Rainių Tragedijos 83-ųjų metinių paminėjimas
Rainių žudynės – vienas iš Raudonosios armijos ir SSRS represinių nusikaltimų Lietuvos teritorijoje. Rainių miškelyje netoli Telšių 1941 m. naktį iš birželio 24 d. į 25 d. įvykdytos kalinių žudynės, kurių metu buvo nužudyti 73 intelektualai – teisininkai, politikai ir kitokie „liaudies priešai“. Aukų atminimui 1991 m. prie Rainių miškelio pastatyta Kančios koplyčia ir pasodintas Atminties ąžuolynas. Žudynių vietoje, miške, apie 300 m. nuo koplyčios, įrengta aikštelė su rausvo granito paminklu „Trys kryžiai“ (aut. skulp. Regimantas Midvikis). 1995 m. atminimo vieta su paminklu ir koplyčia paskelbti nacionalinės reikšmės istorijos ir memorialiniu paminklu.
Šiemet minime jau 83-ąsias Rainių tragedijos metines. Šią dieną prisimename skaudžius praeities įvykius ir pagerbiame nukentėjusius.
Pagerbimo Ceremonija Telšiuose
Renginys prasidėjo Telšių miesto senosiose kapinėse, kur buvo pagerbti Rainių kankiniai. Susirinkę dalyviai tylos minute prisiminė žuvusius ir padėjo gėles bei uždegė žvakutes ant kapo.
Autobusas, laukęs prie kapinių, patogiai nuvežė dalyvius į kitą renginio vietą.
Šv. Mišios Rainių Kančios Koplyčioje
Rainių Kančios koplyčioje prasidėjo Šv. Mišios, kuriose buvo meldžiamasi už žuvusius kankinius ir jų šeimas. Mišias aukojo vietos kunigas, o gausus tikinčiųjų būrys kartu meldėsi už taiką ir vienybę. Po Mišių vyko oficialus pagerbimas žudynių vietoje, kur jaudinantį pasirodymą surengė Telšių kultūros centro mišrus choras „Žemaičiai“, vadovaujamas Ritos Vilkės. Choro atliekamos giesmės ir dainos sukūrė ypatingą, jautrią atmosferą. Renginį režisavo Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.
Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė tarė jautrius, širdį paliečiančius žodžius, jog kiekvienas turėtume prisiminti šiuos šiurpius įvykius ir vertinti tai, ką turime šalia.
Naktinė Ekskursija: Gyva Atmintis
23.00 val. vyko naktinė ekskursija „Rainių tragedija: atmintis gyva“ prie Rainių Kančios koplyčios ir Rainių miškelyje. Organizatoriai – Žemaičių muziejaus „Alka“.
Vienybės ir Stiprybės Simbolis
Rainių tragedijos metinių paminėjimas tapo reikšmingu įvykiu visai bendruomenei. Šis renginys ne tik padėjo prisiminti ir pagerbti žuvusius kankinius, bet ir sustiprino vienybės jausmą tarp dalyvių. „…mes renkamės, mes tikime: čionai tauta subręsta, visiems likimo vingiams tampa atspari…“ – šie žodžiai skambėjo per visą renginį, įkvėpdami ir stiprindami dalyvius.