vasario 24, 2015
KTU „Karjeros dienos“: į jauną žmogų investuoti verta

Antradienį Kauno „Žalgirio arenoje vykusi didžiausia Baltijos šalyse karjeros kontaktų mugė – KTU „Karjeros dienos 2015“ ‒ duris atvėrė ne tik Kauno technologijos universiteto (KTU), bet visų Kauno universitetų studentams, absolventams bei moksleiviams.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 130 įmonių, organizacijų ir valstybinių institucijų, šurmuliavo daugiatūkstantinė studentų ir aukštesnių klasių moksleivių minia.

Didžiausią per vienuolikos metų jos istoriją kontaktų mugę KTU „Karjeros dienos 2015“ atidarė KTU rektorius Petras Baršauskas. Nieko nelaukdamas, profesorius susirinkusiems davė pirmą naudingą patarimą: „Jei pamatote, kad jus dominančios įmonės ar organizacijos atstovas užsiėmęs, imkite už rankovės ir sakykite: „aš studentas – jūsų ateitis“. Ir nė vienas neatsisakys su jumis pakalbėti ir atsakyti į rūpimus klausimus“, ‒ studentus ir moksleivius drąsino KTU rektorius.

Karjeros kontaktų muges organizuoja viso pasaulio aukštosios mokyklos. Ši tradicinio darbo paieškos būdo alternatyva jaunam žmogui suteikia šansą susirasti darbo ar praktikos vietą „čia ir dabar“ – tiesiog priėjus prie darbdavio stendo ir pasiūlius savo kandidatūrą.

Jaunas darbuotojas ‒ įmonei atradimas

KTU „Karjeros dienų 2015“ mecenato „Callcredit Operations“ IT padalinio vadovo Dainiaus Aksinavičiaus teigimu, priėmus į darbą jauną žmogų, patirties įgauna ne tik jis pats, bet ir įmonės senbuviai. Labiau patyrę ir ne vienerius metus įmonėje dirbantys darbuotojai įgauna patirties mokydami, perteikdami turimas žinias naujajai darbuotojų kartai, taigi gaunama nauda ‒ abipusė.

„KTU „Karjeros dienos“ mums, kaip socialiai atsakingai įmonei, rimtai žiūrinčiai į mokslo ir verslo bendradarbiavimą, yra labai svarbus renginys. Norime pristatyti „Callcredit Operations“ platesnei akademinei visuomenei, pasidalinti patirtimi ir pasiūlyti studentams galimybę tiek atlikti praktiką, tiek ir įgyti pirmąją darbo patirtį“, ‒ sakė Dainius Aksinavičius.

Anot įmonės vadovo, įkūrus „Callcredit Operations“ padalinį Lietuvoje, ši kontaktų mugė buvo vienas iš tikslinių renginių, kurį „Callcredit Operations“ rėmė jau nuo pat pirmųjų metų.

Abipusė nauda tiek studentui, tiek verslui

P. Baršausko nuomone, viena iš pagrindinių jaunų žmonių savybių, kurias šiandien vertina darbdaviai, yra gebėjimas nuolat ir daug mokytis bei prisitaikyti prie labai greitai besikeičiančios aplinkos. KTU rektorius pabrėžė ir tokių asmeninių savybių, kaip darbštumas, lojalumas ir kantrybė, svarbą.

Rektorius įsitikinęs, kad KTU „Karjeros dienos 2015“ abipusiai naudingos tiek studentams, tiek ir dalyvaujančioms įmonėms bei organizacijoms. Ši kontaktų mugė leidžia darbdaviams „prisiliesti“ prie būsimo darbuotojo, o jaunam žmogui toks renginys yra puikus testas, galintis padėti apsispręsti dėl karjeros krypties ir kelio.

„Tie, kuriems rūpi Lietuvos ateitis, supranta, kad reikia plėsti gamybą, o tam būtinos inovacijos, moksliniai tyrinėjimai ir naujos technologijos. Norint įgyvendinti šiuos tikslus, įmonės turi atsirinkti lyderius, kurie dirbtų su malonumu, tada rezultatas bus pasiektas“, ‒ sakė KTU vadovas.

Atviri naujovėms ir naujiems žmonėms

„Virtustream LT“ generalinė direktorė Kamilė Ciechanavičiūtė prie savo įmonės stendo labiausiai laukė studentų, iš anksto pasidomėjusių įmone, jos veikla ir kuriamais produktais. „Mūsų dėmesį visada patraukia studentai, žinantys su kokiomis technologijomis dirbame ir kurie jau turi informacinių technologijų (IT) žinių“, ‒ sakė K. Ciechanavičiūtė.

Verslininkės teigimu, kontaktų mugė – tai dar viena galimybė atverti studentams duris į „Virtustream LT“ įmonę, supažindinti juos su debesų kompiuterija, nuolat besikeičiančiomis IT, inovatyviomis idėjomis.  „Programuotojai, testuotojai, tinklo administratoriai – tai ateities darbuotojai, kurių reikia dabar“, ‒ teigė įmonės direktorė.

„Virtustream LT“ praėjusiais metais taip pat dalyvavo karjeros kontaktų mugėje, kurios metu užmezgė kontaktą su vienu labai motyvuotu studentu, šiuo metu jau sėkmingai dirbančiu įmonėje.

Pirmą kartą vyko konferencija „Startas į sėkmę“

Pirmą kartą karjeros kontaktų mugės metu surengta KTU alumnų konferencija „Startas į sėkmę“. Pranešimus joje skaitė ir diskutavo Universitetą baigę skirtingų sričių profesionalai: įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanė Edita Gimžauskienė, inovatyvios įmonės „Elinta“ vadovas Vytautas Jokužis ir kitos verslo bei akademinio pasaulio asmenybės.

Sėkmės istorija susitikime-diskusijoje „Kiekvienam – savas Dakaras“ dalinosi ypatingas renginio svečias – vienas geriausių šių laikų lenktynininkų Benediktas Vanagas.

Share Button


gruodžio 10, 2019

Dar lapkritį prasidėjęs kalėdinės muzikos bumas šiuo metu yra bene aukščiausiame taške – beveik neįmanoma praeiti pro prekybos centrą neišgirdus […]

gruodžio 5, 2019

SBA grupės nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ baigė statyti 17 000 kv. metrų ploto verslo centrą BLC 2 Kaune, […]

gruodžio 5, 2019

Pasitikėjimas kibernetiniu saugumu yra pagrindinis iššūkis, su kuriuo pasaulis susiduria skaitmeninėje eroje. Štai kodėl Europoje ir už jos ribų steigiami […]

lapkričio 30, 2019

Turbūt kiekvienas esame girdėję apie pozityvią muzikos naudą besivystančioms vaikų smegenims, tačiau ar muzika lygiai taip pat teigiamai veikia ir […]

lapkričio 29, 2019

Visą gruodžio mėnesį Kauno „Akropolio“ lankytojai, vos peržengę prekybos centro slenkstį, pateks į tikrą žėrintį Kalėdų miestą mieste. Šiemet didelio […]

lapkričio 28, 2019

 Lapkričio 27 dieną, Klaipėdos koncertų salėje, nuskambėjo baigiamasis projekto „Išlįsk į šviesą“ akordas. Jubiliejiniame, 15 –ąjame talentų konkurse „Išlįsk į […]

lapkričio 27, 2019

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo „Fintech Inn 2019“ konferencijoje. Pasak šalies vadovo, ši konferencija turėtų padėti mums siekti galutinio […]

lapkričio 27, 2019

Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų […]

lapkričio 27, 2019

„Lietuva, tavo kaimas miršta!” – toks šūkis skelbiamas ant pakelėse kylančių žaliųjų kryžių, šį grėsmingą įspėjimą buvo galima pamatyti ir […]

lapkričio 26, 2019

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė padėkas vienuolikai mokslininkų, kurių 2018 m. apgintos disertacijos buvo atrinktos geriausios disertacijos konkursui ir pelnė […]