rugsėjo 21, 2020
„Kauno ruduo“ finišavo masiškumo rekordu

Kaune, Rotušės aikštėje, finišavo tradicinis, jau 47-asis ralis „Kauno ruduo 2020“, skirtas vienų žymiausių automobilių sporto meistrų Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.

„Kauno rudens“ ralis kartu buvo ir šalies mini ralio čempionato paskutiniojo, IV etapo varžybos.

Prie lenktynių starto linijos išsirikiavo net 115 ekipažų, tad paskutinis sezono akordas pranoko visus šiemetinius automobilių sporto varžybų masiškumo rekordus.

„Tiek automobilių dar neregėjo Rotušės aikštė, o dalyvių ryžtas pasivaržyti rudens spalvomis paženklintais keliais – geriausias mano buvusių bendražygių lenktynių trasose brolių Girdauskų atminimo įprasminimas“, – sveikindamas dalyvius, varžybų organizatorius ir žiūrovus renginio atidarymo ceremonijoje kalbėjo tituluočiausias automobilių sportininkas, Lietuvos automobilių klubo garbės prezidentas Stasys Brundza.

Gero starto ir sėkmingo finišo lenktynininkams linkėjo Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Egidijus Janavičius, varžybas organizuojančios Tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius Romualdas Mažuolis ir kiti.  

Tarsi ką tik nuo konvejerio nuriedėję senoliai

 Daugelį žiūrovų paviliojo nesenstanti klasika – istoriniai automobiliai, tarsi geras vynas kasmet vis keliantys savo vertę.

Į „Kauno rudens“ ralį savo išpuoselėtus gražuolius atvairavo 17 automobilių savininkai, o akis paganyti tikrai buvo į ką. 

Arvydas ir Donatas Pauliukai vairavo tikrą gražuolį REO 1929, Gintautas ir Nelė Miškiniai -„Okland“, Artūras ir Gintarė Mačiutos – „Plymouth Deluxe“, Gintaras Alenčikas ir Ineta Žičkutė – „Buick Sport Rondster“, o nuolatinis tokių žygių dalyvis, LAK klasikinių automobilių padalinio vadovas Šarūnas Žitkevičius su žmona Aušra šįkart pasirinko 1931 metų gamybos „Chrysler CM“.

Populiariausia marke tarp senolių tapo „Mercedes-Benz“, kurių buvo net penki. Visi – skirtingų modifikacijų, skirtingos metų naštos, nekalbant jau apie spalvas.

Išskirtinio dėmesio susilaukė ir lyg ką tik nuo konvejerio nuriedėjusi buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos žvaigždė – nūnai itin retas „Trabanth“.

Istorinių automobilių vairuotojai nelakstė žvyro trasomis, o nustebinę susirinkusius į Rotušės aikštę apsuko gerą ratą Kauno gatvėmis, surengė pristatymą Žemės ūkio akademijos miestelyje ir pirmieji finišavę išsidalijo atminimo taures.      

Nedrėkstantis veteranų parakas

Nesivaržančiųjų mini ralio čempionato įskaitoje „Kauno rudens“ ralio dalyvių šeštadienį laukė 103,51 km distancija su penkiomis greičio ir tikslaus važiavimo rungtimis.

Bendrosios įskaitos nugalėtojų ir prizininkų šešetukas nustebino ne vieną, prieš varžybų startą žarsčiusį visai kitokias prognozes.

Absoliučią įskaitą laimėjo Adomas Petrovas su vienu žinomiausių šturmanų Audriumi Šošu, kurie vairavo kapeika pravardžiuojamą VAZ 2101 automobilį.

Nugalėtojai tik 1,1 sek. persvara pranoko antruosius prizininkus Jurijų Sepovą su Henriku Pupeliu („Lada Samara“), ir kiek dilesne persvara – daugelio slalomo varžybų laimėtoją Alfredą Štarą, kuriam talkino Karolis Šereika. Tretieji prizininkai vairavo „Mazda MX5“.

Aukštą ketvirtąją vietą iškovojo Vėjūnas Toleikis, kelią į sportą pradėjęs nuo istorinių automobilių varžybų. Vėjūnas su Gediminu Girčiu vairavo „Audi 100“.

Apdovanojimų ceremonijoje didžiausių ovacijų susilaukė ne nugalėtojai, o penktosios vietos laimėtojos. Palikusios už nugarų 30 ekipažų jomis tapo „Sėlinančių vapsvų“ atstovės Agnė Mažeikienė su Vaida Danieliūtė.

Agnė su Vaida, vairavusios „Honda CRX“, džiaugėsi ir įtikinama pergale moterų įskaitoje.

Šeštąją vietą kiek nelauktai iškovojo Julius Statnickas su Rimantu Pukėnu, vairavę VAZ 21061. Mat Julius prie vairo tik varžybų išvakarėse pakeitė susirgusį tėvą Rimgaudą, nuolatinį šių ralių dalyvį ir prizininką.   

Džiaugėsi bendražygių atminimo taurėmis

 Šios įskaitos dalyvius bene labiausiai džiugino už atskirose greičio rungtyse pasiektus rezultatus iškovotos dar neseniai buvusių bendražygių lenktynių trasose atminimo taurės.

Sporto meistro Vytauto Federavičiaus atminimo taurę laimėjo Modestas Jakas su Silverijumi Lapėnu, o buvusio LASF prezidento Sigito Alesiaus – Rimantas Kairys ir Saulius Dargys.

Triskart ralių „Aplink Lietuvą“ motociklininkų įskaitos laimėtojas, tėtis Ričardas ir brolis Henrikas sveikino dukrą ir sesę, jauniausiąją „Kauno rudens“ ralio dalyvę, 12-etę Kotryną Matijošaitytę, kuri kartu su patyrusiu Robertu Aleksynu džiaugėsi Evaldo Čerškaus taure.

Eugenijui Tumalevičiui ir Sergejui Timofejevui įteikta Romualdo Barkausko, A. Petrovui ir A. Šošui – Anatolijaus Jankūno, Arvydui Šėgždai ir Aleksandrui Kolesničenko – Vidmanto Čiutelės, o Algimantui Mauliui su Antanu Andrijonu – Leontijaus Potapčiko taurės.

Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę laimėjo geriausių rezultatų pasiekęs sporto meistrų veteranų ekipažas. Ją išsivežė Andrius Čygas su Sigitu Januška.

Čempionai paaiškės vėliau

 Paskutiniai jau sutemus, įveikę 169,07 km distanciją, nusidriekusią Kauno miesto ir rajono bei Šakių savivaldybės teritorijomis su 3 rungtimis ant žvyro ir 11 ant asfalto dangų, finišavo mini ralio čempionato dalyviai.

Rotušės aikštėje nebuvo paskelbti čempionato nugalėtojai ir prizininkai. LASF tai padarys matyt dar šią savaitę, tačiau džiaugtis iš tiesų buvo kuo. Baigtas nelengvas sezonas, o ketvirtojo, paskutiniojo etapo nugalėtojai – žinomi.

 SGCI klasėje jais tapo Vidmantas Petronis su Greta Vėsaite, SGC1 – Lukas Gordonas su Inga Surdokiene, SGC2 – Aidas Valuckas su Gabriele Aleksynaite, SGC3 – Vytautas Venslovas su Steponu Mickevičiumi, SGC4 – Karolis Balčiūnas su Eriku Sevriukovu, V- Darius ir Benas Venckai, IS – Tautvydas Kerpauskas su Mindaugu Navicku, OC – Audrius Masilionis su Aivaru Stalgaičiu, o LADA – Marius Obeliūnas su Marcelinu Sorokinu.

 Ypatingos tiek kolegų, tiek žiūrovų pagarbos susilaukė kartu su mini ralio dalyviais besivaržę žmonės su negalia. Tačiau šioje įskaitoje jokių sensacijų nesulaukta.

 Kaip ir rugpjūčio paskutinėmis dienomis vykusį ralį „Aplink Lietuvą“, taip ir „Kauno rudenį“ laimėjo gerai susigrojęs širvintiškių Algimanto Kojo ir Vytauto Barecko ekipažas, vairavęs „VW Golf“ ir net 4,35 min. persvara pranokęs antruosius prizininkus, tėvą su dukra Rolandą ir Ramintą Šukius, vairavusius „Volvo S70“.

 BMW 530 tramdę tretieji prizininkai Raimondas ir Mindaugas Dabužinskai antrosios vietos laimėtojams pralaimėjo vos 20,2 sek.

 Nemažiau atkakli kova vyko ir komandinėje įskaitoje, kurioje, pelnę 105 taškus, pergalę šventė Kauno autoklubo sportininkai.

 Vos 4 taškais nuo jų atsiliko TSŠK „Pilėnų“ atstovai, o trečiąją vietą laimėjo „Rally 4 Fun“ lenktynininkai, tik 3 taškais pranokę „Startas Lucky Racing“ ir 6 – Alytaus autoklubo sportininkus. Šakių ASK pelnė 70, o „Marimotors Racing“ – 17 taškų.            

 Edukacinė programa praturtino žinias

 Žiūrovai nesiskirstė ir lenktynininkams palikus varžybų vietas. Bene pirmą sykį per visą 47 „Kauno rudens“ ralių istoriją renginį lydėjo tokia plati edukacinė programa, patraukusi daugelio dėmesį ne tik Rotušės aikštėje, bet ir Kauno rajone bei Šakiuose.

Žiūrovai galėjo susipažinti su kartingais ar sportiniais automobiliais, pastudijuoti vairuotojus rengiančių mokyklų siūlomas saugaus vairavimo programas, pasigilinti į naujausias pataisas kelių eismo taisyklėse, užsidėti specialius akinius ir pamatyti, kokius vaizdus regi vairuotojas, kurio kraujuje 1, 1,5 ar 2 promilės alkoholio.

„Regis, laikau save neblogu vairuotoju, o iš 20 klausimų apie naujausias pataisas kelių eismo taisyklėse teisingai atsakiau tik į 11“, – kiek susigėdęs sakė Valdu prisistatęs žiūrovas.

Bene didžiausio populiarumo susilaukė unikalūs lenktynių stimuliatoriai, prie kurių retsykiais driekėsi net eilės, tačiau, parodę truputį kantrybės, progą juos išbandyti gavo visi.

 

Share Button

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


spalio 26, 2020

Spalio 25 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje Vaikų literatūros muziejuje (Donelaičio g. 13, Kaunas) įvyko šeimų futbolo šventės „Vieninga […]

spalio 24, 2020

Nuo kitos savaitės, spalio 26 d. vietiniai karantinai yra paskelbti šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos […]

spalio 23, 2020

„Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose. Spalio […]

spalio 22, 2020

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų […]

spalio 21, 2020

Atsižvelgdama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – geltoną, žalią […]

spalio 19, 2020

Spalio 19 d. Kaune Žaliakalnyje Perkūno alėjoje  prie namo Nr. 11 įvairių visuomeninių organizacijų pilietiški atstovai ir miestiečiai  susirinko pasirašyti […]

spalio 18, 2020

Šalyje minint Sugiharos metus, į Kauną sugrįžo Sugiharos savaitė. Festivalis lankytojus kvietė iš arčiau pažinti japonišką kultūrą bei Lietuvą su […]

spalio 16, 2020

Po metus trukusios rekonstrukcijos spalio 20 d., antradienį, duris atveria Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57. Skaitytojų laukia […]

spalio 16, 2020

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Kraujo centras informuoja, kad šiuo metu padaugėjo pacientų, kuriems būtinas skubus kraujo perpylimas, […]

spalio 15, 2020

Tam, kad miestas taptų saugus ir tuo pačiu metu draugiškas gamtai – reikia visai nedaug. Tai šį rudenį įrodė Birštono […]

spalio 13, 2020

Spalio 12 d. ekskursijoje Kaune „Pasivaikščiojimas prof. Augustino Voldemaro takais“. Ekskursiją vedė gidas dr. Raimundas Kaminskas.   Augustinas Voldemaras – vienas iš […]

spalio 13, 2020

Mažųjų kauniečių pamėgti skaitymai su šunimi grįžta į Kauno Vinco Kudirkos viešąją biblioteką. Šių skaitymų tikslas – padėti vaikams pamilti […]

spalio 12, 2020

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 12 d. iki spalio 18 d. imtinai, Raseinių, Radviliškio, Kelmės, […]

spalio 11, 2020

Penktadienio vakarą 14-os mūsų šalies miestų ir miestelių pagrindinėse aikštėse vyko rimties, dėkingumo ir pagarbos renginys – žvakučių uždegimas donorams […]

spalio 11, 2020

Spalio 10 d., Kauno raj., Karalgirio miške, Padauguvos girininkijoje, netoli Vilkijos, buvo sodinama 6600 ąžuoliukų giria generolui Povilui Plechavičiui atminti.  […]

spalio 9, 2020

Penktadienio vakarą Vilniuje jau penkioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų […]

spalio 7, 2020

Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę koronaviruso (COVID-19) situaciją, Vyriausybė skelbia karantiną Raseinių rajono savivaldybėje. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. […]

spalio 5, 2020

Šiandien, minint Tarptautinę mokytojų dieną, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius Vilniuje, Valdovų rūmuose, apdovanojo Metų mokytojus. Nors, pasak […]

spalio 5, 2020

Vienas iš svarbiausių Kėdainių rajono savivaldybės apdovanojimų – Metų mokytojo vardas šiais metais suteiktas Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai […]

spalio 5, 2020

Pirmadienį Domeikavoje (Luknės g. 1) atidarytas 8 grupių darželis, kurį galės lankyti 160 vaikų. Išskirtinės architektūros darželį naujame kvartale pastatė […]