24 lapkričio, 2021

TOP lankomiausių vietų Vilniuje ir miesto apylinkėse

S. Žiūros nuotr.

Užupis turbūt mažiausias Vilniaus rajonas, bet tai, ko jam trūksta dydžiu, jis kompensuoja stiliumi ir charakteriu. Ant Vilnelės upės kranto įsikūrusi vietovė yra kūrybiškumo ir ekscentriškumo centras, traukiantis miesto menininkus, intelektualus ir verslininkus. Rajono dvasią geriausiai įkūnija jo konstitucija, šiek tiek ironiškas įsakų sąrašas, kuris demonstruojamas ant sienų įėjus.

Galite eiti gražiu takeliu palei upę po Užupio tiltu ir net išbandyti laimę Likimo Sūpynėse. 

Gedimino Pilis

Gedimino pilies bokštas, matomas iš daug vietų visame mieste, yra pagrindinis Vilniaus simbolis ir puiki vieta pradėti ekskursiją po miestą. Gedimino kalną vainikuojanti pilis yra puiki vieta pasigrožėti į UNESCO sąrašą įtraukto Vilniaus senamiesčio panorama. 

Negana to, tai puiki vieta pasimėgauti auksiniu saulėlydžiu giedromis dienomis. Istoriškai smalsiausiems pilies bokšte taip pat yra nuolatinė ekspozicija, apimanti miesto praeities architektūrą, ginkluotę ir ikonografiją. 

Stiklo kvartalas

Iš pradžių žydų auksakalių, stiklo pūtėjų, amatininkų ir finansininkų kvartalas, tarp M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvių, miesto senamiestyje esantis rajonas 2018-iais metais tapo Stiklo kvartalu. Dabar Stiklo kvartalas, kuris tapo namais parduotuvių savininkams, juvelyrų, dizainerių ir kavinių savininkų bendruomenei, tapo stiliaus ir dvasios fantastiškumo sinonimu. 

Tiesą sakant, per šventes, tokias kaip Kalėdos ir Helovinas, gatves rasite papuoštas šviesomis ir dekoracijomis. Puiki vieta apsipirkti, naršyti ar apsilankyti kavinėse, turėsite galimybę mėgautis prabangiu šampanu ir pyragais po rožių žiedlapių lubomis. Stiklo kvartalą būtina aplankyti.

MO Muziejus

MO muziejus, kurį suprojektavo architektūros vunderkindas Danielis Libeskindas, yra naujausias miesto brangakmenis. Jo apdovanojimus pelniusi konstrukcija tikrai atveria akis tiek viduje, tiek išorėje. Tiesą sakant, centriniai muziejaus laiptai, sukurti pagal DNR seką, tapo populiaria vieta „Instagrameriams“. 

Bet tai ne apie pastatą – daugiausia dėmesio skiriant šiuolaikiniam menui, muziejuje ištisus metus vyksta daugybė parodų, kurios išryškina geriausius Lietuvos ir Baltijos šalių meno kūrinius.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus

(KGB) Okupacijų ir laisvės kovų muziejus yra vienintelis tokio tipo muziejus Baltijos šalyse. Muziejus, įsikūręs pastate, kuriame 1940–1991 m. buvo sovietų baudžiamosios valdžios (NKVD ir NKGB-MGB-KGB) būstinė, siūlo išblaivančią meditaciją apie nerimastingą šalies praeitį.

Pirmajame muziejaus aukšte, buvusio MGB (KGB) viršininko pavaduotojo kabinete, lankytojai gali pamatyti dokumentus, nuotraukas, žemėlapius ir kitus objektus, iliustruojančius krašto sovietizaciją. Tuo tarpu tame pačiame aukšte eksponatai, pristatantys partizanų būrių teritorinę struktūrą ir karinę organizaciją, leidžia lankytojams aiškiai suvokti šalies laisvės kovotojų siekius, kasdienę veiklą ir gyvenimo būdą. Tame pačiame aukšte besitęsianti paroda „Nelygi kova“ atskleidžia NKVD-NKGB kovą su šalies ginkluotu pasipriešinimu.

Nuėjus į antrą aukštą, lankytojų laukia eksponatai, pasakojantys apie lietuvių kalinių išgyvenimus gulaguose, taip pat apie Lietuvos piliečių trėmimus. Šiame aukšte taip pat rekonstruota KGB sekimo patalpa, kurioje yra autentiška to meto pasiklausymo aparatūra, taip pat tuo metu buvusios baldų ir interjero detalės. Lankytojams, norintiems visiškai suprasti neseną šalies istoriją, šis muziejus yra būtinas.

Literatų gatvė

Kalbama, kad Literatų gatvė pavadinta joje gyvenusio XIX a. poeto Adomo Mickevičiaus (Adam Mickiewicz) garbei, yra populiari užsienio turistų ir lietuvių traukos vieta. Minias traukia šimtai unikalių meno kūrinių, puošiančių gatvės sienas. Sukomponuotas iš medžio, metalo ir stiklo, kiekvienas atskiras kūrinys nurodo žymaus autoriaus kūrybą, kažkaip susijusią su Vilniumi.

Šv. Stanislovo ir Šv.Vladislovo arkikatedra bazilika

Ši šventykla yra Lietuvos krikščionybės simbolis. Pačiame Vilniaus miesto centre, buvusios pagonių šventyklos vietoje, buvo pastatyta Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika. Šalia miesto gynybinės pilies stovinti katedra išgyveno žymiausius ir dramatiškiausius Vilniaus ir Lietuvos istorijos įvykius.

Katedra per šimtmečius buvo kelis kartus atstatyta, pritraukdama garsių vietinių ir tarptautinių architektų bei menininkų talentus. Dabartinis pastatas yra klasicizmo stiliaus (sukūrė architektas Laurynas Stuoka-Gucevičius), tačiau jo sienose yra gotikos, renesanso ir baroko architektūros pėdsakų.

Priešais katedrą stovi 57 m. aukščio varpinė. Ši išskirtinė struktūra yra populiari turistų, kurie gali užlipti ant varpinės laiptelių ir pasigrožėti Katedros aikštės panorama.

 Vilniaus universitetas / Prezidentūra

Ar žinojote, kad Vilniaus universitetas yra vienas seniausių universitetų pasaulyje? Su 12 fakultetų ir apie 23,000 studentų ji yra viena iš pirmaujančių šalies akademinių institucijų. Seniausiame Vilniaus universiteto miestelyje, kuriame įsikūrusi universiteto administracija, yra 3 fakultetai: istorijos fakultetas, filologijos fakultetas ir filosofijos fakultetas. Taip pat yra biblioteka, kurioje yra daugiau nei 5 milijonai spaudintų leidinių ir senų rankraščių. Tarp jų – vienas iš dviejų egzistuojančių pirmosios lietuviškos knygos egzempliorių – Martyno Mažvydo Katekizmas.

Šalia universiteto rasite iškilmingą Lietuvos Respublikos Prezidento rezidenciją. Norintys pasižvalgyti po Prezidentūros patalpas gali registruotis į nemokamą ekskursiją po Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliariją. Prezidentūra buvo pastatyta Simono Daukanto aikštėje, kuri pavadinta pirmąją knygą apie Lietuvos istoriją lietuvių kalba parašiusio Vilniaus universiteto absolvento Simono Daukanto garbei.

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai

2013 m. atidaryta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija yra šiuolaikiškas originalios pilies, stovėjusios šioje vietoje nuo XIII a. antrosios pusės, vaizdas. Šis pastatas, vadinamoji „Žemutinė pilis“, buvo vienas po kito gyvenusių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių, pradedant Gediminaičių dinastija. XVII amžiaus viduryje jį nelaiku sunaikino plėšikaujančios Rusijos kariuomenės rankos.

Vizualiai šiuolaikinis Didžiųjų kunigaikščių rūmų įsikūnijimas yra naujas architektūros stilių popuris. Tai atspindi originalų pastatą, kuris, manoma, per savo gyvavimo laikotarpį turėjo keletą vienas po kito einančių architektūros stilių – nuo gotikos iki renesanso.

Daugelyje didingų ir erdvių pastato kambarių dabar visus metus vyksta koncertai ir parodos.

Onos bažnyčia ir Bernardinų bažnyčios ansamblis

Ši penkis šimtmečius beveik nepakitusi bažnyčia yra vienas gražiausių ir bene žinomiausių Vilniaus pastatų. Tai vėlyvosios gotikos stiliaus šedevras, apipintas daugybe paslaptingų legendų. Garsiausias iš jų – pamatęs Šv. Onos bažnyčią, Napoleonas Bonapartas ant delno išreiškė norą parsivežti pastatą atgal į Paryžių.

Jei aukščiau nurodytos vietos uždarytos, visada galite pažvelgti į internetinį pasaulį ir pramogauti internetiniais žaidimais. Žaisti lošimo automatais taip pat galite internetu optibet.lt/casino, nepalikdami savo namų.

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums gerą supratimą apie galimybes Lietuvoje. Jei esate vietinis Lietuvoje, drąsiai komentuokite savo mėgstamas vietas.

 


16 gegužės, 2022

Užsilikusį nesutvarkytą skverą su amfiteatru Justiniškėse menininkai projektu „Mano kiemas“ pavertė laisvalaikio, poilsio ir sveikatingumo erdve. Atrasti Justiniškes ir išeiti […]

15 gegužės, 2022

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene sekmadienį, Tarptautinės šeimos dienos proga, susitiko su skirtingą gyvenimo ir santuokos patirtį turinčiomis, ilgai […]

14 gegužės, 2022

Šį pavasarį Vilnius pristato naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai. Atsisakant šienavimo […]

Sauliaus Žiūros nuotr.
12 gegužės, 2022

Nuo Stoties iki Saulėtekio, nuo Vilniaus mūrų iki Niujorko – „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia pažinti sostinę keliaujant viešuoju transportu. Startuoja pirmasis […]

Gintarinės poros suaugusiųjų ST šokių finalininkai / V. Kučiariavy nuotr.
12 gegužės, 2022

Praėjusį savaitgalį Kauno „Žalgirio“ arenoje praūžusioje 56 – ojoje „Gintarinėje poroje“ buvo varžomasi dėl Pasaulio sportinių šokių federacijos pasaulio reitingo […]

10 gegužės, 2022

Kad masažas yra viena naudingiausių procedūrų žmogaus odai, o taip pat – ir visam kūnui, dėlto neabejoja niekas. Dėmesį verta […]

10 gegužės, 2022

Kelionės – puikus dalykas, o keliauti verta dėl milijono priežasčių. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad kelionių industrija šiandien siūlo […]

10 gegužės, 2022

Vakar, gegužės 8 d., Vilniuje, Kalinausko g. esančiame skverelyje buvo pasodintos sakuros. Šių japoniškų vyšnių sodinimas – tai šiuo metu […]

9 gegužės, 2022

Vėsus vėluojantis pavasaris kiek pavėlino ir tradicinį tulpių kolekcijos žydėjimą Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune, tačiau vėsūs orai […]

Vaidoto Grigo nuotr.
6 gegužės, 2022

Šiandien Birštone duris oficialiai atvėrė naujas Sporto ir sveikatingumo centras. Daugiau nei 4 tūkstančių m² ploto ir 5 mln. eurų […]

6 gegužės, 2022

Gegužės 6-9 dienomis Vilniaus Rotušės aikštėje vyks foto ir video instaliacija Ukrainos palaikymui. Laisvę, Drąsą, Meilę ir Žmoniškumą pristatančioje  instaliacijoje […]

S. Žiūros nuotr.
6 gegužės, 2022

Vilniaus miesto savivaldybė, drauge su jai priklausančia Vilniaus miesto krepšinio mokykla (VMKM), nenaudojamame sporto mokyklos korpuse įrengė gyvenamąsias patalpas, kuriose […]

6 gegužės, 2022

Ketvirtadienį sostinės širdyje – Vilniaus rotušėje – po dviejų metų pertraukos vyksta tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojami Nusipelniusių Lietuvos […]

4 gegužės, 2022

Gegužės 3 d. Lietuvos senjorės rinkosi į nemokamą „Kino pavasario“ filmo „Mažytė mama“ seansą net 6 Lietuvos miestuose – Kaune, […]

4 gegužės, 2022

Šiemet projektas „Dalyvauk! Vilnius“ gyventojų idėjoms paskirstys per 300 tūkst. eurų ir apims visas sostinės seniūnijas. Į seniūnijų biudžeto skirstymą […]

2 gegužės, 2022

Kuriant namų interjerą ar norint jį atnaujinti, svarbu pasirinkti kokybiškas namų apdailos medžiagas. Laiptų danga ar pakopos – ne ką […]

2 gegužės, 2022

Rekordinis Lietuvos paplūdimių skaičius – net 8 – šią vasarą iškels Mėlynąsias vėliavas – švarios ir saugios aplinkos simbolius. Apie […]

2 gegužės, 2022

Prieglobstį nuo karo Vilniuje radę pabėgėliai iš Ukrainos šeštadienį surengė padėkos akciją – miesto tvarkymo talką. Daugiau nei 100 sostinėje […]

30 balandžio, 2022

Iki šiol stovėjusius nenaudojamus beveik 900 kv. m biurus Buivydiškių gatvėje Vilniaus savivaldybė skyrė ukrainiečių apgyvendinimui. Iš viso šiose patalpose […]

29 balandžio, 2022

Nieko nenustebinsi pasakęs, jog kilimai yra vieni svarbiausių bendro namų įvaizdžio elementai. Jų dėka prireikus akimoju įmanoma iš pagrindų pakeisti […]