vasario 24, 2015
KTU „Karjeros dienos“: į jauną žmogų investuoti verta

Antradienį Kauno „Žalgirio arenoje vykusi didžiausia Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugė – KTU „Karjeros dienos 2015“ ‒ duris atvėrė ne tik Kauno technologijos universiteto (KTU), bet visų Kauno universitetų studentams, absolventams bei moksleiviams.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 130 įmonių, organizacijų ir valstybinių institucijų, šurmuliavo daugiatūkstantinė studentų ir aukštesnių klasių moksleivių minia.

Didžiausią per vienuolikos metų jos istoriją kontaktų mugę KTU „Karjeros dienos 2015“ atidarė KTU rektorius Petras Baršauskas. Nieko nelaukdamas, profesorius susirinkusiems davė pirmą naudingą patarimą: „Jei pamatote, kad jus dominančios įmonės ar organizacijos atstovas užsiėmęs, imkite už rankovės ir sakykite: „aš studentas – jūsų ateitis“. Ir nė vienas neatsisakys su jumis pakalbėti ir atsakyti į rūpimus klausimus“, ‒ studentus ir moksleivius drąsino KTU rektorius.

Karjeros kontaktų muges organizuoja viso pasaulio aukštosios mokyklos. Ši tradicinio darbo paieškos būdo alternatyva jaunam žmogui suteikia šansą susirasti darbo ar praktikos vietą „čia ir dabar“ – tiesiog priėjus prie darbdavio stendo ir pasiūlius savo kandidatūrą.

Jaunas darbuotojas ‒ įmonei atradimas

KTU „Karjeros dienų 2015“ mecenato „Callcredit Operations“ IT padalinio vadovo Dainiaus Aksinavičiaus teigimu, priėmus į darbą jauną žmogų, patirties įgauna ne tik jis pats, bet ir įmonės senbuviai. Labiau patyrę ir ne vienerius metus įmonėje dirbantys darbuotojai įgauna patirties mokydami, perteikdami turimas žinias naujajai darbuotojų kartai, taigi gaunama nauda ‒ abipusė.

„KTU „Karjeros dienos“ mums, kaip socialiai atsakingai įmonei, rimtai žiūrinčiai į mokslo ir verslo bendradarbiavimą, yra labai svarbus renginys. Norime pristatyti „Callcredit Operations“ platesnei akademinei visuomenei, pasidalinti patirtimi ir pasiūlyti studentams galimybę tiek atlikti praktiką, tiek ir įgyti pirmąją darbo patirtį“, ‒ sakė Dainius Aksinavičius.

Anot įmonės vadovo, įkūrus „Callcredit Operations“ padalinį Lietuvoje, ši kontaktų mugė buvo vienas iš tikslinių renginių, kurį „Callcredit Operations“ rėmė jau nuo pat pirmųjų metų.

Abipusė nauda tiek studentui, tiek verslui

P. Baršausko nuomone, viena iš pagrindinių jaunų žmonių savybių, kurias šiandien vertina darbdaviai, yra gebėjimas nuolat ir daug mokytis bei prisitaikyti prie labai greitai besikeičiančios aplinkos. KTU rektorius pabrėžė ir tokių asmeninių savybių, kaip darbštumas, lojalumas ir kantrybė, svarbą.

Rektorius įsitikinęs, kad KTU „Karjeros dienos 2015“ abipusiai naudingos tiek studentams, tiek ir dalyvaujančioms įmonėms bei organizacijoms. Ši kontaktų mugė leidžia darbdaviams „prisiliesti“ prie būsimo darbuotojo, o jaunam žmogui toks renginys yra puikus testas, galintis padėti apsispręsti dėl karjeros krypties ir kelio.

„Tie, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, supranta, kad reikia plėsti gamybą, o tam būtinos inovacijos, moksliniai tyrinėjimai ir naujos technologijos. Norint įgyvendinti šiuos tikslus, įmonės turi atsirinkti lyderius, kurie dirbtų su malonumu, tada rezultatas bus pasiektas“, ‒ sakė KTU vadovas.

Atviri naujovėms ir naujiems žmonėms

„Virtustream LT“ generalinė direktorė Kamilė Ciechanavičiūtė prie savo įmonės stendo labiausiai laukė studentų, iš anksto pasidomėjusių įmone, jos veikla ir kuriamais produktais. „Mūsų dėmesį visada patraukia studentai, žinantys su kokiomis technologijomis dirbame ir kurie jau turi informacinių technologijų (IT) žinių“, ‒ sakė K. Ciechanavičiūtė.

Verslininkės teigimu, kontaktų mugė – tai dar viena galimybė atverti studentams duris į „Virtustream LT“ įmonę, supažindinti juos su debesų kompiuterija, nuolat besikeičiančiomis IT, inovatyviomis idėjomis.  „Programuotojai, testuotojai, tinklo administratoriai – tai ateities darbuotojai, kurių reikia dabar“, ‒ teigė įmonės direktorė.

„Virtustream LT“ praėjusiais metais taip pat dalyvavo karjeros kontaktų mugėje, kurios metu užmezgė kontaktą su vienu labai motyvuotu studentu, šiuo metu jau sėkmingai dirbančiu įmonėje.

Pirmą kartą vyko konferencija „Startas į sėkmę“

Pirmą kartą karjeros kontaktų mugės metu surengta KTU alumnų konferencija „Startas į sėkmę“. Pranešimus joje skaitė ir diskutavo Universitetą baigę skirtingų sričių profesionalai: įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanė Edita Gimžauskienė, inovatyvios įmonės „Elinta“ vadovas Vytautas Jokužis ir kitos verslo bei akademinio pasaulio asmenybės.

Sėkmės istorija susitikime-diskusijoje „Kiekvienam – savas Dakaras“ dalinosi ypatingas renginio svečias – vienas geriausių šių laikų lenktynininkų Benediktas Vanagas.

Share Button


sausio 23, 2020

Nepaisant to, kad žmonės šiais laikais afišuoja, kad niekada nežiūri TV, tačiau daugelio namuose – jie vistiek yra. Ar naudojami […]

sausio 22, 2020

Stebinti mylimus žmones reikia kasdien. Arba saldžia bandele, arba labai gražiais žodžiais. Bet kuriuo atveju – tai daryti yra būtina. Liūdna, […]

sausio 21, 2020

„Fiat 500“ – vienas populiariausių miesto automobilių Europoje. Šis modelis taps pirmuoju „FCA Group“ kūriniu, kuriame bus pritaikytos naujos kartos […]

sausio 17, 2020

Ekonominės klasės išmanieji dažniausiai vilioja ne tik techniniais privalumais, bet ir draugiškumu piniginei. Tačiau technologijų gamintojas „Huawei“ pasiruošęs sulaužyti nusistovėjusius […]

sausio 16, 2020

Nauji metai dažnam yra naujų darbų bei tikslų įgyvendinimo pradžia – prisižadama išmokti ką nors naujo, pradėti sveikiau gyventi ar […]

sausio 9, 2020

Seimas  2020 – uosius paskelbė Vaikų emocinės gerovės metais, taip siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, gerinti […]

sausio 6, 2020

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) antro kurso vadybos magistrantė Aušra Simonavičiūtė praėjusias vasaros atostogas iškeitė į „Erasmus+” praktiką […]

sausio 3, 2020

Informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje norintiems pradėti dirbti ir esamiems IRT specialistams atsiveria puiki galimybė įgyti reikiamą kompetenciją. Ekonomikos […]

sausio 2, 2020

Nuo 2020 m. sausio mėn. „Regitra“ pradėjo išduoti dviejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus. Tai papildomi dokumentai prie nacionalinio vairuotojo pažymėjimo. […]

gruodžio 31, 2019

Pasak bene garsiausios šalies astrologės, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkės Palmiros Kelertienės, mūsų sėkmę gali lemti ne tik pasirinkti akmenys ar spalvos, […]