24 lapkričio, 2021

TOP lankomiausių vietų Vilniuje ir miesto apylinkėse

S. Žiūros nuotr.

Užupis turbūt mažiausias Vilniaus rajonas, bet tai, ko jam trūksta dydžiu, jis kompensuoja stiliumi ir charakteriu. Ant Vilnelės upės kranto įsikūrusi vietovė yra kūrybiškumo ir ekscentriškumo centras, traukiantis miesto menininkus, intelektualus ir verslininkus. Rajono dvasią geriausiai įkūnija jo konstitucija, šiek tiek ironiškas įsakų sąrašas, kuris demonstruojamas ant sienų įėjus.

Galite eiti gražiu takeliu palei upę po Užupio tiltu ir net išbandyti laimę Likimo Sūpynėse. 

Gedimino Pilis

Gedimino pilies bokštas, matomas iš daug vietų visame mieste, yra pagrindinis Vilniaus simbolis ir puiki vieta pradėti ekskursiją po miestą. Gedimino kalną vainikuojanti pilis yra puiki vieta pasigrožėti į UNESCO sąrašą įtraukto Vilniaus senamiesčio panorama. 

Negana to, tai puiki vieta pasimėgauti auksiniu saulėlydžiu giedromis dienomis. Istoriškai smalsiausiems pilies bokšte taip pat yra nuolatinė ekspozicija, apimanti miesto praeities architektūrą, ginkluotę ir ikonografiją. 

Stiklo kvartalas

Iš pradžių žydų auksakalių, stiklo pūtėjų, amatininkų ir finansininkų kvartalas, tarp M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvių, miesto senamiestyje esantis rajonas 2018-iais metais tapo Stiklo kvartalu. Dabar Stiklo kvartalas, kuris tapo namais parduotuvių savininkams, juvelyrų, dizainerių ir kavinių savininkų bendruomenei, tapo stiliaus ir dvasios fantastiškumo sinonimu. 

Tiesą sakant, per šventes, tokias kaip Kalėdos ir Helovinas, gatves rasite papuoštas šviesomis ir dekoracijomis. Puiki vieta apsipirkti, naršyti ar apsilankyti kavinėse, turėsite galimybę mėgautis prabangiu šampanu ir pyragais po rožių žiedlapių lubomis. Stiklo kvartalą būtina aplankyti.

MO Muziejus

MO muziejus, kurį suprojektavo architektūros vunderkindas Danielis Libeskindas, yra naujausias miesto brangakmenis. Jo apdovanojimus pelniusi konstrukcija tikrai atveria akis tiek viduje, tiek išorėje. Tiesą sakant, centriniai muziejaus laiptai, sukurti pagal DNR seką, tapo populiaria vieta „Instagrameriams“. 

Bet tai ne apie pastatą – daugiausia dėmesio skiriant šiuolaikiniam menui, muziejuje ištisus metus vyksta daugybė parodų, kurios išryškina geriausius Lietuvos ir Baltijos šalių meno kūrinius.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

(KGB) Okupacijų ir laisvės kovų muziejus yra vienintelis tokio tipo muziejus Baltijos šalyse. Muziejus, įsikūręs pastate, kuriame 1940–1991 m. buvo sovietų baudžiamosios valdžios (NKVD ir NKGB-MGB-KGB) būstinė, siūlo išblaivančią meditaciją apie nerimastingą šalies praeitį.

Pirmajame muziejaus aukšte, buvusio MGB (KGB) viršininko pavaduotojo kabinete, lankytojai gali pamatyti dokumentus, nuotraukas, žemėlapius ir kitus objektus, iliustruojančius krašto sovietizaciją. Tuo tarpu tame pačiame aukšte eksponatai, pristatantys partizanų būrių teritorinę struktūrą ir karinę organizaciją, leidžia lankytojams aiškiai suvokti šalies laisvės kovotojų siekius, kasdienę veiklą ir gyvenimo būdą. Tame pačiame aukšte besitęsianti paroda „Nelygi kova“ atskleidžia NKVD-NKGB kovą su šalies ginkluotu pasipriešinimu.

Nuėjus į antrą aukštą, lankytojų laukia eksponatai, pasakojantys apie lietuvių kalinių išgyvenimus gulaguose, taip pat apie Lietuvos piliečių trėmimus. Šiame aukšte taip pat rekonstruota KGB sekimo patalpa, kurioje yra autentiška to meto pasiklausymo aparatūra, taip pat tuo metu buvusios baldų ir interjero detalės. Lankytojams, norintiems visiškai suprasti neseną šalies istoriją, šis muziejus yra būtinas.

Literatų gatvė

Kalbama, kad Literatų gatvė pavadinta joje gyvenusio XIX a. poeto Adomo Mickevičiaus (Adam Mickiewicz) garbei, yra populiari užsienio turistų ir lietuvių traukos vieta. Minias traukia šimtai unikalių meno kūrinių, puošiančių gatvės sienas. Sukomponuotas iš medžio, metalo ir stiklo, kiekvienas atskiras kūrinys nurodo žymaus autoriaus kūrybą, kažkaip susijusią su Vilniumi.

Šv. Stanislovo ir Šv.Vladislovo arkikatedra bazilika

Ši šventykla yra Lietuvos krikščionybės simbolis. Pačiame Vilniaus miesto centre, buvusios pagonių šventyklos vietoje, buvo pastatyta Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika. Šalia miesto gynybinės pilies stovinti katedra išgyveno žymiausius ir dramatiškiausius Vilniaus ir Lietuvos istorijos įvykius.

Katedra per šimtmečius buvo kelis kartus atstatyta, pritraukdama garsių vietinių ir tarptautinių architektų bei menininkų talentus. Dabartinis pastatas yra klasicizmo stiliaus (sukūrė architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius), tačiau jo sienose yra gotikos, renesanso ir baroko architektūros pėdsakų.

Priešais katedrą stovi 57 m. aukščio varpinė. Ši išskirtinė struktūra yra populiari turistų, kurie gali užlipti ant varpinės laiptelių ir pasigrožėti Katedros aikštės panorama.

 Vilniaus universitetas / Prezidentūra

Ar žinojote, kad Vilniaus universitetas yra vienas seniausių universitetų pasaulyje? Su 12 fakultetų ir apie 23,000 studentų ji yra viena iš pirmaujančių šalies akademinių institucijų. Seniausiame Vilniaus universiteto miestelyje, kuriame įsikūrusi universiteto administracija, yra 3 fakultetai: istorijos fakultetas, filologijos fakultetas ir filosofijos fakultetas. Taip pat yra biblioteka, kurioje yra daugiau nei 5 milijonai spaudintų leidinių ir senų rankraščių. Tarp jų – vienas iš dviejų egzistuojančių pirmosios lietuviškos knygos egzempliorių – Martyno Mažvydo Katekizmas.

Šalia universiteto rasite iškilmingą Lietuvos Respublikos Prezidento rezidenciją. Norintys pasižvalgyti po Prezidentūros patalpas gali registruotis į nemokamą ekskursiją po Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją. Prezidentūra buvo pastatyta Simono Daukanto aikštėje, kuri pavadinta pirmąją knygą apie Lietuvos istoriją lietuvių kalba parašiusio Vilniaus universiteto absolvento Simono Daukanto garbei.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai

2013 m. atidaryta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija yra šiuolaikiškas originalios pilies, stovėjusios šioje vietoje nuo XIII a. antrosios pusės, vaizdas. Šis pastatas, vadinamoji „Žemutinė pilis“, buvo vienas po kito gyvenusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių, pradedant Gediminaičių dinastija. XVII amžiaus viduryje jį nelaiku sunaikino plėšikaujančios Rusijos kariuomenės rankos.

Vizualiai šiuolaikinis Didžiųjų kunigaikščių rūmų įsikūnijimas yra naujas architektūros stilių popuris. Tai atspindi originalų pastatą, kuris, manoma, per savo gyvavimo laikotarpį turėjo keletą vienas po kito einančių architektūros stilių – nuo gotikos iki renesanso.

Daugelyje didingų ir erdvių pastato kambarių dabar visus metus vyksta koncertai ir parodos.

Onos bažnyčia ir Bernardinų bažnyčios ansamblis

Ši penkis šimtmečius beveik nepakitusi bažnyčia yra vienas gražiausių ir bene žinomiausių Vilniaus pastatų. Tai vėlyvosios gotikos stiliaus šedevras, apipintas daugybe paslaptingų legendų. Garsiausias iš jų – pamatęs Šv. Onos bažnyčią, Napoleonas Bonapartas ant delno išreiškė norą parsivežti pastatą atgal į Paryžių.

Jei aukščiau nurodytos vietos uždarytos, visada galite pažvelgti į internetinį pasaulį ir pramogauti internetiniais žaidimais. Žaisti lošimo automatais taip pat galite internetu optibet.lt/casino, nepalikdami savo namų.

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums gerą supratimą apie galimybes Lietuvoje. Jei esate vietinis Lietuvoje, drąsiai komentuokite savo mėgstamas vietas.

 

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


5 gruodžio, 2021

Gruodžio 4 dieną, Telšių miestas nušviestas šventine nuotaika ir įžiebta kalėdinė eglė. Šventė dviguba – šiemet Žemaitijos sostinė kartu švenčia […]

3 gruodžio, 2021

Vilniuje šalia Baltojo tilto ir ledo čiuožyklos atidaryta nauja šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“. Instaliacijoje naujai, itin netradiciškai pateikiama valstybės verslams […]

1 gruodžio, 2021

Plačiai aptariamos vyrų mados tendencijos bei vis didėjantis susidomėjimas jomis – jau visiškai įprasta praktika. Taip pat nieko nebestebina vyrai […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
29 lapkričio, 2021

Kerinti ir tviskanti, dovanojanti baltą žiemą ir šviesią kalėdinę nuotaiką – tokia šių metų Vilniaus Kalėdų eglė Katedros aikštėje. Eglės […]

Tibeto skveras
26 lapkričio, 2021

Dešimtmetį skaičiuojančiame Tibeto skvere šiandien atidengta kompozicija „Prieglobsčio link“, sukurta Jurgos Ivanauskaitės kūrinių motyvais. Dailininkė Jurga Užkuraitytė taip įamžino vienos […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
25 lapkričio, 2021

Šešias savaites truksiantis festivalis „Kalėdos sostinėje“ vilniečiams ir miesto svečiams dovanos daug šviesos ir įspūdžių. Pasirūpinus saugumu, šiemet sugrįžta pasiilgtas […]

24 lapkričio, 2021

Kasmetinio prestižinio „European Capital of Innovation“ (iCapital) konkurso finale Vilnius  užėmė 3 vietą tarp 38 pretendentų – ne mažesnių nei […]

Kastyčio Mačiūno nuotr.
24 lapkričio, 2021

Minint laisvės kovotojo Juozo Lukšos-Daumanto 100-ąsias gimimo metines, atvertas jam skirtas skveras Tuskulėnų, Apkasų ir Minties gatvių sankirtoje. „Vilniuje atveriame […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
23 lapkričio, 2021

Šiandien Vilnius smagiai mini jubiliejines 170-ąsias tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines. Senamiestyje, prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui, […]

20 lapkričio, 2021

2021-11-19 Vilniaus centre buvo  nukeltas sovietmečio politinio veikėjo ir rašytojo Petro Cvirkos paminklas. Galimybė nukelti paminklą atsirado tik šių metų  vasarą, […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
18 lapkričio, 2021

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą, penktadienį pradedami Petro Cvirkos paminklo nukėlimo darbai. „Po ilgų diskusijų ir šį rudenį priimtų […]

Vilniuje vyks studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos“ / Rengėjų nuotr.
17 lapkričio, 2021

Dainuojančią, šokančią, muzikuojančią studentiją vienijantis festivalis „Linksminkimos“ lapkričio 20–21 d. kviečia visus į nuotaikingą, gerų emocijų žadančią šventę Vilniuje. Jau […]

16 lapkričio, 2021

Lapkričio 10 d. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko knygos „Traukinio į mirtį pėdsakais. Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“ knygos […]

14 lapkričio, 2021

2023-iaisiais sostinės gimtadienį švęs visas pasaulis. UNESCO Vilniaus jubiliejų įtraukė tarp 67 artimiausiais dvejais metais minimų datų. Tarp UNESCO minimų […]

Artur Širin - Ettoja / MF nuotr.
11 lapkričio, 2021

Unikali šiuolaikinio meno galerija po atviru dangumi Open Gallery šį rudenį pasipildė dar penkiais naujais kūriniais. Kartu su iki šiol […]

11 lapkričio, 2021

Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas tvarkyti Lopacinskių rūmų (Bernardinų g. 8, Vilnius) šiaurinės dalies korpusas, kuriame dabar įsikūrusi VšĮ […]

9 lapkričio, 2021

Po trumpos pertraukos į Vilnių sugrįžta viena ryškiausių žiemos tradicijų – lauko čiuožykla. Šiemet ji įsikurs naujoje vietoje – Baltojo […]

Adomo Mickevičiaus kolekcija / bibliotekos nuotr.
8 lapkričio, 2021

Šių metų rudenį pasirašytas Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos rytinio ir pietinio korpusų, esančių Trakų gatvėje, rekonstravimo darbų užbaigimo […]

8 lapkričio, 2021

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka lapkričio 11 d. vilniečiams pristatys naują savo paslaugą – 11 knygomatų, išsidėsčiusių visame mieste. Skaitytojams skolintis leidinius […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
8 lapkričio, 2021

Nuo senų laikų garsėjusi kaip atvira visoms tautoms, kalboms ir kūrybingiems žmonėms, Lietuvos sostinė šiandien Europai ir visam pasauliui turi […]