24 lapkričio, 2021

TOP lankomiausių vietų Vilniuje ir miesto apylinkėse

S. Žiūros nuotr.

Užupis turbūt mažiausias Vilniaus rajonas, bet tai, ko jam trūksta dydžiu, jis kompensuoja stiliumi ir charakteriu. Ant Vilnelės upės kranto įsikūrusi vietovė yra kūrybiškumo ir ekscentriškumo centras, traukiantis miesto menininkus, intelektualus ir verslininkus. Rajono dvasią geriausiai įkūnija jo konstitucija, šiek tiek ironiškas įsakų sąrašas, kuris demonstruojamas ant sienų įėjus.

Galite eiti gražiu takeliu palei upę po Užupio tiltu ir net išbandyti laimę Likimo Sūpynėse. 

Gedimino Pilis

Gedimino pilies bokštas, matomas iš daug vietų visame mieste, yra pagrindinis Vilniaus simbolis ir puiki vieta pradėti ekskursiją po miestą. Gedimino kalną vainikuojanti pilis yra puiki vieta pasigrožėti į UNESCO sąrašą įtraukto Vilniaus senamiesčio panorama. 

Negana to, tai puiki vieta pasimėgauti auksiniu saulėlydžiu giedromis dienomis. Istoriškai smalsiausiems pilies bokšte taip pat yra nuolatinė ekspozicija, apimanti miesto praeities architektūrą, ginkluotę ir ikonografiją. 

Stiklo kvartalas

Iš pradžių žydų auksakalių, stiklo pūtėjų, amatininkų ir finansininkų kvartalas, tarp M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvių, miesto senamiestyje esantis rajonas 2018-iais metais tapo Stiklo kvartalu. Dabar Stiklo kvartalas, kuris tapo namais parduotuvių savininkams, juvelyrų, dizainerių ir kavinių savininkų bendruomenei, tapo stiliaus ir dvasios fantastiškumo sinonimu. 

Tiesą sakant, per šventes, tokias kaip Kalėdos ir Helovinas, gatves rasite papuoštas šviesomis ir dekoracijomis. Puiki vieta apsipirkti, naršyti ar apsilankyti kavinėse, turėsite galimybę mėgautis prabangiu šampanu ir pyragais po rožių žiedlapių lubomis. Stiklo kvartalą būtina aplankyti.

MO Muziejus

MO muziejus, kurį suprojektavo architektūros vunderkindas Danielis Libeskindas, yra naujausias miesto brangakmenis. Jo apdovanojimus pelniusi konstrukcija tikrai atveria akis tiek viduje, tiek išorėje. Tiesą sakant, centriniai muziejaus laiptai, sukurti pagal DNR seką, tapo populiaria vieta „Instagrameriams“. 

Bet tai ne apie pastatą – daugiausia dėmesio skiriant šiuolaikiniam menui, muziejuje ištisus metus vyksta daugybė parodų, kurios išryškina geriausius Lietuvos ir Baltijos šalių meno kūrinius.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

(KGB) Okupacijų ir laisvės kovų muziejus yra vienintelis tokio tipo muziejus Baltijos šalyse. Muziejus, įsikūręs pastate, kuriame 1940–1991 m. buvo sovietų baudžiamosios valdžios (NKVD ir NKGB-MGB-KGB) būstinė, siūlo išblaivančią meditaciją apie nerimastingą šalies praeitį.

Pirmajame muziejaus aukšte, buvusio MGB (KGB) viršininko pavaduotojo kabinete, lankytojai gali pamatyti dokumentus, nuotraukas, žemėlapius ir kitus objektus, iliustruojančius krašto sovietizaciją. Tuo tarpu tame pačiame aukšte eksponatai, pristatantys partizanų būrių teritorinę struktūrą ir karinę organizaciją, leidžia lankytojams aiškiai suvokti šalies laisvės kovotojų siekius, kasdienę veiklą ir gyvenimo būdą. Tame pačiame aukšte besitęsianti paroda „Nelygi kova“ atskleidžia NKVD-NKGB kovą su šalies ginkluotu pasipriešinimu.

Nuėjus į antrą aukštą, lankytojų laukia eksponatai, pasakojantys apie lietuvių kalinių išgyvenimus gulaguose, taip pat apie Lietuvos piliečių trėmimus. Šiame aukšte taip pat rekonstruota KGB sekimo patalpa, kurioje yra autentiška to meto pasiklausymo aparatūra, taip pat tuo metu buvusios baldų ir interjero detalės. Lankytojams, norintiems visiškai suprasti neseną šalies istoriją, šis muziejus yra būtinas.

Literatų gatvė

Kalbama, kad Literatų gatvė pavadinta joje gyvenusio XIX a. poeto Adomo Mickevičiaus (Adam Mickiewicz) garbei, yra populiari užsienio turistų ir lietuvių traukos vieta. Minias traukia šimtai unikalių meno kūrinių, puošiančių gatvės sienas. Sukomponuotas iš medžio, metalo ir stiklo, kiekvienas atskiras kūrinys nurodo žymaus autoriaus kūrybą, kažkaip susijusią su Vilniumi.

Šv. Stanislovo ir Šv.Vladislovo arkikatedra bazilika

Ši šventykla yra Lietuvos krikščionybės simbolis. Pačiame Vilniaus miesto centre, buvusios pagonių šventyklos vietoje, buvo pastatyta Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika. Šalia miesto gynybinės pilies stovinti katedra išgyveno žymiausius ir dramatiškiausius Vilniaus ir Lietuvos istorijos įvykius.

Katedra per šimtmečius buvo kelis kartus atstatyta, pritraukdama garsių vietinių ir tarptautinių architektų bei menininkų talentus. Dabartinis pastatas yra klasicizmo stiliaus (sukūrė architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius), tačiau jo sienose yra gotikos, renesanso ir baroko architektūros pėdsakų.

Priešais katedrą stovi 57 m. aukščio varpinė. Ši išskirtinė struktūra yra populiari turistų, kurie gali užlipti ant varpinės laiptelių ir pasigrožėti Katedros aikštės panorama.

 Vilniaus universitetas / Prezidentūra

Ar žinojote, kad Vilniaus universitetas yra vienas seniausių universitetų pasaulyje? Su 12 fakultetų ir apie 23,000 studentų ji yra viena iš pirmaujančių šalies akademinių institucijų. Seniausiame Vilniaus universiteto miestelyje, kuriame įsikūrusi universiteto administracija, yra 3 fakultetai: istorijos fakultetas, filologijos fakultetas ir filosofijos fakultetas. Taip pat yra biblioteka, kurioje yra daugiau nei 5 milijonai spaudintų leidinių ir senų rankraščių. Tarp jų – vienas iš dviejų egzistuojančių pirmosios lietuviškos knygos egzempliorių – Martyno Mažvydo Katekizmas.

Šalia universiteto rasite iškilmingą Lietuvos Respublikos Prezidento rezidenciją. Norintys pasižvalgyti po Prezidentūros patalpas gali registruotis į nemokamą ekskursiją po Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją. Prezidentūra buvo pastatyta Simono Daukanto aikštėje, kuri pavadinta pirmąją knygą apie Lietuvos istoriją lietuvių kalba parašiusio Vilniaus universiteto absolvento Simono Daukanto garbei.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai

2013 m. atidaryta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija yra šiuolaikiškas originalios pilies, stovėjusios šioje vietoje nuo XIII a. antrosios pusės, vaizdas. Šis pastatas, vadinamoji „Žemutinė pilis“, buvo vienas po kito gyvenusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių, pradedant Gediminaičių dinastija. XVII amžiaus viduryje jį nelaiku sunaikino plėšikaujančios Rusijos kariuomenės rankos.

Vizualiai šiuolaikinis Didžiųjų kunigaikščių rūmų įsikūnijimas yra naujas architektūros stilių popuris. Tai atspindi originalų pastatą, kuris, manoma, per savo gyvavimo laikotarpį turėjo keletą vienas po kito einančių architektūros stilių – nuo gotikos iki renesanso.

Daugelyje didingų ir erdvių pastato kambarių dabar visus metus vyksta koncertai ir parodos.

Onos bažnyčia ir Bernardinų bažnyčios ansamblis

Ši penkis šimtmečius beveik nepakitusi bažnyčia yra vienas gražiausių ir bene žinomiausių Vilniaus pastatų. Tai vėlyvosios gotikos stiliaus šedevras, apipintas daugybe paslaptingų legendų. Garsiausias iš jų – pamatęs Šv. Onos bažnyčią, Napoleonas Bonapartas ant delno išreiškė norą parsivežti pastatą atgal į Paryžių.

Jei aukščiau nurodytos vietos uždarytos, visada galite pažvelgti į internetinį pasaulį ir pramogauti internetiniais žaidimais. Žaisti lošimo automatais taip pat galite internetu optibet.lt/casino, nepalikdami savo namų.

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums gerą supratimą apie galimybes Lietuvoje. Jei esate vietinis Lietuvoje, drąsiai komentuokite savo mėgstamas vietas.

 


R. Parafinavičiaus nuotr.
1 birželio, 2023

2023 m. birželio 1 d. Šiaulių miesto centriniame parke vyko Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirti renginiai. Nuo pat vidurdienio mažuosius […]

1 birželio, 2023

Ketvirtadienį priešais Rusijos ambasadą esančiame Boriso Nemcovo skvere surengtas protesto mitingas dėl Kremliaus režimo nurodymu grobiamų bei žudomų ukrainiečių vaikų. […]

31 gegužės, 2023

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį įteikė Prezidento taurę Lietuvos pradinių klasių šachmatų čempionato nugalėtojams – Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos komandai. […]

Vilniaus miesto apylinkės teismas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
30 gegužės, 2023

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) specialistė Lena Bubinė teisme pripažino, kad COVID-19 greitųjų testų pirkimo dokumentas 2020 m. buvo […]

30 gegužės, 2023

Gerinant elektrinių paspirtukų ir kitų sostinės eisme dalyvaujančių dalyvių saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė įveda priemones, kuriomis siekiama spręsti opiausias el. […]

Vilnius
30 gegužės, 2023

Naujausiame pasauliniame startuolių „StartupBlink“ indekse Lietuvos didmiesčiai gerokai šoktelėjo į viršų, o Kaunas ir Vilnius pateko į 200-uką. Lietuva bendrame […]

29 gegužės, 2023

Pastarųjų savaičių renginių maratonas įrodė, kad Lietuva oficialiai įžengė į naują mobiliojo interneto erą – jo iš rikiuotės nebegali išvesti […]

26 gegužės, 2023

Tchibo sukūrė savo neįkainojamą reputaciją, remdamasi aukščiausios kokybės produktais. Siekdami šviežumo ir siūlantys daugiau nei 800 skirtingų aromatų, Tchibo tiekia […]

26 gegužės, 2023

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune prasidėjo gausiausios čia auginamos dendrologinės kolekcijos – rododendrų – didysis žydėjimas. Nors pirmieji […]

Kurtuvėnų žirgynas. 2023 m. L. Bimbirienės nuotr.
26 gegužės, 2023

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-uosius paskelbė atmintinais Žirgo metais. Minėdamas šiuos metus, Šiaulių regioninis valstybės archyvas parengė virtualią parodą „Šiaulių krašto […]

25 gegužės, 2023

Įpusėjus 59-ajam tarptautiniam poezijos festivaliui, Vilniaus rotušėje už savo kultūrinę, literatūrinę veiklą, kūrybą Vilniui ir apie Vilnių mero premijomis apdovanoti […]

25 gegužės, 2023

Panevėžio sporto centro ugdytiniai iš Utenoje vykusių vaikų ir jaunučių lengvosios atletikos varžybų „Aukštaitijos taurė 2023″ namo parvežė 31 medalį […]

25 gegužės, 2023

Gegužės 22 d. Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai pranešė, kad pradėjo tyrimą įtariant Vilniaus rajono Šatrininkų […]

24 gegužės, 2023

2023 m. gegužės 23 d., antradienį, Krokuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta tarptautinė paroda „Vilnius–Wilno–Vilne 1918–1948. Vienas miestas – daug istorijų“. Šią […]

Atsisveikinimas su Alma Adamkiene. ELTA / Josvydas Elinskas
22 gegužės, 2023

Pirmadienį Prezidentūros Kolonų salėje atsisveikinama su buvusia Lietuvos pirmąja ponia Alma Adamkiene. Pagerbti A. Adamkienės atminimo renkasi įvairūs politikos, kultūros […]

Lietuvoje paskutiniu skambučiu užbaigta taksofonų era (J. Auškelio nuotr.)
22 gegužės, 2023

Kino teatras dviem, bučinių kabina, diskotekų vieta, daržovių parduotuvė – „Telia“ organizuojamas projektas „Taksofonai grįžta“ sulaukė ne tik tokių pramoginių […]

22 gegužės, 2023

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 75 gaisrų ir atliko 89 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu žuvo 4 […]

20 gegužės, 2023

Renkantis krosinį motociklą nesunkiai galima rasti dvi auditorijas: tuos, kurie nežino, ką pirkti, ir tuos, kurie tiksliai žino, ko nori. […]

19 gegužės, 2023

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – […]

19 gegužės, 2023

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o […]