininkų kultūros centras

Daugiau informacijos: https://www.druskininkukulturoscentras.lt/

 

Birželio 28 d., trečiadienį, 18.30 val. Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje (Šv. Mišios 17.30 val.)

III sakralinės muzikos festivalis „Su palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“

Koncertas „Protėvių laiškai“

Ansamblis MUSICA HUMANA. Meno vadovas ir dirigentas ROBERTAS BEINARIS

Solistai: DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), GABRIELĖ ABROMAITIENĖ (arfa), ROBERTAS BEINARIS (obojus), GEDIMINAS KVIKLYS (vargonai)

Programoje – Johann Sebastian Bach, Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Claude Debussy, Vaida Striaupaitė-Beinarienė ir kiti

Renginio organizatoriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Varėnos kultūros centras

Daugiau informacijos: https://varenoskultura.lt/

 

Birželio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vievio kultūros centre

Godowskio festivalio koncertas

ČIURLIONIO KVARTETAS

Programoje – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Felix Mendelssohn, Robert Schumann, Leopold Godowski, Georges Gershwin

Renginio organizatorius: Žaslių kultūros centras. Daugiau informacijos: http://www.zasliukc.lt/ 

 

Birželio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Šiaulių koncertų salėje „Polifonija“

Kamerinės muzikos koncertas

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS

Solistas LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas)

Programoje – Juozas Naujalis, Algimantas Raudonikis, Georg Friedrich Händel ir kt.

Renginio organizatorius: Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“


Milda ir Saulius Vabalai Pilviškių parapijos bendruomenėje jaučiasi savi ir reikalingi / Rasos Zygmantaitės nuotr.
12 rugsėjo, 2024

Pilviškių Švč. Trejybės parapijos klebonas kun. Gediminas Bulevičius visada viešai taria padėkos žodžius aktyviems parapijos bendruomenės nariams už įvairiausius savanoriškai […]

12 rugsėjo, 2024

2024 m. sausio mėnesį, po modernizacijos atsidariusi Ąžuolyno biblioteka (BĮ Kauno apskrities viešoji biblioteka), esanti Radastų g. 2, sulaukė ne […]

12 rugsėjo, 2024

Teismo sprendimu buvęs Druskininkų savivaldybės tarybos narys, verslininkas Liudas Vaisieta pripažintas kaltu dėl turto pasisavinimo – pasisavintomis lėšomis apmokėjo daugiau […]

11 rugsėjo, 2024

Trečiadienį Vilniuje prancūzų menininkas Saype pristatė savo naują kūrinį, kuriuo papuošė Gedimino kalną – čia ant šlaito vilniečiai ir miesto […]

Panevėžio kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“ / Pauliaus Vepšto nuotr.
11 rugsėjo, 2024

Seniausio Panevėžyje Skaistakalnio parko perlu vadinama Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba, po rekonstrukcijos atgimusi kaip kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“, pripažinta geriausiu 2023 metų […]

11 rugsėjo, 2024

Egzistuoja įvairios situacijos, kai menininkai, kūrėjai ar keliautojai susiduria su netikėtais apribojimais dėl to, ką galima vežti į užsienio šalis, […]

10 rugsėjo, 2024

Prienų, Šakių, Vilkaviškio, Lazdijų rajonų ir Kauno miesto bei Kalvarijos savivaldybėse liepsnojo žolė, miško paklotė praėjusią parą degė žolė, miško […]

10 rugsėjo, 2024

Kauno rajone antradienį užsiliepsnojo Lapių sąvartynas, patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Po pietų pranešta, kad gaisro plitimą pavyko […]

9 rugsėjo, 2024

Vasarai skaičiuojant paskutines kalendorines dienas į „Knygų salą“ ir vėl rinkosi knygos mylėtojai. Šįsyk Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko […]

Jurgos Sagadinaitės nuotr.
9 rugsėjo, 2024

Jis toks artimas daugeliui, toks savas – Paulius Širvys. Šį rugsėjį minime mūsų krašto poeto, be galo sudėtingos, jautrios ir […]

7 rugsėjo, 2024

2024 m. rugsėjo 6 d. miesto šventė „Šiaulių dienos 788“ prasidėjo spalvingu renginių maratonu. Tradiciškai vienu pagrindiniu šventės akcentu tapo […]

6 rugsėjo, 2024

Teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“. Kaip nurodoma „Sienos“ publikacijoje, praėjusį mėnesį paskelbus „Sienos“ […]

5 rugsėjo, 2024

Rugsėjo pradžioje paaiškėja Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiamos skaitymo skatinimo akcijos „Vasara […]

5 rugsėjo, 2024

Kultūros ministras Simonas Kairys dzūkų etninės kultūros puoselėtojams Eglei Kašėtienei ir Rokui Kašėtai šiandien įteikė Kultūros ministerijos garbės ženklą „Nešk […]

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
5 rugsėjo, 2024

Dėl galimai neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų įtarimai pareikšti buvusiam Marijampolės savivaldybės tarybos nariui Andriui Vyšniauskui ir šiuo metu pareigas einančiai […]

5 rugsėjo, 2024

1939 m. rugsėjo 5 d. pirmą kartą į orą pakilo  dvivietis vienmotoris pikiruojantis lengvasis bombonešis ANBO-VIII – paskutinysis iš brigados […]

Kalniečių parko skaitykla - renginys
5 rugsėjo, 2024

Pasibaigus vasarai, iki kitų metų atsisveikino ir Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skaityklos miesto parkuose. Šis sezonas joms buvo itin […]

4 rugsėjo, 2024

Vargonininkas Vilimas Norkūnas pristato unikalią ir vienintelę tokią Lietuvoje solinę koncertinę programą organetui ir didiesiems vargonams, atskleisdamas jų atsiradimo istoriją […]

4 rugsėjo, 2024

Projekto ,,Kūrybinis iššūkis-kabokliai” iniciatorė ignalinietė Inga Šidlauskienė, įdomiai kūrybinei veiklai sukvietusi dar šešis menininkus, padovanojo įspūdingai žavų rezultatą – kaboklių […]

3 rugsėjo, 2024

Kaune tęsiasi tiltų statybų vajus. Birželį įkasus simbolinę kapsulę ir oficialiai pranešus apie vadinamojo Kėdainių tilto statybų pradžią, nepraėjus nė […]